Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 14:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Auto focus w Panasonic NV-GS120 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Auto focus w Panasonic NV-GS120
Witam Szanownych Forumowiczów!

Od niedawna jestem posiadaczem kamery NV-GS120 i mam jedno spostrzeżenie, które bardzo mnie nurtuje. Chodzi mianowicie o automatyczne ustawianie ostrości. Przy słabym świetle tj. w pokoju przy oświetleniu żarowym rozproszonym ok. 100-200W (choć nie tylko - sprawdzłem także na dworzu w pochmurny i ciemny dzień) występuje problem z utrzymaniem nastawionej ostrości. W momencie, gdy kamera ustawi ostrość, nawet niewielkie jej przesunięcie a następnie zatrzymanie powoduje, że kamera minimalnie gubi ostrość, aby po 2 sekundach znów wyostrzyć. Jest to o tyle denerwujące, że ma się wrażenie, że obraz jest raz ostry, raz nieostry, potem znów ostry itd. Jest to trochę męczące i drażniące zarazem. Zmiany w ostrości są niewielkie jednak na tyle wyraźne, że irytujące. Czy jest to problem tylko słabego oświetlenia w połaczeniu z małą przysłoną (F1.osiem) czyli małą głębią ostrości? Czy może coś nie tak ustawiam? Czy ktoś z Was spotkał się również z takim problemem? Bardzo proszę o odpowiedź, bo mam już ochotę sprzedać tą kamerę mimo, że ma dopiero 2 tygodnie. :cry:

wtorek, 11 stycznia 2005, 19:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post autofocus w Pan NV-gs120
Witaj załamany użytkowniku. Niestety wydaje mi się, że masz uszkodzoną kamerę. Takie objawy nie powinny występować nawet w słabym świetle. Pozdrawiam :wink:

czwartek, 13 stycznia 2005, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post odpowiedź
No to fatalnie Zyta. Jesteś tego pewna? A może ktoś z innych użytkowników tej kamery mógłby się wypowiedzieć, czy ma podobne doświadczenia? Bardzo mi na tym zależy.

piątek, 14 stycznia 2005, 11:30
Bywalec
Bywalec

Ja mam ta kamerke i wydaje mi sie ze mam to samo, obraz sie troche zamazuje przy klekkim przesunieciu a jak trzymam kamerke w miejscu to jest dobrze.
Mam do wlasciciel;a tej kamerki pytanie.

Czy nagrywa ci sie odglos kasety podczas nagrywnia, czy wogole slyszysz ten odglos podczas nagrywnia.

piątek, 14 stycznia 2005, 19:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam pytanie do Was, wlaśnie się zastanawiam nad kupnem tej kamery bo mam możliwość kupna 3-mies. za 2200zł (warto??)
czy jest warta uwagi a z tego co sie orientuje to nie ma wejścia AV i S-Video, także możliwosc podlaczenia jakiejs malutkiej kamerki jest nie mozlwie.
Jak wyglada sprawa z jakoscia obrazu i zdjec?? bo to tez jest dla mnie b.wazne

Pozdrawiam
Ryba z Gdańska

sobota, 15 stycznia 2005, 00:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post odgłos kasety
Rafal12 napisał(a):
Ja mam ta kamerke i wydaje mi sie ze mam to samo, obraz sie troche zamazuje przy klekkim przesunieciu a jak trzymam kamerke w miejscu to jest dobrze.
Mam do wlasciciel;a tej kamerki pytanie.

Czy nagrywa ci sie odglos kasety podczas nagrywnia, czy wogole slyszysz ten odglos podczas nagrywnia.

Nie, odgłosu kasetki nie ma absolutnie. Dźwięk jest czysty i wyraźny bez żadnych przygłosów i zniekształceń. Wynika z tego, że jeśli chodzi o autofocus to ten typ tak ma. Czy sprawdzałeś w różnych warunkach oświetleniowych? Czy na dworzu w pełnym słońcu też występuje minimalna ustrata ostrości przy przesunięciu kamery?

sobota, 15 stycznia 2005, 21:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam,

Mam pytanie do Was, wlaśnie się zastanawiam nad kupnem tej kamery bo mam możliwość kupna 3-mies. za 2200zł (warto??)
czy jest warta uwagi a z tego co sie orientuje to nie ma wejścia AV i S-Video, także możliwosc podlaczenia jakiejs malutkiej kamerki jest nie mozlwie.

