Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 06:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Sony DCR-HC14 VS DCR-HC1818 [HELP ME] 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony DCR-HC14 VS DCR-HC1818 [HELP ME]
Witam :)
Mam dylemat miedzy tymi dwoma modelami... i nie moge sie zdecydowac.
Dodam, ze chce aby jakosc obrazu w slabym oswietleniu byla dobra, nie jak w panasonicu - "kaszana" jak gdzies wyczytalem na forum... heh :D chce aby miala profesionalne zastosowanie. Nie tylko do krecenia wycieczek itp, lecz do krecenia wlasnych "produkcji filmowych" hehe :)
Prosze o wytlumaczenie ponizszych parametrów poniewaz jestem totalnym AMATOREM i nie chce wyzucic kasy w błoto :/
A moze ktos poleca inna kamere ? do 2500zl :D jednak na firme Sony jestem juz zdecydowany... pozostal model ;p

HC14 - posiada redukcje szumów, HC18 nie
HC14 - ma CCD 1/4 , HC18 - ma CCD 1/8
HC14 - szybkość migawki - 1/50-1/4000 , HC18 - szybkość migawki 1/50-1/3500
HC14 - posiada standardowy stabilizator, HC18 - posiada "super" stabilizator
HC14 - posiada F - 1,7-2,2 , HC18 - posiada F - 1,7-2,3
HC14 - posiada f (konwersja 35mm) - 42-420, HC18 - posiada f (konwersja 35mm) - 43-430
HC14 - posiada f (odległość ogniska) - 3,3-33, HC18 - posiada f (odległość ogniska) - 2,3-23
HC14 - posiada funkcje Night Shot, HC18 - posiada PLUS
HC14 - posiada zwykły panel dotykowy, HC18 - posiada Hybrydowy panel dotykowy
HC14 - posiada celownik pixeli (tysiace punktow) - 113,5, HC18 posiada celownik pixeli (tysiace punktow) - 123,2

Poza tym HC18 posiada pilota a HC14 nie.
HC14 - posiada pobór mocy (LCD) (w) - 3,3 , HC18 - 2,5
HC14 - posiada pobór mocy (VF) (w) - 2,5 , HC18 - 2,2
Wypatrzylem tez ze HC14 jest cięższa :P o 140g hehe

Nie wiem dokladnie jak te parametry wplywaja na jakosc obrazu, itp. na czym polega wielkosc CCD. Do waznych aspektow chyba nalezy zaliczyc super stabilizator w HC18 ale za to HC18[/b] nie posiada redukcji szumów... ehhh

Prosze o pomoc :) i za cierpliwosc z gory dzieki :)

Pozdrawiam...

piątek, 3 grudnia 2004, 21:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam. Mamy współny problem. Też nie wiem na co sie zdecydowac. Mam wątpliwości widząc róznice w obiektywach. W HC-14 jest Vario-Sonnar o większej średnicy gwintu tak jak najwyższy model tej seri HC-85 tylko ten model ma Vario-Sonnar T*. Modele pośrednie poczynając od HC-16 posiadają Carl Zeiss Vario-Tessar. Zastanawiam się jakie wynikaja z tego różnice w jakości obrazu. Poza tym HC - 14 ma jakby solidniejszą (sprawdzona) obudowę w porównaniu do filigranowych w modelach wyzszych ale to kwestia estetyki. Nie jestem też pewien co do posiadania lub nie pilota w HC-14. W niektórych źródłach wyczytałem że posiada w zestawie. Mam wiele wątpliwości i nie wiem na co się zdecydować. Dodatkowy argument to oczywiście cena. Czy może ktoś rozwiać te wątpliwości :?: Pozdrawiam.

czwartek, 9 grudnia 2004, 13:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja też sie dołącze do tych pytań ponieważ mam dokładnie ten sam problem.
Pozdr.

czwartek, 9 grudnia 2004, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kupiłem
Cześć dziewczyny. Ja juz swój problem rozwiązałem. Kupiłem Hc-18. Nadażyła się okazja i zdecydowałem się bo była droższa tylko o 200 zł od Hc-14. Kupiłem ja w Centrum Sony we Wrocławiu i przypuszczam że w wielu miastach gdzie takie centra będą promocje na takie lub wyższe modele. Ponadto przekonałem sie do obudowy. Jest malutka i bardzo zgrabna. Dowiedziałem się że obiektywy wyższych modeli od Hc-14 są leprze ponieważ pobierają większą ilość światła. Hc-18 dzięki temu nadaje się do bardziej dynamicznych zdjęć niż Hc-14. Poza tym ekran LCD ma przycisk rec. co bardzo ułatwia nagrywanie ujęć np. z ręki przy podniesiąnej dłoni lu też ze statywu. Zdążyłem to przetestowac i jest to bardzo pomocne. Sam ekran jest hybrydowy, czyli pozwala na zciemnienie obrazu przy bardzo mocnym oświetleniu np. światłem słonecznym od tyłu. Wtedy obraz na LCD jest widoczny. Ogólnie bardzo polecam 18-tkę. Jeżeli ktoś planuje wydać 2200 zl to warto za taką kamerę tyle dać. Mi sie udało za włąśnie tyle. Dokupiłem do niej futerał Samsonite w Media za 50zł Bardzo mały i wygodny, Powiedzial bym że leprzy niz firmowy sony, ale to kwestia gustu :D. Pozdrawiam i polecam 18-tke.

wtorek, 14 grudnia 2004, 14:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]