Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 13:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Kamera cyfrowa CANON MV750i - czy dobry wybór ????? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera cyfrowa CANON MV750i - czy dobry wybór ?????
Witajcie! Zamierzam kupić kamerę Canon MV750i. Czy ktoś z Was ma z nią jakies doświadczenia lub może coś na jej temat powiedzieć? Czy to dobry wybór, ewent co proponujecie z porównywalnej półki? Dziekuję za porady!
Pozdrawiam
Małgosia :lol:

środa, 26 stycznia 2005, 17:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Canon 750i
ja tez się przymierzam do zakupu tej kamery, niestety oprócz wiadomości tecnicznych ktore wygladają na bardzo dobre w tej cenie nic nie moge więcej powiedziec. Na pewno ważna jest czułośc ktorej nie mogę znależć (oczywiście bez Night) oraz ręczne regulacje np. balan bieli co nie mają kamery Sony. pozdrawiam

poniedziałek, 7 lutego 2005, 12:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Post odp:
Jak każda kamera, ta również "głupieje" gdy jest słabe światło.
Jeżeli ma służyć do filmowania tego co na zewnątrz to polecam, jak najbardziej, bo jakość jes super! . Ale gdy nie ma dobrego światła(słońce) to tragedia.... Więc jeżeli się na nią zdecudujesz to obowiązkowo dokup jakaś lampę na sanki. Co jeszcze chcecie wiedzieć?

poniedziałek, 7 lutego 2005, 13:55
Bywalec
Bywalec

Post Re: odp:
rObO87 napisał(a):
Jak każda kamera, ta również "głupieje" gdy jest słabe światło.
Jeżeli ma służyć do filmowania tego co na zewnątrz to polecam, jak najbardziej, bo jakość jes super! . Ale gdy nie ma dobrego światła(słońce) to tragedia.... Więc jeżeli się na nią zdecudujesz to obowiązkowo dokup jakaś lampę na sanki. Co jeszcze chcecie wiedzieć?

Witam,

też zastanawiam się nad ta kamerka, ale rowniez nad modelem MVX 200i tylko nie jestem pewien czy ma wejscia video analogowe ,
lub nad Panasem GS 120, masz może jakieś info na temat tych kamer, zależy mi równiez na w miare dobrej jakosci nagrywanai w calkowitych ciemnosciach

pozdro

poniedziałek, 7 lutego 2005, 18:58
Nowy
Nowy

co oznacza pojęcie słabego oświetlenia? jak zaklasyfikować pokój oświetlony dziennym światłem lub pokój+wieczór+"normalna" lampa pod sufitem? Czy kamera ta nadaje sie faktycznie wyłącznie na warunki zewnętrzne i w dodatku w słoneczne dni? :roll:

Czy kamera nadaje sie np. do nagrywania dzieci w warunkach domowych, czy zabieg ten wymaga rozstawienia dodatkowych jupiterów? :cry:

Liczę na waszą pomoc!
Pozdrawiam słonecznie z Poznania
Małgosia

wtorek, 8 lutego 2005, 18:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Post odp:
Generalnie ta kamera nie lubi "sztucznego" światła. Wogóle to nie ma takiej kamery która by nie robiła "ziarna" przy słabym światle. Powiem jeszcze: zauważyłem niedawno ziarno nawet przy relacji dziennikarza w TV, stał on w ciemnym miejscu, a w TV jak wiadomo są kamery za xxxxx zł firmy SONY... i te robią ziarno...
Do czego chcecz używać tego Canona?

wtorek, 8 lutego 2005, 18:40
Nowy
Nowy

dziękuję za odpowiedź! Kamera ma służyć do celów typowo amatorskich, tzn. np. nagrywania bawiących się dzieci (zarówno w domu jak i na dworze), wakacji, wycieczek, ect. W tej sytuacji zrozumiałym jest, że warunki oświetlenia nie zawsze będą idealne. Zdaję sobie z tego sprawę, że obraz równiez nie zawsze będzie perfekcyjny, chciałabym jedynie, aby w kiepskich warunkach oświetlenia był przynamniej "przyzwoity". Czy ta kamera jest w stanie ten wymóg spełnić ?

Czy ma inne wady/zalety o których mógłbyś coś bliższego powiedzieć, a których nie można wyczytać w dostępnych informacjach technicznych?

Pozdrawiam
Małgosia

środa, 9 lutego 2005, 09:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ten model Canon'a i tak dobrze sobie radzi w slabym oswietleniu ze wzgledu na lampe, ktora posiada. W porownaniu z zeszloroczna seria 6, lub jeszcze wczesniejsza 5, 7 maja poprawiony procesor, ale fakt faktem w ciemnym pomieszczeniu snieżą bardzo. Canon rewelacyjnie filmuje na otwartym terenie, no i ma dobra optyke (swoja)
Jesli myslicie o dodatkowym oswietleniu to tylko z walsnym zasilaniem, bo ta kamera nie ma "goracej stopki".
Canon MVX 200i ma komplet wejsc i wyjsc (analog/dv), ale moze lepiej pomyslec juz o 250i, nawet niezle radzi sobie w ciemnym pomieszczeniu i ma inteligentna stopke i kosztuje teraz cos okolo 4000, a moze mniej.

środa, 9 lutego 2005, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Canon 750i
Sławek-st napisał(a):
ja tez się przymierzam do zakupu tej kamery, niestety oprócz wiadomości tecnicznych ktore wygladają na bardzo dobre w tej cenie nic nie moge więcej powiedziec. Na pewno ważna jest czułośc ktorej nie mogę znależć (oczywiście bez Night) oraz ręczne regulacje np. balan bieli co nie mają kamery Sony. pozdrawiam

Mam kamerę Sony DCR HC 40. Wprawdzie ta kamera nie ma ręczej regulacji balansu bieli, ale ma inny (wydaje mi się, że dla amatora o wiele lepszy) rodzaj regulacji balansu bieli. Poza typowymi ustawieniami: AUTO , NA ZEWNĄTRZ, WEWNĄTRZ ma jeszcze ONE PUSH - niżej fragment instrukcji.

ONE PUSH ) Ten tryb umożliwia nagrywanie z ustawieniem balansu bieli
dobieranym w zależności od światła w otoczeniu.
1 Wybierz opcję [ONE PUSH].
2 Skieruj kamerę na biały przedmiot, np. kartkę
papieru, umieszczony w tym samym oświetleniu, co
filmowany obiekt w taki sposób, aby wypełniła kadr.
3 Dotknij przycisku [ ].
Zacznie szybko migać znacznik .
Po ustawieniu i zapisaniu w pamięci wartości balansu
bieli wskaźnik przestanie migać.

Musze powiedzieć, że ten tryb ONE PUSH działa super i był mi szczególnie przydatny, gdy filmowałem na śniegu. Wada - trzeba mieć białą kartkę papieru przy sobie, ale balans bieli jest ustawiony super !!!

Jeżeli chodzi o oświetlenie. Jedna żarówka (nawet 100W) w pokoju to w zasadzie bardzo mało światła dla znakomitej większości zwykłych amatorskich kamer, ale akurat ten model Sony radzi sobie bardzo dobrze w takich warunkach. A kilka kamer pod tym względem sprawdzałem, więc mam pewną skalę porównawczą. Nie chcę reklamować tej firmy, czy też tego modelu, ale mając kilka ładnych lat temu małe dzieci i kamerę analogową pamiętam, jakie denerwujące było to, że nie mogłem prosto z marszu zacząć filmowania w pokoju, tylko najpierw musiałem ustawić dodatkowo 2 lampy skierowane na miejsce filmowania z żarówkami po 100W każda (pokój 5 x 6 metrów). Teraz moje dzieci są o wiele większe - hehe :lol: . No i mając tą kamerę w zasadzie wystarcza i jedna żarówa 100 W. Tylko ta cena kamery :( Ale w Fotojokerze można było ją ostatnio za około 2800 zł kupić.

