Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 21:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 AG DVC60 czy AG DVX 100A 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post AG DVC60 czy AG DVX 100A
Nosze się zamiarem wymiany kamerki na lepszą. dotychczas kręciłęm...ach szkoda gadać, przeglądałem dosyć szczegółowo potencjalne kamery, no i jakoś mi utkwiły te dwa ww wymienione modele. proszę panów o rzetelną, wiarygodną podpowiedź w zakresie ewentualnego zakupu któregoś z modelu, chyba, że są inne godne polecenia kamery. szczerze powiem,że czasami chodzi mi po głowie PD 170. sprzęcik jest mi potrzebny do wesel itp. nie wiem co mogę jeszcze podpowiedzieć wam aby wasze stanowisko było bardziej przekonywujące, nie wiem na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę, które funkcje są najważniejsze. proszę o poważne potraktowanie tematu, chciałbym w teminie 1 miesiąca dokonać zakupu. Dzękuję bardzo i pozdrawiam.

piątek, 28 stycznia 2005, 22:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jesli wystarczy Ci pieniedzy, to oczywscie dvx100A (koniecznie A!)

Ja jednak mam dvc60 i jestem bardzo zadowolony. Kamerka jest czula pomimo jej najwiekszej wady w stosunku do dvx100, czyli przetwornika 1/4 cala, zamiast 1/3.

Dziwna sprawa jest tez z obiektywem. dvx100 ma obiektyw Leica, tansza- dvc30 tez ma Leice, a na dvc60 jest tylko napisane: Panasonic Lens.

Jakos mi sie nie chce wierzyc, by firmie oplacalo sie konstruowac wlasne szkla akurat dla tego modelu, skoro mozna bylo uzyc tych samych szkiel, co w dvc30.
Co wiecej niektorzy sprzedawcy (np. http://www.globalmediapro.com) podaja, ze dvc60 ma obiektyw leica.

jesli znajdziesz jakies inne opinie o dvc60, to napisz.

pozdrawiam!

sobota, 29 stycznia 2005, 13:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam pytanie do dfg. Czy u tego sprzedawcy można robić zakupy? Wydaje mi się że ma siedzibę w Nowej Zelandi. To kawał drogi nie?

sobota, 29 stycznia 2005, 14:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Panasonic 100A ma jedną niedogodność, która wielu zniecheca kręcących imprezy, chodzi o brak pełnej automatyki dźwięku. Za to jedną z głównych zalet jest chyba szeroki obiektyw, zwłaszcza do takich imprez.
Poza tym sterowanie, ergonomia, bezstopniowa przysłona i ogromne możliwości ustawień parametrów obrazu, które są programowalne pod siedmiopozycyjnym przełącznikiem. Dużo by jeszcze pisać o tej kamerce.

pozdrawiam
Jacek.

sobota, 29 stycznia 2005, 14:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Global media pro ma oddzial w czeskiej Pradze. Wiecej o nich nie wiem, ale Czechy, to przeciez tez Unia, wiec zakupy tam powinny byc w miare bezpieczne. Ale z drugiej strony nie maja takich znopwu rewelacyjnych cen.

PS. Panie Jacku, a co Pan moze powiedziec o mojej kamerce (ew. odvc30, bo to blizniacza konstrukcja)?

Pozdrawiam!

sobota, 29 stycznia 2005, 15:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
PS. Panie Jacku, a co Pan moze powiedziec o mojej kamerce (ew. odvc30, bo to blizniacza konstrukcja)?

Nic nie mogę powiedzieć, bo jej nie miałem w rękach, a broszurowych informacji nie ma sensu powtarzać.

pozdrawiam
Jacek.

sobota, 29 stycznia 2005, 20:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]