Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 17:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 ROZNICE miedzy sony Dig.8 a MiniDV (poza oczywistymi :) ) 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ROZNICE miedzy sony Dig.8 a MiniDV (poza oczywistymi :) )
Nie chce tu gadac o kasetach ani rozmiarach :D - bo byscie mnie zaraz zjedli :wink:
Sporo sie naczytalem opinii na temat plusow i minusow HC14 nad tej samej klasy kamerkami innych producentow (glownie lepsza jakosc w polmroku i elastyczniejsza stabilizacja) i zdecydowalem sie na Sony. zaczynam sie jednak zastanawiac czy podobne argumenty mozna przeniesc na TRV255- tą jestem w stanie kupic w sklepie za 1300 a HC14 na aleegro za jkaies 1500-1600. Potzreba mi kamery dla naprawde amatorskich zastosowan i wydatek 1300 na "zbytek" jest juz naciagany ale gdyby naprawde byla duuuuza roznica w jakosci miedzy dig.8 i miniDV to naciagnalbym jeszcze bardziej. Dlatego pytam czy warto :). Moze sie rowniez okazac ze lepiej kupic jakas miniDV innego producenta (np samsung VPD20-1300allegro) niz sony digit.8???Czy tak???
I jeszcze przy okazji o wyzszosci zlaczaDV nad USB - OIW i tu i tu transmisja odbywa sie cyfrowo czy wyzszosc ta polega na szybkosci czy tez faktycznie jakosc obrazu po USB jest nizsza, jesli tak to dlaczego? Czy dlatego ze "strumieniowa transmisja USB" w TRV255 oznacza ze material przed transmisja jest poddany w kamerze jakies kompresji??
Dziekuje za opinie
grzesiek :wink:

czwartek, 6 stycznia 2005, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po pierwsze: nie warto inwestować w technologię, która już odchodzi do lamusa. Obecnie robione kamery D8 tak na prawdę są okrojonymi modelami sprzed kilku lat w nowej obudowie. Poza tym cena kaset też ma znaczenie. Dobrą miniDV kupisz za 15 pln, za D8 musisz dać blisko 50.

Po drugie: Do kopiowania strumienia DV służy złącze FireWire. USB w kamerach służące do przesłania wideo to zbędny gadżet, no chyba, że chcesz używać kamery jako kamerki internetowej ;-) Jakość obrazu przesyłanego przez USB jest gorzej niż zła.

Co zaś wyboru sprzętu... przy zakładanym budżecie wielkiego wyboru nie masz ;-)

Pozdrawiam
Ulv

czwartek, 6 stycznia 2005, 16:41
Moderator
Moderator

Nie będę wdawał się w szczegóły ale z tego co wiem to warto zainwestować w HC14. Ja bym tak zrobił. I nie chodzi o format miniDV a Digital8. Z tego co czytałem, słyszałem i wiem HC14 jest lepszą kamerą. Pozatym różnica w cenie nie jest kolosalna - a kamery będziesz używał wiele lat.
USB a fire-wire ? To trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć. Fire-wire zapewnia BEZSTRATNE przeniesienie materiału z kamery na kompa. Zero strat jakości. Przy USB można tylko o tym pomarzyć. I nie chodzi tu o szybkość tylko o jakość transmisji. Kontrolery fire-wire kosztują już 50 zł więc nie ma się nad czym zastanawiać.
Pozdrawiam

czwartek, 6 stycznia 2005, 16:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Warto kupić digital8, ale... tylko ode mnie ;-)

Dlaczego? Bo mam jeden z pierwszych modeli, gdy firma sony jeszcze się starała promowac ten format.

Kamera jest super-solidna. Doskonale balansuje i od 5 lat nie zrobiła ANI JEDNEGO dropa, pomimo nagrywania na zwykłych kasetach video8 i bez czyszczenia głowicy.

To nie cud, tylko polityka firmy. Myślę, że ta kamerka popracowała by jeszcze 8 lat, ale nie dam jej sansy, bo kupiłem lepszą.

Natomiast nowe modele D8 to szajs (może kup D9 ;-))

Pozdrawiam!

czwartek, 6 stycznia 2005, 19:31
Bywalec
Bywalec

Jak już napisał ulv nie warto inwestować w przestarzałą technologię więc wybór wydaje się być oczywisty. Ja kupiłem właśnie w jednym z niemieckich sklepów internetowych HCR DC 14 za 341 Euro. łącznie z kosztami przesyłki do Polski nie przekroczę 1500 zł więc kwota taka jak na Allegro. Zastanów się. Mam europejską gwarancję więc ewentualnymi problemami nie ma problemu. A TRV 255 od jutra możesz kupić za 900 zł w MediaMarkt. Tylko musisz iść już w nocy do kolejki bo pewnie będize tylko kilka sztuk :)
Co do technologii przesyłania wybór też jest oczywisty więc większy wydatek na pewno się opłaci.