Pozdrawiam
Ryba z Gdańska

Jakość obrazu jest naprawdę super (wierność kolorów, klarowność obrazu, niskie szumy, etc.) poza drobnym mankamentem, który opisałem wcześniej, a który nie wiem, czy występuje z uwagi na moją nieznajomość obsługi tego modelu, czy z uwagi na słabe warunki oświetleniowe? Nie ma wejść AV i S-video, ale w moim przypadku jest to w ogóle nie potrzebne. Jakości zdjęć nie sprawdzałem, ale przetwornik 1,7 mln pix pewnie da dobrą jakość oczywiście w porównaniu do innych kamer (a nie aparatów cyfrowych). Jeśli chcesz to mogę sprzedać Ci ta kamerę w tej samej cenie. Kamera ma 3 tygodnie i nagrałem nią jedną kasetę. Gwarancja dwuletnia. Jestem z Gdyni - także niedaleko.

sobota, 15 stycznia 2005, 21:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dane kontaktowe
Anonymous napisał(a):
Ryba napisał(a):
Witam,

Pozdrawiam
Ryba z Gdańska

Jakość obrazu jest naprawdę super (wierność kolorów, klarowność obrazu, niskie szumy, etc.) poza drobnym mankamentem, który opisałem wcześniej, a który nie wiem, czy występuje z uwagi na moją nieznajomość obsługi tego modelu, czy z uwagi na słabe warunki oświetleniowe? Nie ma wejść AV i S-video, ale w moim przypadku jest to w ogóle nie potrzebne. Jakości zdjęć nie sprawdzałem, ale przetwornik 1,7 mln pix pewnie da dobrą jakość oczywiście w porównaniu do innych kamer (a nie aparatów cyfrowych). Jeśli chcesz to mogę sprzedać Ci ta kamerę w tej samej cenie. Kamera ma 3 tygodnie i nagrałem nią jedną kasetę. Gwarancja dwuletnia. Jestem z Gdyni - także niedaleko.

Zapomiałem podać dane w przypadku zainteresowania zakupem.
mis.puchatek@op.pl

sobota, 15 stycznia 2005, 21:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: dane kontaktowe
Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Ryba napisał(a):
Witam,

Pozdrawiam
Ryba z Gdańska

Zapomiałem podać dane w przypadku zainteresowania zakupem.
mis.puchatek@op.pl

Na pewno nie jest to przypadłość tych kamer ,bo w żadnym wypadku te kamery nie mają takich problemów, to jest raczej nie możliwe!!! Ja bym na twoim miejscu pojechał do serwisu.
Mój kolega miał Panasonica MX500 i właśnie taki problem u niego się pojawił już po pierwszym dniu użytkowania, AF bardzo często gubił ostrość nawet w doskonale oświetlonym pomieszczeniu, W serwisie potwierdzili jego uwagi , wymieniona została cała elektronika AF(jakaś płytka) problem znikł. Mam kamerę również Panasa tyle że model z przed 3 lat i nigdy nawet w trudnych warunkach oświetleniowych nie gubił mi ostrość , tak więc jestem więcej niż przekonany że szwankuje ci auto fokus.

Pozdrawiam.

sobota, 15 stycznia 2005, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post serwis
No tak pavelvideo, ale focus gubi ostrość w tak minimalnym zakresie, że chyba widzi to tylko upierdliwy właściciel, czyli ja. Obawiam się, że jak zaniosę kamerę do serwisu to powiedzą, że nic jej nie jest i że wymyślam. Jak mam im to pokazać, żeby widzieli o co mi chodzi i żeby nie odesłali mnie z kwitkiem? Masz jakieś doświadczenia z serwisami?

