Teraz jest piątek, 19 października 2018, 18:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Wybór kamery, SONY,PANASONIC,CANON, +mikrofon+lampa+statyw 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wybór kamery, SONY,PANASONIC,CANON, +mikrofon+lampa+statyw
Witam
choć forum przeglądam od dawna ( światobrazu i filmowiec) dzisiaj musze się was poradzić..

Mianowicie- nigdy nie zajmowałem się nagraniami video choć zawsze się tym troszke interesowałem.
Zajmuje się wielościeżkowymi nagraniami audio ale może do teraz..

Nagrałem dwa wesela słaba kamerą JVC GR-DV700
Jednak po obróbce wesela programem Adobe Premiere , dodadniu wielu teledysków i lepszego dzwięku poprzez wtyczki VST - nagranie zdobyło
wielkie uznanie wśród odbiorcy i nowych klijentów ( których jest juz 3)
Przy dobrym oświetleniu udało mi się fartem w miare ładnie nagrać, 4 lampy na statywach - jasno na sali jak w niebie ale nie miałem innego wyjścia jak rozświetlić mocno sale i jakoś sobie radzić...

Do tych wesel chciałbym podejść profesjonalniej , a więc myślę o zakupie kamery najlepiej 3ccd
Wsród opcji jest kamera sony trv950, DCR-HC1000E (podoba mi się choć troche chyba mała) i panasonic GS400(widziałem nagranie tą kamerą wesele , brak statywu, trzęsąca ręka - obraz ładny).

Do kamery planuje kupić dobry mikrofon, bo nagrany dzwięk ma duże znaczenie w całości , oraz malutką lampke oprócz tych stojących na statywach, tylko czy wejdą dwa urządzenia na jedną kamere ( lampa i mikrofon)

Jak myślicie którą kamere wybrać ?? I gdzie kupić może w beiksie hmm (jestem z Łodzi)
Niedługo się przeprowadzam wtedy też podam link do strony - aby dużo osób obejrzała moje własne teledyski , sposób obrabiania materiału itd
(wszystko w przygotowaniach) - tylko chce pokazywać nagrania nową zakupioną kamerą. Acha myślę czy może telekonwerter szerokokątny może pomóc w nagraniu wesela , czy sluży on zupełnie do czegoś innego pytam bo nie mam pojęcia.......

Kamera najlepiej jak bym kupił w cenie 5500-6000zł koniecznie nową
pozdrawiam
D

poniedziałek, 7 lutego 2005, 20:34
Bywalec
Bywalec

ja polecam Sony DSR-PD 170. Sam jej używam i jestem bardzo zadowolony. Ale ona kosztuje najmniej 17 000 zł :)
TRV-950 jest ok, akurat dla tych co chcą mieć dobrą kamere za małą cenę.
Absolutnie nie HC-1000! tO NIC NIE WARTY CHŁAM! NA PRAWDĘ!

Pozdrawiam

PS: moze ja jeszcze napisze do czego używam tego sprzętu: ja nie kręce wesel, tylko robie niekomercyjne filmy off-owe.

niedziela, 13 lutego 2005, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

po pierwsze stanowczo za mało danych co kamera musi posiadać abyś był zadowolony
możesz też zasięgnąć rady u jednego z najlepszych specjalistów w Polsce
od kamer/ doradza serwisom centralnym w Polsce - 0-89-533-8046 Marek/audiovideo.com.pl/

czwartek, 17 lutego 2005, 03:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]