Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 16:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 sony dcr-hc14 vs. jvc gr-d23 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post sony dcr-hc14 vs. jvc gr-d23
Który z powyższych modeli lepiej się sprawuje w pokojowym oświetleniu? Mniejszy szum, lepsza ostrość i odwzorowanie kolorów?

Proszę o opinie osób, które miały do czynienia z tymi modelami.

Dziękuję za pomoc.

wtorek, 11 stycznia 2005, 22:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Też jestem na kupnie kamery - w związku z tym przekopałem wszystkie fora dyskusyjne + testy itp. Osobiście - jeżeli zastanawiasz się tylko na tymi dwoma modelami to wybór masz według mnie prosty - bierz Sony.
Co prawda JVC jest teraz w MediaMarkt (Kraków) w super cenie 1299 PLN, ale za Sony zapłacisz na Allegro 1500 PLN - a jezeli bywasz w Niemczech lub Anglii to jeszcze mniej. Tylko Sony HC-14 ma spory przetwornik i obiektyw CarlZeiss w tekiej cenie, poza tym wszyscy piszą że tylko Sony w miarę dobrze radzi sobie ze słabym oświetleniem (piszę tu o kamerach z najniższej półki cenowej). Minus Sony to słabe wyposażenie i panel dotykowy który jednym pasuje a drugim nie...

Pozdrawiam.

środa, 12 stycznia 2005, 02:24
Nowy
Nowy

Zgadzam się z Twoją opinią.

A jeśli chodzi o obraz w pokojowym oświetleniu JVC ma bardzo dobrą recenzję w http://www.camcorderinfo.com

Panel dotykowy nie jest najgorszym rozwiązaniem. A mało opcji manualnych w Sony również nie przeszkadza. Z własnego 3 letniego doświadczenia amatorskiego kręcenia filmów prawie nic (oprócz bilansu bieli) nie modyfikowałem.

A właśnie nie wiem w końcu jak z tym ręcznym bilansem bieli w Sony. Jest opcja HOLD. Chyba to odpowiednik manualnego ustawienia bieli?

sobota, 15 stycznia 2005, 12:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]