wtorek, 18 stycznia 2005, 13:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli chodzi o doświadczenie w sprawach serwisu to owszem mam i to bardzo pozytywne,
sprzęt przyjęty bez mrugnięcia oka i również w terminie naprawiony, wszystko pięknie ale to i tak zależy od człowieka z którym się rozmawia, mi się udało! Ja bym zrobił tak , nagraj na kasetce jakieś typowe dla tej wady sceny (tak żeby laik zauważył) i zanieś razem z kamerą.
Jak się nie uda to do innego serwisu warto próbować.
Ja zajmuje się filmowaniem już jakiś czas i raczej nie wyobrażam sobie aby kamera gubiła ostrość nawet na chwilę, no chyba że to jakieś skrajne warunki oświetlenia i nagłe zmiany ujęć.
Życzę powodzenia.
Paweł

środa, 19 stycznia 2005, 00:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dorzuce trzy grosze na temat autofocusa pasywnego. Warto zastanowic sie jak dziala, w uproszczeniu elektronika kamery zmieniajac ogniskowa, szuka najwiekszego kontrastu, jak to robi dokladnie niewiadomo, kazdy producent ma swoje tajemnice. Mozna przyjac, ze cyklicznie wielopunktowo szuka miejsc najbardziej kontrasotwych i skupia na nich swoja uwage. Nastepnie zmieniajac ogniskowa, ustawia najlepszy kontrast, a przez to najlepsza ostrosc. Jesli te miejsca znikna, lub zmienia swoje polozenie wzgledem kadru kamera probuje znalezc ostrosc myslac, ze ja stracila. Prosze spojrzec na zalaczony film, na pierwszym planie jasny obiekt poruszyl sie, kamera zaczela ustawiac ostrosc, nastepnie ten sam obiekt zostal na chwile zasloniety, kamera ponownie zaczela ustawiac ostrosc. Pomieszczenie bylo dosc ciemne, sprzyjajace takim sytuacja z powodu ogolnego malego kontrastu. Jezeli ktos uwaza, ze jego kamera nie gubi ostrosci to najwyraznej tego nie zauwaza lub filmuje w sprzyjajacych warunkach. Na koniec dodam, ze nie bez powodu w drozszych kamerach stosuje sie manualny pierscien nastawiania ostrosci. Material byl rejestrowany kamera Panasonic GS200.

Material testowy ok. 10MB

piątek, 29 kwietnia 2005, 02:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

[quote] Jezeli ktos uwaza, ze jego kamera nie gubi ostrosci to najwyraznej tego nie zauwaza lub filmuje w sprzyjajacych warunkach. [quote]

NIE,NIE,NIE!!! Nie zgodzę się z tą opinią! Ten urywek filmu to jakieś nieporozumienie, jak tak ma filmować kamera za grubą kasę to moim zdaniem jest zepsuta!.
Ja mam kamere Panasonica z przed trzech lat i takich rzeczy NIGDY nie miałem. Takie łapanie ostrości, to całkowita dyskwalifikacja tej kamery.
Aż nie mogę uwierzyć że tak filmuje Panas GS-200. Filmuje różne imprezy okolicznościwe i jak by tak działał mi AF, to dałbym sobie spokuj.
Całe szczęcie ze jej nie kupiłem, a już byłem chętny.

Pozdrawiam

piątek, 29 kwietnia 2005, 16:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jezeli ktos uwaza, ze jego kamera nie gubi ostrosci to najwyraznej tego nie zauwaza lub filmuje w sprzyjajacych warunkach. Na koniec dodam, ze nie bez powodu w drozszych kamerach stosuje sie manualny pierscien nastawiania ostrosci. Material byl rejestrowany kamera Panasonic GS200.

Material testowy ok. 10MB

8O Chyba najgorsza cyfrówka nie kręci w taki sposób... kolego oddaj swoją kamerę do serwisu czym prędzej!

piątek, 29 kwietnia 2005, 19:21
Bywalec
Bywalec

znacie cos takiego panowie jak ustawienia manualne , chyba nie, ja mam panasa NV GS-120 i uzywam tylko ustawien manualnych i nie wiem co to gubienie ostroci balans bieli jest tez o duzo lepszy niz na automacie
ta kamerka ma slaby automat i tyle , ale na manualu mozna duzo zyskac
:evil:

niedziela, 1 maja 2005, 16:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona