Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 09:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 W końcu wybrałem kamerę !!! Pytania testy Panasonic GS 120EB 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post W końcu wybrałem kamerę !!! Pytania testy Panasonic GS 120EB
Witam
Po długich poszukiwaniach, po przeanalizowaniu wszystkich opinii wybrałem Panasonica GS120EB. Kupiłem ją poprzez Allegro ( gwarancja Panasonica 24- miesiace, dowód sprzedaży, cena 2400, bardzo miła obsługa - polecam). W półmroku nagrywa rewelacyjnie. Zdjecia robi możliwe (jak na kamerę).
Jeżeli jeszcze ktoś sie zastanawia nad kamerą w tym przedziale cenowym to polecam właśnie ten sprzęt. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnosnie tego sprzętu chetnie pomogę.

P.S. Brałem pod uwagę Panasonica, Sony, Canona. JVC - odpadł na starcie. Mam tą możliwość porównania mojego sprzetu z Canonem MVX100i.

środa, 2 lutego 2005, 01:08
Bywalec
Bywalec

Post Re: W końcu wybrałem kamerę !!! Pytania testy Panasonic GS 1
wojciech306 napisał(a):
Witam
Po długich poszukiwaniach, po przeanalizowaniu wszystkich opinii wybrałem Panasonica GS120EB. Kupiłem ją poprzez Allegro ( gwarancja Panasonica 24- miesiace, dowód sprzedaży, cena 2400, bardzo miła obsługa - polecam). W półmroku nagrywa rewelacyjnie. Zdjecia robi możliwe (jak na kamerę).
Jeżeli jeszcze ktoś sie zastanawia nad kamerą w tym przedziale cenowym to polecam właśnie ten sprzęt. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnosnie tego sprzętu chetnie pomogę.

P.S. Brałem pod uwagę Panasonica, Sony, Canona. JVC - odpadł na starcie. Mam tą możliwość porównania mojego sprzetu z Canonem MVX100i.

Witam,
wlasnie sie zastanawiam nad kupnem i rozwazam wlasnie panasonica gs 120, tylko niestety ma jedna wade, ze nie ma wejscia (analogowego video) chyba ze sie myle to bylbym szczesliwy :-)
mysle tez o canon mvx200i, rowniez bralem pod uwage JVC ale za duzo przeczytalem negatywnych opinii o tych kamerach a szczegolnie serii GR-D, Pozostał Sony 109 lub 40 albo nowosc 42e jest, duzo modeli jest dostepnych na: "Foto-raj" i nie drogo.

Co Ty mi radzisz???
(wejscie analogowe wideo chce wykorzystac do zgrania z VHS na kompa starych imprezek rodzinnych, i pozniej ewentualne podlaczenie malej kamerki do gogli narciarskich :D )

środa, 2 lutego 2005, 22:23
Bywalec
Bywalec

Ryba napisał(a):
wlasnie sie zastanawiam nad kupnem i rozwazam wlasnie panasonica gs 120, tylko niestety ma jedna wade, ze nie ma wejscia (analogowego video) chyba ze sie myle to bylbym szczesliwy :-)

Niestety nie mylisz się, nie ma wejścia analogowego.

Ryba napisał(a):
mysle tez o canon mvx200i,

Porównywałem GS120 z Canonem mvx100i, kamerą o podobnych nie gorszych parametrach od 200. Na moje amatorskie oko nie widać rażących różnic. Wiecej zalet widzę w Panasonicu. Ma miedzy innymi dodatkowy zewnętrzny mikrofon, tak więc jeżeli ktoś ma bardzo wrażliwy słuch i słyszy mechanizm we wbudowanym mikrofonie może skorzystać z zewnętrznego. Bałem się także wielkości kamery, GS120 jest mała. Bardzo dobrze jednak leży w ręku, stabilizator działa idealnie. Po włożeniu bateri kamera nabiera swojej wagi do której też nie mam zastrzeżeń. Czujesz, że masz kamerę w ręku, ale nie jest także ciężka. Jest zdecydowanie wygodniejsza od Sonego 40.

Ryba napisał(a):
rowniez bralem pod uwage JVC ale za duzo przeczytalem negatywnych opinii o tych kamerach a szczegolnie serii GR-D,

Też to wyczytałem

Ryba napisał(a):
Pozostał Sony 109 lub 40 albo nowosc 42e jest, duzo modeli jest dostepnych na: "Foto-raj" i nie drogo.

Sony hmm... , złego słowa nie powiem prócz podobno dosyć awaryjnych paneli dotykowych, no i podobno słychać mechanizm i zoom we wbudowanym mikrofonie.

Ryba napisał(a):
Co Ty mi radzisz???
(wejscie analogowe wideo chce wykorzystac do zgrania z VHS na kompa starych imprezek rodzinnych, i pozniej ewentualne podlaczenie malej kamerki do gogli narciarskich :D )

Też kiedyś miałem ten dylemat. Ale odpowiedz sobie ile masz kaset VHS i czy warto dla tej jednorazowej operacji brać słabszą kamerę. Idź do pierwszego lepszego zakładu gdzie zgrają materiał na dysk lub DVD. Chyba że chcesz pozgrywać materiał kolegom i zarobic na tym. Po zgraniu z kaset VHS zapomnisz o nich i zostanie "fajny bajer w kamerze"
Na Twoim miejscu zwróciłbym uwagę na jakość nagrywanego obrazu w półmroku i na zapisywany hałas mechanizmów przez mikrofon. "Jednorazowe bajery" w kamerze przesuń na drugi plan. Moim zdaniem GS120 w cenie 2400 bije wszystkie inne na łeb.

