Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 06:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 "Rozładowarka" do akumulatora ? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post "Rozładowarka" do akumulatora ?
Przyznaję, że mało technicznie nazwałem to urządzenie, lecz nie wiem jak brzmi prawidłowa jego nazwa . Kupiłem kamerę Panasonic NV GS 400, do której dokupiłem dodatkowy akumulator. W instrukcji akumulatora pisze, że aby zachować jego pełną funkcjonalność, należy na początku użytkowania trzykrotnie wykonać pełny cykl ładowania i rozładowania. Ponadto jeśli akumulator jest długo nieużytkowany, też zalecono co pół roku wykonać cykl rozładowania, i naładowania. Niestety ładowarka będąca na wyposarzeniu kamery nie posiada funkcji rozładowania akumulatora.
Zatem gdzie można kupić takie urządzenie ?
Z góry dziękuję za pomoc

środa, 8 grudnia 2004, 23:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Najlepiej wyjąć z kamery kasetę i zostawić ją (kamerę, nie kasetę oczywiście) włączona w trybie webcam tylko na akumulatorze. Po kilku godzinach bateria się rozładuje ( jeśli korzystasz z akumulatora DU14 ( wyposażenie) - to nastapi to za ok. 2 - 2,5 godz. Żeby przyspieszyć proces możesz zostawić otwarty ekran LCD.

Pozdrawiam myslących

Janusz B.

środa, 8 grudnia 2004, 23:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Jest to jakieś rozwiązanie, choć w przypadku mojego akumulatora - CGA-DU21 2040mAh czas będzie dłuższy - określono dla niego "Operating time up to 6 Hr. 45 Min". Być może nie pozostanie mi nic innego, jak skorzystać z Twojej rady
Pozdrawiam

czwartek, 9 grudnia 2004, 00:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

b) posluchaj Janusza B
c) mozesz sobie podlaczyc do akumulatora zarowke i w ten sposob rozladowywac nie zajmujac kamery

p.s. pamietaj ze za szybkie rozladowanie akumulatora wyrzadzi mu wiecej szkody niz pozytku (np. przez niska rezystancje duzej mocy).

czwartek, 9 grudnia 2004, 08:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To dziwne co piszecie, bo ja baterii Li-Ion nie formatowałem po zakupie, i trzyma bardzo długo, nawet dłużej niż podaje instrukcja (z otwartym ekranem LCD)....

czwartek, 9 grudnia 2004, 16:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Widocznie miałeś szczęście, ale formatowanie baterii wydłuża jej ŻYWOTNOŚĆ, a nie pojemność. Po prostu kiedyś w najbardziej nieoczekiwanym momencie kamerka Ci odmówi posłuszeństwa ( czego oczywiście nie życzę). Szczególnie leciwe baterie SONY z InfoLithium po naładowaniu pokazuja pełną pojemność ( np. 150 min) a padają po 20 minutach.

Formatowanie nowych baterii zalecaja wszyscy producenci komórek - a więc jednak coś w tym jest.

Pozdrawiam myślących

Janusz B.

niedziela, 12 grudnia 2004, 01:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]