Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 19:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Chce kupic kamere ale którą dsr390 czy ajd410? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Chce kupic kamere ale którą dsr390 czy ajd410?
Aktualnie pracuje na JVC GYDV500 chciałbym jednak znienic ten sprzęt na troszke inny. Na rynku pojawiło sie dużo kamer w różnych pieniądzach zaczynjąc od vx2100,pd170,czy xl2 itd.. Chce kupić DSR390 albo AJD410. Filmule głównie imprezy okolicznościowe. Warunki pracy jak również pieniądze są różne. Zalezy mi jednak na jakości materiału i komforcie pracy. Poszukuje opinii jak równiez rad na temat tego sprzętu.

wtorek, 18 stycznia 2005, 04:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

domyslam sie wiec ze nie jestes zwiazany formatem (dvcam czy dvcpro) i jest ci to obojetne. wtedy tak naprawde to zadna roznica, bo obie kamery sa tej samej klasy. nie wiem jakich opinii szukasz, bo w takim sprzecie dyskusje na temat ergonomii sa bezcelowe, a parametry techniczne sa w specyfikacjach obu urzadzen i nie roznia sie wiele od siebie. dyskucja nad wyzszoscia jednego formatu nad drugim tez nic nie wniesie, wiec wlasciwie o co pytasz?
p.s. czy do imprez okolicznosciowych nie jest wygodniej uzywac malych kamer? tzn. typu vx2100 itp.?

wtorek, 18 stycznia 2005, 07:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Eeee... z mala kamera nie wyglada sie dosc "profesjonalnie" ;-)
W sumie nie mam wiele do dodania do tego co powiedzial Badyl.

Pozdrawiam
Ulv[/list]

wtorek, 18 stycznia 2005, 19:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
praktycznie żadna mała kamera a szczególnie taka jak wymieniona 2100, (lepsza 170 ) nie dorównuje jakościa obrazu tym wymienionym wczesniej , nie mówiąc o funkcjonalności orza mozliwościach.

wtorek, 18 stycznia 2005, 21:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no nie dorowna, ale moje pytanie jest takie: czy to nie jest przerost formy nad trescia? w jakim celu rejestrowac tak profesjonalnie imprezy okolicznosciowe, by potem przegrac je komus na VHS? dodatkowo taka 170tka miesci sie w naramiennej torbie, ma lekkie akumulatory - ja bym na to stawial bardziej. przeciez jakosc z takiej kamery jest wystarczajaco wysoka. rozumiem, ze w przypadku produkcji telewizyjnych nie mozna i nie ma potrzeby isc na takie kompromisy, dodatkowo wykorzystuje sie wtedy wiekszosc funkcji takiego sprzetu, ale w takich zastosowaniach jak wyzej? chyba ze zle zrozumialem okreslenie "imprezy okolicznosciowe"...

wtorek, 18 stycznia 2005, 22:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]