środa, 2 lutego 2005, 23:07
Bywalec
Bywalec

Sorki, nie doczytałem do końca

Ryba napisał(a):
i pozniej ewentualne podlaczenie malej kamerki do gogli narciarskich :D )

To dorzuć 1000 złotych i bedziesz miał GS200 z wejściem analogowym

środa, 2 lutego 2005, 23:18
Bywalec
Bywalec

DZIEKI WIELKIE za tak szybka odpowiedz :-))))

Pomału mnie przekonujesz do tej kamery :-)
a przez kogo kupiles w allegro???

P.S. Jak znajdziesz jakies minuski to daj znac bede dźwieczny ;-))

środa, 2 lutego 2005, 23:33
Bywalec
Bywalec

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40412507

środa, 2 lutego 2005, 23:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jaka kamera
napiszcie proszę, czy panasonic gs 120 dobrze radzi sobie w słabszym oświetleniu, czy dobry jest stab. obrazu i czy szybko łapie ostrość przy ruchach, bo mój panas gs 15 jest tragiczny i używam starą analogową sony 8 mm. chcę kupić dobrą cyfrówkę bez wad mojej gs 15. nie chcę 2 raz popełnić błędu.

czwartek, 10 lutego 2005, 21:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Post NG-GS120 i słabe oświetlenie
Właśnie - nie wiem jak to jest. Która z tych trzech kamer cechuje się najlepszym obrazem w słabym świetle? NV-GS120, NV-GS200 czy też NV-GS400? Na jednych testach jakie widziałem jakość obrazu w słąbym świetle rosła wraz z numerem modelu, na innych - GS120 wypadała najlepiej... więc jak to jest naprawdę?

piątek, 11 lutego 2005, 01:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jakie zdjęcia ?
Czy można gdzieś znależć zdjęcia zrobione tą kamerą? Wiem że nie do tego służy, ale jest to jakiś plus, więc chciałbym wiedzieć przed kupnem.
Dzięki za odpowiedź.

poniedziałek, 14 lutego 2005, 22:20
Bywalec
Bywalec

ja mam panasonica NV-GS120 i mam wejścia analogowe działają bez problemu
:D

poniedziałek, 28 lutego 2005, 00:58
Bywalec
Bywalec

Wejścia i wyjścia są. A co do obrazu, jak jest z nim niedawno pojawił się post, że TRV828 ma lepszy (tylko gdzie ja kupić :?: ), może udało by się komuś wrzucić, gdzies kawałek filmu z tej kamery (GS120), żeby można było zobaczyć, jak to wygląda w słabym i dobrym oświetleniu.
Dziękuję.

poniedziałek, 28 lutego 2005, 23:51
Nowy
Nowy

ja mam panasonica NV-GS120 i mam wejścia analogowe działają bez problemu
:D

To jak to jest bo we wszystkich opisach jakie dotad czytalem jest napisane ze nie ma??

sobota, 5 marca 2005, 20:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam!
Wejścia i wyjścia są. A co do obrazu, jak jest z nim niedawno pojawił się post, że TRV828 ma lepszy (tylko gdzie ja kupić :?: ), może udało by się komuś wrzucić, gdzies kawałek filmu z tej kamery (GS120), żeby można było zobaczyć, jak to wygląda w słabym i dobrym oświetleniu.
Dziękuję.

Postaram się wrzucić na serwer niedługo 1minute z GS120 i TRV828,

TRV828 mimo jednego CCD bije GS120 jakością obrazu mimo że GS120 ma 3CCD, no i wymiarami, TRV828 wygląda jak kamera i można z powodzeniem filmowac wesela...

sobota, 5 marca 2005, 21:26
Nowy
Nowy

Post Re: jaka kamera
arni napisał(a):
napiszcie proszę, czy panasonic gs 120 dobrze radzi sobie w słabszym oświetleniu, czy dobry jest stab. obrazu i czy szybko łapie ostrość przy ruchach, bo mój panas gs 15 jest tragiczny i używam starą analogową sony 8 mm. chcę kupić dobrą cyfrówkę bez wad mojej gs 15. nie chcę 2 raz popełnić błędu.

GS120 ma wyraźne problemy z autofokusem. Działa wolno i mało precyzyjnie. Nawet przy delikatnym ruchu przy zmianie planu autofokus lekko gubi ostrość by po chwili ponownie złapać. Niestety ta chwila jest za długa. Na szczęście zmiany w ostrości są na tyle małe, że niektórzy w ogóle ich nie zauważają (np. PAN Technik z serwisu Panasonika w W-wie przy Al. Solidarności 129).

piątek, 11 marca 2005, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W przyszłym tygodniu dokonamy porównań kamer i opiszemy je. Proszę o przedstawianie propozycji - do porównań.
Niestety do porównań możemy używać tylko bieżących modeli. NV GS 120 - to model który już skończył sprzedaż.

piątek, 11 marca 2005, 21:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona