Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 04:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Do Luka_Brazzi 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Do Luka_Brazzi
Luka-pytanko do Ciebie. Jakie masz zdanie co do czułości kamery Panasonika 100A z Sony 2100 czy PD170. Ja mam Panasa 100A i Sony 2100 i ta druga lepiej sobie radzi w nocy np. filmowanie na ulicach. Panasonika mam krótko i być może nie potrafię jej dobrze ustawić. "Realizator" pisał w postach że jest jakiś sposób na zniwelowanie kaszy powstałej na skutek podbicia. Czy mógłbyś coś poradzić w tym temacie?

wtorek, 14 grudnia 2004, 19:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co wiem Panasonic ma jasniejszy chip od Sony ale glowy nie dam a nie mam pod reka specyfikacji. Co do filmowania z podbiciem sygnalu trdno mi cos poradzic bo z tego nie kozystam. Wlasciwie ani raz mi sie nie zdazylo na zadnej kamerze cyfrowej. Sygnal elektroniczny zle znosi juz podbicie rzedu 3DB czyli 100 podczas gdy przeswietlenie tasmy o jedna przyslone nie powoduje takiej tragedii. Sposoby pozbywania sie szumu to chyba tylko filtry programowe, jest chyba nawet cos takiego w Premierze. Sprawdze jednak czy jest mozliwosc powalczenia z ustawieniami kamery i najwyzej cos dopisze.

wtorek, 14 grudnia 2004, 22:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam kamerę Sony z wyższej półki i bardzo często stosuję podbicie 6dB a nawet czasami 9. Zastosowanie 6dB jest niedostrzegalne dla przecietnego widza. Trzeba tylko miec dobrą w miarę kamerę i umieć sie nią posługiwać.

środa, 15 grudnia 2004, 00:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

BYwalcze no tos mi pojechal. Nie wiem czy to powod do dumy kozystanie z podbicia. Wyjasnienie, ze przecietny widz tego nie zauwazy wydaje mi sie swiadczyc przeciw Tobie. Od dluzszego czasu brak szacunku dla widza jest bolaczka polskiego kina. Jesli krece film, nie wazne czy na 35 mm czy na videom obowiazuja mnie pewne zasady, wiec mowienie, ze przecietny widz nie zauwazy... Ech. Gwarantuje Ci, ze nie widzisz albo nie interesuje Cie wiele rzeczy w filmach jakie ogladasz w kinie ale gdyby ich nie bylo, znaczyloby to, ze rezyser operator czy ktokolwiek inny nie wykonal swojej pracy. Chcialbys aby lekarz zle Cie zoperowal bo przeciez nie jestes po medycynie wiec i tak sie nie poznasz.

Uzywanie z podbicia to dla mnie niedbalosc w przygotowaniu do zdjec. Jesli Ci sie zdaza nie powiniennes byc z tego dumny. Powiedz jaka masz kamere, ze podbicie rzedu 6 db jest niezauwazalne. Byc moze jest to spowodowane jakas wada mojego wzroku. Albo nieumiejetnosc mojej w kozystaniu z kamer. Napisz co o tym sadzisz Bywalcze skoro juz mnie oskarzasz o brak tejze umiejetnosci i powiedz czym sie zajmujesz jakie ostatnio filmy robiles...

środa, 15 grudnia 2004, 00:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]