Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 05:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Co kupić Panasonic GS-120 czy JVC GR-DV 4000E Pomóżcie!!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co kupić Panasonic GS-120 czy JVC GR-DV 4000E Pomóżcie!!!
Witam Szanownych kolegów!!!
Mam możliwość zakupu kamery JVC GR-DV 4000 lekko używanej za 3500 zł i Nowego Panasonica NV GS-120. Kamerka posłuży do filmowania wesel. Jeśli ktoś ma doświadczenie z tymi kamerami, proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam
Piotr

piątek, 17 grudnia 2004, 20:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na temat jvc dv4000 prosze poczytac we wczesniejszych postach na forum, bylo dosyc duzo tego

piątek, 17 grudnia 2004, 20:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

JVC4000 jest jednoprzetwornikowa a 120 3CCD to już powinno wystarczyć dla twojej decyzji. Miałem JVC rok czasu. Można nią kręcić wesela ale trzeaba się mocno gimnastykować. Kupiłem Panasia GS 400 na razie sobie chwalę. Odradzam JVC4000 do wesel.

sobota, 18 grudnia 2004, 12:54
Nowy
Nowy

Mam pytanie do przedmówcy. Dlaczego trzeba się gimnastykować z JVC filmując wesela. Aż tak źle ta kamerka wypada w porównaniu z Panasiem?
Jakie fakty przemawiają za tym aby nie zawracać sobie głowy tą kamerą?
Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
Piotr

sobota, 18 grudnia 2004, 21:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przede wszystkim to mocne pionowe smugi świetlne (w kościele również). Trzeba wiedzieć jak sie ustawić (a nie zawsze można). Doświetlenie sali musi być znaczne i światła skierowane oczywiście w sufit lub odbite od ściany. Poza tym kolory są za zimne wpadające w odcień niebieski. Pracujac na manualu częste gubienie ostrości. Ja mając na sali ok 3kW i tak doświetlałem lampką 35Wat z filtrem niebieskim. Generalnie ludziom sie podobało mnie z miesiaca na miesiąc coraz mniej. Teraz mam GS400 3CCD i jest znacznie lepiej. Gdybym miał troche wiecej kasy to kupiłbym Sony2100. Myślę że za pół roku Panaś na nią zarobi o ile troszeczkę atanieje.

niedziela, 19 grudnia 2004, 00:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Popieram Mirasa. Lepiej weź GS120. Mam GS70 i jestem z niej bardzo zadowolony. Faktem jest, że trzeba troche doświetlić plan ale masz za to bardzo ładny obraz. Dżwięk rewelacja. Automat spisuje sie niezawodnie, manual łatwo dostępny. Masz za 3000 nowa kamerkę z gwarancją i za tą kasę najlepszy sprzet jaki mozesz mieć.

niedziela, 19 grudnia 2004, 08:30
Nowy
Nowy

Dzięki za opinie koledzy. Miałem zamiar kupić Panasonica a teraz jeszcze się w tym upewniłem. Pozdrawiam serdecznie
Piotr

niedziela, 19 grudnia 2004, 18:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Miras13. Ty chyba nigdy nie miałeś JVC GR DV4000. "Zimne kolory wpadające w niebieskie" to jest bzdura mam taką i nic mi nie wpada w niebieskie chyba że nie umiesz ustawiać WB , ale nawet na auto nie wpada w żadne niebieskie. Gubienie ostrości w słabym świetle to jest fakt ale z doświetlaniem to przesadziłeś. Co ty chcesz doświetlać przy obiektywie F1.2. Panaś to dopiero ciemnica.
JVC bardziej nadaje się do wesel właśnie ze względu na filmowanie w słabo doświetlonych miejscach. Jest jasna , a ostrość w takich sytuacjach nie wiem czy ci wiadomo ma manualną.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 22:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla mnie dobre kolory maja prawie wszystkie Soniaki i do nich porównuje pozostałą resztę. Pracuję z kolegą który posiada VX2100. Po porównaniach tych kamer (GS400; GRDV4000) bardziej i to zdecydowanie pełniejsze i cieplejsze kolory ma kamera Panasonic. Może z tymi barwami niebieskimi troche przesadziłem ale smugi daje spore. Obraz jest zimny. To nie jest tylko moja opinia. Można poczytać na forum. http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... t=grdv4000
To na razie tyle. Rok filmowania wystarczy. Nie twierdzę że nie można krecić nią wesel. Twierdzę że GS400 jest od niej lepsza. Ładnych kilka lat kreciłem Sony D8 i też miałem klientów. Za ok. pół roku chcę kupić VX2100. Każdy od czegoś zaczynał i nie każdego od razu stać na to co by chciał mieć.

wtorek, 21 grudnia 2004, 00:06
Bywalec
Bywalec

Post może warto zobaczyć canona mvx3i www.mvx3i.prv.pl
mam do sprzedania nówkę canona mvx3i za 4500 zł, wszystko można zoabczyć na stronie http://www.mvx3i.prv.pl zapraszam i przepraszam że na forum, ale pilnie chce sprzedać tę kamerkę poluję na canona xl1s nówkę
tel. 505-762-063
mail. pencaczek@interia.pl
gg:1470900

Pozdrawiam ŁUKASZ Pęcak

czwartek, 30 grudnia 2004, 16:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]