Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 18:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 spalone fireware proszę o poradę :( 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post spalone fireware proszę o poradę :(
Witam serdecznie , od razu opisuję sytuację.
Podłączyłem ostatnio kamrke dv do kompa przez karte muzyczna audigy, oczywiście przez fireware, Komputer nie wykrył kamery, następnie podłaczyłem moją druga kamerkę inny model, ponieważ pomyśląlme że może tą wykryje, tej równiez nie wykrył. Od tamtego czasu inne komputery tez nie mogą wykryć połaczenia z kamera mimo że na canonie pize DV-out jak podłącze do kompa, ale komputer jej nie wykrywa, po pewnym czasie zauwazyłem że u kolegi chyba z gniazdkiem coś jest nie tak , bo można podłaczyć wtyczkę w obie strony, a wiadomo że wtyczka nie jest symetryczna, podejżewam że wlasnie przez to coś stało się z FW w moich kamerach prosże o poradę , czy jest taka możliwośc żeby przez złe podłaczenie wtyczki , coś się tak strasznego z prądem podziało żeby spalić gniazdka w kamerach ,,,pozdrawiam Marek

piątek, 21 stycznia 2005, 19:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Uszkodziłeś płyte główną w obu kamerach. Jeśli włożyłeś kabelek odwrotnie , albo jeśli miałeś zwarcie w kompie. Nie chce cie martwić ale pozostaje wizyta w serwisie i wymiana bebechów w obu kamerach . Mało prawdopodobne aby wymienili samego scalaka.

pozdrawiam

piątek, 21 stycznia 2005, 22:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W złączu Firewire 6 pinowym, dwa piny są zasilaniem. Jest tam całkiem spory prąd, więc jeżeli podłączyłeś odwrotnie kabel do dego gniazda to na szyny sygnałowe dałeś ten właśnie prąd uszkadzając tym samym układ obsługujący Firewire w kamerze. Naprawa tego jest kosztowna/bardzo kosztowna (niepotrzebne skreślić). Cena naprawy jest zależna od modelu kamery i może wynosić od kilkuset (bliżej tysiąca niż stu) do kilkutysięcy złotych.

Pozdrawiam
Ulv

p.s.
Gniazda Firewire w Audigy słyną ze swojego tandetnego wykonania ;-)

sobota, 22 stycznia 2005, 01:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kamera xl1s ... ale na prawdę jestem w szoku , że w kamerze tej klasy nie ma czegoś co mogło by byc zabezpieczeniem ,przed takimi wypadkami. Ja na prawde nie mogłem wiedziec że można podłączyć w tym badziewnym audigy wtyczkę odwrotnie, bo u mnie na kontrolerze nigdy się tak nie dało i nie da, bo przecież specijalnie jest wtyczka niestymetrczna, a komputery zawsze są po szafkach chowane, i zawsze kazdy z nas podłacza wszystko z tyłu na ślepo, NIE MOGŁEM TEGO PRZEWIDZIEC:( ale ostrzegam innych przed takimi działaniami, UWAŻAJCIE jak podłączacie kable i nie ufajcie że jak u Was na kompie wchodzi tylk ow jedną strone to wszędzie tak jest pozdrawiam MAREK

sobota, 22 stycznia 2005, 12:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wszystkie gniazda IEEE1394 są znornalizowane. To znaczy że są takie same zarówno w Audigy jak i w zwykłym kontrolerze. Tak więc to nie jest tak że nie ma zabezpieczeń. Po prostu wciskając na siłe wtyczke odwrotnie na pewno ona wejdzie. Normalnie wchodzi be żadnych oporów. Tak samo jest z pamięciami DDR - niby jest wycięcie ale na siłe można włożyc odwrotnie i wtedy po pamiątce.
Rada na przyszłość nic na siłe - jeśli nie wchodzi to znaczy że coś nie gra.

sobota, 22 stycznia 2005, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie nie to nie tak ,,, nic na siłę nie pchałem , tak jak poprzednicy posali ze audigy słynie chyba z tego że robia bardzo dziadowskie wejścia do FW, i nikt tam nic na siłe nie wciskał , poprostu tak durnie jest zrobione gniazdko u mnie na kontrolerze, nawet jak bym nie wiem co robił specijalnie chciał podpiąc odwrotnie to nie da rady tego zrobic , bo tak jest kontroler zbudowany, a w AUDIGY sprawdzłąem można wkładac go jak się żewnie chce , także jest niezła jazda, jestem ciekawy ile powaznei powiedza mi w Warszwie za naprawe, bo przecież jak sobie 2000 zł krzykną to lepiej kupić kamere DV, inną i na to samo wyjdzie pozdrawiam co o tym mysłicie, a możę jednak jest jaka dioda jakieś zabezpieczenie , przecież kamera xl1s to nie jest zabawka, więc chyba nie powinna się zrąbać takim czymś pzodrawiam ,

sobota, 22 stycznia 2005, 13:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sony 900-tka albo 2000 tez nie sa z calkiem dolnej polki a dv-in/out sypie sie az milo. Naprawa 2kzl. Narazie jedyne pozytywne doswiadczenia z gniazdami dv mam z JVC, nawet w taniej kamerze. Moze to kwestia czasu... W kazdym razie nie jara sie. ;)

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 11:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]