Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 05:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Foto na kamerze DV 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Foto na kamerze DV
Czy KTOŚ ma doświadczenia z robieniem fotografii na kamerze cyfrowej. Interesują mnie różne rozwiązania np.

-Skanowanie tradycyjnych zdjęć.
-Fotografowanie kamerą DV i drukowanie w laboratorium.
-Fotografowanie kamerą DV i drukowanie samodzielnie
-Tworzenie albumów cyfrowych np.Płyta Foto-CD
-INNE

Będę wdzięczny za każdą informację

poniedziałek, 18 listopada 2002, 17:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kamera nie służy do robienia zdjęć, do tego celu jest aparat.
To że kamery mają funkcję foto uważam raczej za bajer, niż przydatny dodatek. Mam kamerę SONY TRV25, która pomimo megapikselowego przetwornika robi kiepskie zdjęcia, wiec jeżeli nabedziesz cos z mniejszą liczbą pikseli efekt będzie jeszcze gorszy.
Możesz z tego zrobic jakieś zdjęcie w małym formacie do umieszczenie np. w internecie, ale juz format pocztówkowy (9x13) wygląda kiepsko. O wiekszych zdjęciach zapomnij.

poniedziałek, 18 listopada 2002, 20:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Potwierdzam kamera i zdjęcia foto to są różne dziedziny, funkcja foto w kamerce to pomyłka - to jak w piekarniku lodówka. Amatorka przynosi sadysfakcję przy matrycy około 3Mio.pixel, a zdjęcia dobrej klasy to zaczynają się od 5Mio. pixel a cyfrak z taką matrycą to minimum 5000zł.

pozdrawiam
FStyl

wtorek, 19 listopada 2002, 10:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niestety kolesie mylicie się. Obraz chociażby z takiej Sony TRV 25 po wgraniu na komputer można znacząco poprawić (nawet rozdzielczość) wystarczy Sztucznie zwiększyć rozdzielczość do jakieś 300 dpi następnie wyostrzyć \, wzmon\cnić nasycenie barw i póścić do laba cyfrowego. Jakość dużo lepsza niż surowe zdjęcie zgrane z kamery. Nawet rozdzielczość (kwadraciki są niewidoczne). Jakość - ostrość i rozdzielczość - takich zdjęć można porównać do tych zrobionych aparatem kompaktowym (oczywiście tylko zdjęcia maksymalnego formatu 10x15) - kolor jest nawet lepszy.
Także kamerą cyfrową można zastąpić aparat do zdjęć nie przekraczających wyżej podanego wymiaru (np. roz\dzinne zdjęcia)
Ja robiłem to z jeszcze gorszymi kamerami np. Panasonic NV-DV 27EG, zdjęcia zgrywa tylko na kasetach DV (nie ma wogóle kart pamięci). Jakość możliwa. Ale w Przypadku np Sony trv 25 (zdjęcia w rozdzielczośći 1024x760 o wiele lepsza

sobota, 18 stycznia 2003, 11:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pewnie ze mozna, wszystko mozna, wyostrzyc, podmalowac itd.
Tyle ze nie chodzi o to zeby cos tam bylo widac.

Ja jestem na stanowisku ze kamera to kamera, a aparat to aparat i poki co na profesjonalnym poziomie nie da sie polaczyc tych urzadzen.

To co oferuje wiekszosc kamer w zakresie foto to wykorzytsanie np do celow WWW.

sobota, 18 stycznia 2003, 12:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Według mnie takie fotki nadają się tylko do internetu.Ewentualnie można wykorzystać podczas montażu filmu.
Pozdrawiam.

sobota, 18 stycznia 2003, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moim zdaniem kamera z przetwornikiem 1 mln. w zupełności wystarczy do robienia fotek np. na okładkę kasety video z wesela. Jak chcę mieć dobrej jakości fotkę to robię Nikonem F65 ale to zupełnie inna historia.
Odpowiadam na pytanie Tademo: fotka z kamery 1mln i drukowanie samodzielnie do potrzeb takich jak okładka lub wydruk 9/13 na papierze fotograficznym po delikatnej obróbce jak najbardziej, ale na tym możliwości się kończą.
Fotka z taśmy DV (720x576) to kiszka i nic się nie da zrobić.