czwartek, 6 stycznia 2005, 22:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Przepraszam! Mialem w temacie wstawic znak zapytania!!!!
zauwazylem dopiero po ukazaniu sie watku na liscie!
jeszcze raz przepraszam.
grzesiek :cry:

piątek, 7 stycznia 2005, 09:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
przeciez napisal wyraznie, ze potrzebuje dla celow amatorskich !!po co "inwestowac" w nowsza technologie" skoro zapis bedzie nadal taki sam (cyfrowy)
Ja mam D8 do celow amatorkich i jestem zadowolony.
A wypowiadali sie z tego co widze raczej tacy co z amatorka niewiele maja wspolnego

Kaseta D8 nie kosztuje 50 zł !!! Nie mąć mu w głowie.
Dla celow amatorskich wystarcza zwykla osemka (nazwa bodajze Hi8). To jest ta sama kaseta. Cena ok 10 zł. Ja mialem analogowa osemke i teraz do D8 wlasnie uzywam tych samych kaset. Chodzi miodzio (jak dla m nie amatora). Skrecilem juz kilka kaset i nie wiem czy inwestowalbym.

Kup D8 !! i sie nie zastanawiaj.

piątek, 7 stycznia 2005, 09:56
Moderator
Moderator

LUDZIEE:
A wypowiadali sie z tego co widze raczej tacy co z amatorka niewiele maja wspolnego

O ! Wypraszam sobie ! Jestem amatorem przez wielkie A i chcę nim zostać. Co do rad to miałem podobny problem przy zakupie i wybrałem miniDV. Teraz nie żałuję i cieszę się, że nie wybrałem D8 - chciałem aby ktoś mógł skorzystać z moich doświadczeń i dlatego poleciłem mDV. O co !
Pozdrawiam

piątek, 7 stycznia 2005, 10:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kup jak juz D8, z rocznika 2001/2002 góra
wtedy to jeszcze robiono porządne kamery D8 , solidne i wytrzymałe, jak ruskie czołgi
mam jedną z takich modeli z górnej półki , super maszyna , chodzi i pochodzi jeszcze długo

niedziela, 16 stycznia 2005, 20:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Może pomogę w inny sposób: (z góry przepraszam za złamanie pewnej zasady forum). Mam do sprzedania właśnie jedną z tych najsolidniejszych kamer D8 SONY DCS-TR7100e.
0-880-233-086

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 15:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kaseta D8 nie kosztuje 50 zł !!! Nie mąć mu w głowie.
Dla celow amatorskich wystarcza zwykla osemka (nazwa bodajze Hi8). To jest ta sama kaseta. Cena ok 10 zł. Ja mialem analogowa osemke i teraz do D8 wlasnie uzywam tych samych kaset. Chodzi miodzio (jak dla m nie amatora). Skrecilem juz kilka kaset i nie wiem czy inwestowalbym.

Kup D8 !! i sie nie zastanawiaj.

Kaseta Video8 60min kosztuje 15-20 zł, VideoHi8 kosztuje 20-25 zł (90 minutowa Hi8 kosztuje ok 30 zł). Więc sam mącisz. Poza tym mylisz kasety. "Zwkła ósemka" to Video8 a Hi8 to jej ulepszona wersja (lepszy obraz i dźwięk). Dlatego jest droższa. D8 kosztuje powyżej 30 zł a taśma w niej to praktycznie taśma Hi8, ale jest troche bardziej przystosowana do cyfrowego zapisu. Z doświadczenia wiem że jakość obrazu na kasecie D8 i Hi8 jest praktycznie identyczna. Lecz jeśli zastosujemy kasete Video8 w kamerze D8, jakość będzie gorsza, pojawić mogą się dropy.

Poza tym w kamerze D8 60-minutowa taśma Hi8 starczy na 40 minut. 60 minut ma tylko w kamerze Hi8.

Jednak ja wybrałbym format MiniDV, kasetki są tanie, poniżej 20zł, nie tak jak kiedyś.

Poza tym kamera D8 da ci obraz porównywalny do analogowej kamery Hi8, ponieważ przetwornik w nowych D8 ma efektywnie 350 000 pikseli (moja Hi8 ma 290 000). Kamery MiniDV mają standardowo 400 000 pikesi efektywnych.

czwartek, 20 stycznia 2005, 02:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Za 20 złotych jest 63 minutowa Panasonic AY-DVM63PQ (w sumie jest to taśma profi) a za niecałe 12 złotych masz Panasonic DVC AY-DVM60FE.
Inni producenci mają podobne ceny.

Pozdrawiam
Ulv

p.s.
oczywiście w LP będziesz miał o 50% więcej nagrania na taśmie niż w SP.

czwartek, 20 stycznia 2005, 02:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]