Przeczytaj ten wątek http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... highlight=
wprawdzie stary, ale daje nieco do myslenia.

środa, 9 lutego 2005, 10:42
Nowy
Nowy

Mam mv 750 i . jestem z niej zadowolony, wiadomo ze by sie chcialo jakąś trzyprzetwornikową ale to juz inna kasa:)
Dzis chce kupic dodatkowy akumulator do niej chyba Premium Gold 4200 MAH ,moze moze w lato pojade ze znajomymi na Matehorn wiec sie sprzyda, bo ten org starcza na niewiele.

środa, 9 lutego 2005, 12:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Canon 750i
ONE PUSH ) Ten tryb umożliwia nagrywanie z ustawieniem balansu bieli
dobieranym w zależności od światła w otoczeniu.
1 Wybierz opcję [ONE PUSH].
2 Skieruj kamerę na biały przedmiot, np. kartkę
papieru, umieszczony w tym samym oświetleniu, co
filmowany obiekt w taki sposób, aby wypełniła kadr.
3 Dotknij przycisku [ ].
Zacznie szybko migać znacznik .
Po ustawieniu i zapisaniu w pamięci wartości balansu
bieli wskaźnik przestanie migać.
Jak bedziesz filmowal dluzej to zobaczysz jak fajny mozna zrobic film kierujac nie na biala a np: na blekitna kartke, wtedy kamera jako wzornik bieli bierze kolor blekitny, ale to juz inna historia 8) i sporo zabawy a swoja droga 2800 za hc 40 to b.dobra cena, wolalbym chyba ja niz canon'a no chyba, ze 750 tansza :wink:

środa, 9 lutego 2005, 22:37
Nowy
Nowy

Witam wszystkich forumowiczów, którzy zechcieli odpowiedzieć! :D Przyznaję, że wybór nie jest łatwy. Krąg zainteresowań zacieśnił się jednak wokół dwóch kamer: C.750i oraz S.HC-40E, chyba raczej ze wskazaniem na Sony (??? jeszcze do rozpatrzenia). Pozostaje kwestia poszukania oferty w jak najniższej cenie. Jak dotąd nie udało mi się znaleźć (przynajmniej w sklepach typu MM, RTV AGD, FotoJocker, itp.) HC-40E w cenie poniżej 3.400 zł.
Jeżeli ktoś z Was napotka lepszą ofertę , pięknie proszę o informację.

Pozdrawiam wszystkich! :P
Małgosia

piątek, 18 lutego 2005, 16:08
Bywalec
Bywalec

Witam wszystkich forumowiczów, którzy zechcieli odpowiedzieć! :D Przyznaję, że wybór nie jest łatwy. Krąg zainteresowań zacieśnił się jednak wokół dwóch kamer: C.750i oraz S.HC-40E, chyba raczej ze wskazaniem na Sony (??? jeszcze do rozpatrzenia). Pozostaje kwestia poszukania oferty w jak najniższej cenie. Jak dotąd nie udało mi się znaleźć (przynajmniej w sklepach typu MM, RTV AGD, FotoJocker, itp.) HC-40E w cenie poniżej 3.400 zł.
Jeżeli ktoś z Was napotka lepszą ofertę , pięknie proszę o informację.

Pozdrawiam wszystkich! :P
Małgosia

Witam

na tej stronce: http://www.foto-raj.pl znajdziesz model Sony DCR-HC 42 (to juz jest nowszy model od 40e, poniewaz Sony i Panasonic wprowadzilo niedawno kilka nowych kamer)
a dokładnie ta kamerka jest tutaj za 2845zł :-) http://www.foto-raj.pl/index.php?op=skl ... cena#tutaj

P.S. Osobiscie nie robilem u nich zakupow, ale slyszalem ze jest wszystko OK!!

Pozdrawiam i powodzenia (daj znac w jakim sklepie dokonalas zakupu)!!
Ryba

piątek, 18 lutego 2005, 19:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]