Pozdrawiam Rafał.

Ostatnio edytowano wtorek, 11 lutego 2003, 18:37 przez Rafal, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 19 stycznia 2003, 08:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ktoś tu zapomniał powiedzieć, że zdjęcia i filmy trzeba umieć robić a sprzęt to tylko dodatek, zatem dla potrzeb przeciętnego użytkownika kamera z funkcją foto może zaspokoić potrzeby.
Pozdrawiam

niedziela, 19 stycznia 2003, 11:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zdjęcia z kamery???
Hej,

Osobiście uważam, że to, jak użyteczne są zdjęcia z kamery jest sprawą bardzo subiektywną - jeżeli komuś to odpowiada no to ma fajny ficzer w niektórych modelach.

Właśnie jestem "na kupnie" kamery z niższej półki i prawdę mówiąc w ogóle nie zwracam na tą cechę uwagi, bo kamera nigdy nie zrobi dobrego zdjęcia.

Sam fakt, że obraz ruchomy ma kilkukrotnie mniejsze wymagania co do rozdzielczości, niż obraz nieruchomy wszystko wyjaśnia. Kamera, której zadaniem jest aby "na wyjściu" dać obraz o rozdzielczości, powiedzmy, 600x700 piksli (bo nie pamiętam dokładnych paramatrów NTSC czy PAL) nie dostarczy nigdy tyle informacji ile potrzebuje znośnej jakości zdjęcie.

Uważam, że sprzęt, który tworzy zdjęcia z rozdzielczością mniejszą niż 1024 piksli w poziomie nie zasługuje na jakąkolwiek uwagę, a postrzegać coś takiego należy jako jakiś eksperyment, tani dodatek lub przestarzały technologicznie produkt. To oczywiście moje, subiektywne zdanie.

pozdrawiam,

poniedziałek, 20 stycznia 2003, 10:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Post każdemu wg potrzeb
tat dyskusja chyba nie ma sensu, bo każdy ma inne potrzeby.
Owszem zdjęcia z kamery nie są może rewelacyjne, ale 756*520 to wcale nie tak mało.
Zwracam uwagę, że hitem ostatniego czasu są telefony komórkowe z aparatami. Ich możliwości są żenujące w porównaniu z kamerą, a mimo to świat oszaleje na ich punkcie (tylko reklamy muszą wmówić ludziom, że tego naprawdę potrzebują).
Mnóstwo ludzi w fotolabach wywołuje zwykłe odbitki w formacie 9*13 i są zadowoleni (a to mniej więcej odpowiednik obrazu z kamery)

Oczywiście profesjonaliści się oburzą, ale dla części fotopstrykaczy ta jakość jest OK.

Pozdrawiam wszystkich.

poniedziałek, 20 stycznia 2003, 20:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla informacji powiem, że rozdzielczość fotek w kamerach Sony z przetwornikiem 1 mln. wynosi max. 1152x864, a z przetwornikiem 1,5 mln. wynosi max. 1360x1020 więc nie jest aż tak cienko. Nadmieniam, że kamera Sony DCR-IP210 posiada przetwornik 2,1 mln. i robi max. zdjęcie cyfrowe (bez interpolacji) 1600x1200 punktów.

Jeśli ktoś uważa, że dobre fotki to minimum przetwornik 5 mln i rozdzielczość 4000x3000 to niech sobie kupi Kodaka DSCPro14n z 14 mln. przetwornikiem to może taka byle jaka profesjonalna zabawka zaspokoi potrzeby kilku domorosłych fotografów!!! :twisted: :evil: :twisted: :twisted: :evil:

Jednemu fotki z kamery pasują, a drugiemu nie, więc dajmy spokój tematowi, poza tym jak ktoś napisał: zdjęcia trzeba umieć robić. :twisted: :evil: :twisted: :twisted:

poniedziałek, 20 stycznia 2003, 22:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]