Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 11:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sklepy internetowe w USA 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Sklepy internetowe w USA
Witam,

Potrzebuję pomocy odnośnie wyboru sklepu internetowego w USA. Planuję zakupić kamerę SONY DCR-VX2100E i kilka drobiazgów do niej. W Stanach jest moja koleżanka, która mi ją wybierze. Problem w tym, że ona nie bardzo się orientuje w sklepach internetowych więc muszę wskazać jej co i gdzie ma kupić. I w związku z tym pytanie czy macie jakieś namiary na godne zaufania, stosunkowo tanie i przede wszystkim sprawdzone sklepy w USA? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Tomek

PS
Czy kupując w sklepie internetowym płaci się sales tax?

środa, 29 grudnia 2004, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
O ile dobrze rozumiem to VX2100E jest wersja PAL tej kamery, czy tak?

Jednym z najlepszych sklepow (nie tylko internetowych) jest B&H Photo Video na Manhattanie. Oczywiscie zakupy mozna wykonac online: http://www.bhphotovideo.com. Mozna rowniez poszukac kamery na Price Grabber'ze (http://www.pricegrabber.com) - takiej stronie z zestawieniem wszystkich cen w wielu sklepach internetowych. Tam tez sa rankingi sklepow (cos jak opinie na eBay lub Alegro o uzytkownikach). Tax placi sie jedynie gdy firma ma swoja siedzibe w tym tamym stanie co klient.

Pozdrawiam,

czwartek, 30 grudnia 2004, 00:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja również znam pozytywne opinie na temat tego sklepu.
Wlasnie przymierzam sie do zakupów u nich.
Pozdrawiam!

czwartek, 30 grudnia 2004, 11:05
Stały bywalec
Stały bywalec

A czy ktoś miał doświadczenie ze sklepem dbuys.com ?

sobota, 1 stycznia 2005, 17:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dbuys.com wedlug PriceGrabbera ma opinie na 4,5 gwiazdki - czyli jak najbardziej przyzwoita firma.

sobota, 1 stycznia 2005, 18:27
Stały bywalec
Stały bywalec

dbuys.com ma rzeczywiscie pozytywne opinie i na pricegrabber i reselerraitings ale chodzi mi o opinie osob (najlepiej z Polscki, ktore cos tam moze juz kupiły) Nie mniej jednak dziękuję G-Gore

sobota, 1 stycznia 2005, 21:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie róbcie zakupów w sklepach internetowych bo zrobią was w konia. Ja wysłałem na konto pewnej firmy w USA kase i do dzisiaj nie mam towaru ! Dzwonie do nich ale mnie zbywają - firma podobno się likwiduje . Na odzyskanie pieniędzy nie mam szans bo musiałbym tam pojechać i wynająć prawnika.
Straciłem ponad 2000 USD. zakupy za oceanem to wielkie ryzyko. W razie wpadki pies z kulawą mogą się za nas nie upomni.

sobota, 1 stycznia 2005, 22:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mirek napisz jaka to firma, podaj jej dane na tym forum.

sobota, 1 stycznia 2005, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mirku - napisz kto to byl. Niestety jest wiele sklepow oferujacych sprzet po podejrzanie niskich cenach - nie ma cudow - pewnych rzeczy sie nie przeskoczy. Lepiej jest wydac wiecej a kupic pewniaka a nie kota w worku.

niedziela, 2 stycznia 2005, 00:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tylko sprawdzone firmy i sklepy lub zaufany koleś, który jest na miejscu kupuje sprzęt i przysyła do Polski, wiele razy korzystałem z obu możliwości, i obie się sprawdzają, najważniejsze żeby nie dać się skusić podejrzanie atrakcyjnym ofertom i uważnie czytać warunki zakupów, dostaw i gwarancji

niedziela, 2 stycznia 2005, 01:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tylko sprawdzone firmy i sklepy lub zaufany koleś, który jest na miejscu kupuje sprzęt i przysyła do Polski, wiele razy korzystałem z obu możliwości, i obie się sprawdzają, najważniejsze żeby nie dać się skusić podejrzanie atrakcyjnym ofertom i uważnie czytać warunki zakupów, dostaw i gwarancji

niedziela, 2 stycznia 2005, 01:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
wczoraj dotarła do mnie paczka z kamerką sony hc-40. Ten sklep BH jest sprawdzony i niezawodny.
Plusy: 50%ceny towarów w Polsce (przy kursie dolara poniżej 3zł - więc się spieszcie)

Minusy:
- NTSC
- kabel do ładowarki ma inną wtyczkę do gniazdrka USA
- Gwarancja w USA

piątek, 7 stycznia 2005, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A ile zapłaciłeś za tą kamerę? Co z cłem podatkiem VAT i innymi opłatami?

piątek, 7 stycznia 2005, 10:59
Nowy
Nowy

Post bolec
2100 + 400 cło (599USD z trba skózaną, dodatkową baterią, statywem, fitrem na obiektyw UV, zestawem czyszczącym) + 100 USD przesyłka w 7 dni doszło!!!!

Ale cła jeszcze nie zapłąciłem i nie wiem czy ktoś sie o to upomni czy sam mam iść i wybulić

piątek, 7 stycznia 2005, 11:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Minusy:
- NTSC
- kabel do ładowarki ma inną wtyczkę do gniazdrka USA
- Gwarancja w USA

Z tym kablem to nie powinienes mniec najmniejszego problemu - ladowarka jest prawdopodobnie automatyczna i sie przelacza z 110 na 220v (napewno jest o tym napisane na naklejce na ladowarce). Jezeli tak, to wystarczy przetyczka z USA na Polskie gniazdo. Do dostania w kazdym lepszym sklepie z czesciami elektronicznymi (nie AGD/RTV, tylko sklep dla elektronikow).

A z ta gwarancja - nie pisze worldwide? czy wyraznie "only USA"? Pytam z ciekawosci.[/quote]

piątek, 7 stycznia 2005, 15:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona