Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 06:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 kamera sony HC20 <-> komputer 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kamera sony HC20 <-> komputer
Hej!
Mam prośbę o wyjaśnienie. Chcę przegrać film z kamery na komp. Pobiegałem po forum i wychodzi na to że musze mieć karte FW. I tu czegos nie kumam. Znalazłem taki tekst:
Użytkownik Krisss: Port USB mimo ze coś można nim przesłać z kamery niemniej jednak NIE NADAJE SIE do tego celu. Jakość tak przesłanego materiału na HDD jest nie do przyjęcia nawet dla najbardziej liberalnego gustu.
Jakie ma znaczenie sposób przegrywania? Rozumiem, że przez USB może to trwać długo, ale co to ma do jakości? Czy rzeczywiście nie da się przez USB? Swoją drogą to proponuje Sony na płytce to katastrofa, mogę sobie w prosty sposób dołożyć jakieś efekty do filmu i film mieć na HDD, mogę wypalić VCD bezpośrednio z menu kamery, ale nie mogę prosto zgrać filmu na komp :-((.

Pzdrawiam
lalu

czwartek, 2 grudnia 2004, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chyba wszystkie porządne programy jako standard wykorzystują złącze FW do komunikacji z komputerem przy zgrywaniu filmu (nie mylić ze zgrywaniem zdjęć z kart - tutaj USB ) - czyli musisz kupić taką kartę. Jeżeli wystraczy ci karta, która ma być tylko portem do komunikacji komputer - kamera to 70-100 zł wystarczy spokojnie.

czwartek, 2 grudnia 2004, 23:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ale o co tu chodzi :-). Nie jestem żadnym specjalistą, ale tak na moje wyczucie, to dane powinny się przegrywać bez problemu - tylko wolniej - wykorzystując inne połączenia. Rozumiem, że przy długich filmach profesjonalnych nie miałoby to sensu, ale powiedzmy jak chce sobie przegać 10-15 minutowy urywek to takie np. USB powinno wystarczyć.

Pozdrawiam
lalu

niedziela, 5 grudnia 2004, 17:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]