Teraz jest sobota, 5 grudnia 2020, 10:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Sony DCR-HC90E 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak jak napisałem, drugi sklep właśnie nie jest pewny :] Co do sprowadzenia, to tylko pod warunkiem, że sprzęt bedzie przetestowany jeszcze na miejscu (w stanach). A o standardach przecież wiem ;) btw. czy ktoś wie jak wypada ta kamerka w starciu z modelami 3ccd? Skoro totalna liczba pixeli jest taka sama, to czy musi ustępować jakością? Może jakieś linki/filmiki? Szukałem po necie ale niewiele tego jest.

wtorek, 8 marca 2005, 23:41
Bywalec
Bywalec

Cytuj:
No i przy okazji może ktoś powiedzieć jak ta kamerka sprawuje się w porównaniu do jakichś konkretnych modeli 3ccd? Bo skoro teoretycznie ma 3MPixele to chyba jakość powinna być zbliżona? A może lepiej dołożyć troche kasy do czegoś sprawdzonego, w granicach 1000usd?

Cytuj:
btw. czy ktoś wie jak wypada ta kamerka w starciu z modelami 3ccd? Skoro totalna liczba pixeli jest taka sama, to czy musi ustępować jakością?

Jaka totalna liczba pikseli? Sony HC90E ma 3Mpx i na rynku nie ma zadnej kamery 3CCD z 3Mpxelami?
Jezeli kamera jest 3CCD nie mozna liczyc ze ma 3 razy piksele na jednej matrycy, bo te piksele na kazdej matrycy lapia ten sam punkt obrazu.
Jezeli chcesz liczyc ze np. Panasonic GS200 ma 3 x 0,6Mpx = 2Mpx to trzeba spojrzec jak zbudowany jest 1CCD w Sony. Kazdy piksel ma 4 subpiksele (2 zielone, 1 czerwony, 1 niebieski), a wiec kamera Sony ma 12 milionow subpikseli w porownaniu do 2 milionow na Panasonicu.
Roznica w jakosci obrazu miedzy Pana a Sony jest widoczna. Wystarczy spojrzec na zrzuty klatek na tej stronie:
http://www.videomax.ru/tests/hc85-mvx25 ... index.html
Jak spojrzysz na lampe w pokoju, lub etykiete na skanerze, kamera Panasonic ma widoczne golym okiem punkty - piksele. Panasonic dokladnie nagrywa obraz w rozdzielczosci 720x576, natomiast Sony HC85 bierze 1Mpx i zmniejsza go do 720x576 (HC90 chyba 2Mpx :) ) dzieki temu uzyskuje lagodne krawedzie i wiecej szczegolow (ostrosc obrazu) - ta sama technika jest stosowana w najlepszych kartach graficznych 3D do komputerow.
A tak przy okazji patrzac na rysunki najwiecej detali odwzorowuje Canon (MVX25i robi wideo z efetykwnych 1,2 Mpx) i widac to golym okiem.
To ze Panasonic ma 3CCD wcale nie powoduje ze ma najlepsze kolory. Po prostu Panasonic w swojej elektronice ustawil najwieksze nacysenie. Sony ma porownywalne mimo ze jest 1CCD.
Kupujac domowa kamere nie powinno sie zwracac uwagi na to czy ma 3CCD czy nie. Rowniez rozdzielczosc nie jest tak wazna, bo o ile widac roznice na komputerze, to na TV juz nie. Najlepiej patrzec na funkcjonalnosc.

