Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 03:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 słaba jakość obrazu? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post słaba jakość obrazu?
Jestem zdecydowany już na kamerę Pana GS11. Opiszę moje refleksje przed zakupem (czyli przed formalnościami kupna na raty :(
Byłem w sklepie i sprawdziłem nagrywanie tej kamery - wnioski:
- nagrywałem w pomieszczeniu o słabym naswietleniu wyłączone wszystkie żarówki światło pochodziło tylko z dwóch okien nie za dużych oraz ekranów telewizyjnych (w porównaniu z MediMarketem czy innymi to ciemnia fotograficzna)- porównywalne oświetlenie do domowego.
Nie widzę żadnych problemów, podłączyłem kamerę do telewizora 100 Hz i puściłem nagranie obraz był czysty, wyrazisty, kolory ok - żadnych mrowień czy innych tam usterek nawet przy szybkim obrocie kamerą Po włączeniu tych diod doświetlających faktycznie przy szybszym obrocie efekt smużenia - trudno trzeba będzie się nauczyć filmować. Przy nagraniu na zewnątrz - rewelacja
Więc o co chodzi z tym złym nagryaniem - może w porównaniu do kamer profesjonalnych
- drugie porównanie wykonałem w MM ale bez nagrania również innych kamer - wszystko poza SONY i PANA to zabawki - obraz w telewizorach nie oddawał prawdziwych kolorów i różne inne takie szkoda gadać. Tylko Pana i Sony. Obie miały praktycznie idealny obraz (jak dla mnie).
A teraz co przważyło za Pana GS 11:
- 24 zoom (moje hobby to windsurfing i narty będę nakręcał w dalekich odległościach znajomych czy tam innych ludzi dla mnie rzecz przydatna oczywiście zdaję sobie sprawę że bez statywu się nie obejdzie w szczególności nad morzem czy jeziorami
- efekt redukcji wiatru (chyba nikogo nie muszę przekonywać jak ważna funkcja dla windsurfingu gdzie bez wiatru ani rusz) swoją drogą że inni producenci na to nie wpadli - tak ważna funkcja
- mniejsze wymiary od HC14 (chciałem GS-22 ale ten zoom)
- pilot
- więcej ustawień manualnych (tak mi się wydaje)
- podobno niej awaryjne złącza DV niż w sONY
- i również ważne - fachowa obsługa w sklepie (mająca naprawdę trochę wiedzy w porównaniu do gości z MM )

To są moje przemyślenia i spostrzezenia. Bardzo proszę o przemyslenia innych napiszcie co wy sądzicie - będzie można porównać.

niedziela, 19 grudnia 2004, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja juz sie wypowiadalem x razy na temat tych dwoch kamer wiec nie bede sie powtarzal.Skoro uwazasz ,ze jakosc obrazu z panasa przy malym oswietleni jest dobra to chwala ci za to.Owszem na dworze - super.
Mam stara Sonke 8mm i ona filmuje 100 razy lepiej w pomieszczeniach niz Panas.Jak przynioslem Panasa do domu i zobaczylem ten snieg na ekranie to pol nocy nie spalem myslac w co sie wkopalem.Na szczescie udalo mi sie go szybko sprzedac...........

niedziela, 19 grudnia 2004, 23:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]