Pozdrawiam

środa, 9 marca 2005, 00:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niedługo rozpoczniemy na życzenie użytkowników oraz osób zalogowanych na forum -dokonywanie testów wybranych modeli kamer .Jest wiele teorii o wyższości świąt Wielkanocnych nad świętami Bożego Narodzenia. Podobnie jest ze sprzętem. Najlepiej samemu ocenić obraz z potencjalnych kamer - i wybrać wg własnym potrzeb i upodobań. Ja osobiście od lat korzystam z kamer JVC /testując wszystkie modele/ i jestem zachwycony.Firma proponuje kamery dla każdego. Jeśli dużo podróżujesz po świecie to będziesz zadowolony z kamery która ma extra parametry ale jest mała.Jeśli nurkujesz - dostajesz możliwość kupna obudowy podwodnej.Jeśli się wspinasz - potrzebna ci mała kamera , na plaży, na nartach - też.Jeśli wyjeżdżasz za koło podbiegunowe i masz - 40 stopni też. Ale jeśli pragnisz kamer z twardym dyskiem -JVC. Jeśli półprofesjonalnych /GRPD1/ - JVC. Nie zawodne , z extra kolorystyką , z najlepszą czułościa obiektywu - w klasie popularnej .Każdy określając preferencja znajdzie coś dla siebie.I nie mogę powiedzieć ,że inne kamery są be !. Też są ekstra inni użytkownicy wybierając inne kamery też są bardzo zadowoleni .I oto chodzi. Przecież nie każdemu podoba się to samo. To dopiero byłyby nudy ...........
Dla mnie 3 ccd jest super.

środa, 9 marca 2005, 00:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Hazi nic sie nie martw. Kazdemu madremu wystarczy mediamarkt niemcy ja juz dałem cynk kumplowi bedzie mi zamawiał. Pewnie jakaś zmowa sklepikarzy. Pozdrowionka

środa, 9 marca 2005, 22:03
Bywalec
Bywalec

masz rację, pewnie mod ma sklepik lub w nim pracuje, ale ta cene jakoś nie wynika z różnicy podatku vat u nas i w niemczech, bo to raptem 5 %

środa, 9 marca 2005, 22:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sklepikarze - jak ich zwałeś prowadzą intensywne rozmowy z Przedstawicielstwami w Polsce aby nie było takich różnic . Żeby Polscy kupowali w Polsce , bo tu płaci się podatki a z podatków mamy drogi szpitale i inne dobrodziejstwa/kiedyś się z tym zetkniesz/. Polacy nie są głupsi od innych narodów.
Bogatsze kraje -kupują więcej towarów - i mają lepsze ceny. Ale ostatnie tendencje się zmieniają i poziom cen się pomału wyrownuje. Żałujemy ,że idzie to tak wolno. Naszym marzeniem jest też mieć jak najwięcej klientów i mieć niskie ceny. Poczytaj artykuł http://www.chip.pl/
"nie bądź idiotą" nawiązujący do ich reklamy.

czwartek, 10 marca 2005, 00:56
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie chce nikogo obrazic to nie o to chodzi wiadomo ze jezeli ceny były by podobne nikt by nie zawracał sobie głowy szukaniem zagranicznych stron tylko kupowało by sie w Polsce. Niestety jak sie zarabia 1000zł i składa sie na dobry sprzet pare miechów to mozliwosc zaoszczedzenie 500zł to naprawde sporo. Czasami zastanawiam sie jak to jest ze sklepy, duze sieci i nie tylko ładuja ceny naprawde wysokie. Przeciez wiadomo ze niska cena to wiekszy zbyt.

czwartek, 10 marca 2005, 08:04
Bywalec
Bywalec

fakt jest taki, został usunięty mój link do mediamarkt.de gdzie ta kamera kosztuje 750 euro. jakby nie liczyć to cenna netto w naszych najtańszych sklepach Vide dve.pl jest wyższa niż niemiecka cena brutto. Nie wspomne o oficjalnej sieci sony bo tam cena 4499! Ja ma pretensje do moderatorów a nie do Ciebie. Też bym nie kupił kamery z niemieckiej czy amerykańskiej strony internetowej, ale można poszukać rodziny lub znajomych i zaoszczędzić sporą kwotę.

czwartek, 10 marca 2005, 10:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pozostaję w szacunku i uznaniu dla Waszych wypowiedzi. Wasze słowa dotrą do nawyższych władz koncernów nie tylkow Polsce ale i w Europie.Dzięki za wypowiedzi, to one wspomagają nasze działania w walce o rynek. Koncerny dopiero widzą gdy zabiera udział wielu użytkowników. Jeszcze raz dzięki.
Udało się nam doprowadzić wiele cen do podobnego poziomu, ale przed mnami jeszcze wiele pracy
Dzięki.

czwartek, 10 marca 2005, 12:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy jest ktos kto testowal HC90 i HC42?Chodzi mi o roznice w obrazie,czy krecac na automacie w sloneczny dzien roznica jest znaczaca?-czy rozdzielczosc obrazu jest diametralnie inna czy tez sa to tylko niuanse?Podkreslam,ze chodzi mi tylko o jakosc koncowa filmowania na pelnym automacie,w dobrych warunkach oswietleniowych.Czy sensownym jest dolozenie 200 euro do HC 90 jezeli nie korzystam z manualu?Prosilbym o odpowiedz osoby,ktore widzialy efekty pracy tych kamer bo z doswiadczenia wiem,ze kwestie parametrow nie sa zbyt miarodajne.

czwartek, 10 marca 2005, 19:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ccd3
Witam,
Mam malutkie pytanie - czy ktoś porównywał modele kamer SONY HC - 90E i HC -1000E? Obie w/w kamery mają przetworniki 3ccd - czy pomiędzy tymi modelami jest przepaść w jakości obrazu?
Z góry dzieki za odpowiedź.
Pozdrawiam

piątek, 11 marca 2005, 02:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: ccd3
bruner napisał(a):
Witam,
Mam malutkie pytanie - czy ktoś porównywał modele kamer SONY HC - 90E i HC -1000E? Obie w/w kamery mają przetworniki 3ccd - czy pomiędzy tymi modelami jest przepaść w jakości obrazu?
Z góry dzieki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Błąd. HC1000 ma 3ccd, a Hc90 ma 1ccd ale 3Mpix. Btw HC1000 ma fajny obraz, ale jest kamerą do bardziej "półprofesjonalnych zastosowań" do których się nie nadaje, bo ma za mało ustawień manualnych jak na tą kasę i jakość, więc nikt jej nie kupuje (już lepiej panasia). HC90 ma niby też fajny obraz (chyba prawie dokładnie taki, jak PC350) ale o manualnych ustawieniach (nie z poziomu panelu lcd) to możesz tylko pomażyć. Jej zaletą jest fajna jakość za mała kasę i dlatego wszyscy sie na nią napalili. Aha, no i HC90 teoretycznie troszke lepiej wypada przy słabym oświetleniu.

A mnie bardziej interesuje porównanie PC350 vs HC90 :] niestety na recki musimy troche poczekać.

piątek, 11 marca 2005, 20:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Wiku masz racje. Oczywiście 90 ma jedna matryce. Co do pc350 to tez jestem ciekawy czy różnice sa i czy sa widoczne. Tu jest artykuł o 350 http://magiaobrazu.pl/modules.php?name= ... cle&sid=44

piątek, 11 marca 2005, 21:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Naczytałem się o tych kamerach strasznie dużo a i tak nie wiem, co wybrać.... trzeba czekać na zagraniczną porządną reckę HC90 w porównaniu do starszej siostry oraz jakiegoś modelu 3ccd (tak z ciekawości) Fajna rzecz w obu kamerach to duża matryca 1/3 i dobre działanie przy słabym oświetleniu... niemniej wszyscy chcemy zobaczyć testy :] Przeciwko HC90 przemawia też brak pierścienia do manulanych ustawień.. fajna rzecz jak dla mnie. HC90 ma zato fajny 16:9 lcd i jest troszke "świeższa" Myślę, że wybór między PC350 a HC90 jest najcięższy.

Edit: Aha, no i jest chyba różnica w sposobie trzymania kamery... niektórym jeden sposób wyraźnie odpowiada bardziej od drugiego, ale to zależy od upodobań.

Edit2: Ciekawi mnie też PC1000, ze względu na ten CMOSy :]

piątek, 11 marca 2005, 21:40
Bywalec
Bywalec

nie dla idiotów
ale ze malo z tego rozumie to oddaje komentarze Wam :wink:
mam tylko takie lamowate pytanie czy ta kamera w niemieckim Media MArkt jest Pal czy NTSC ? Bo rozumie zeby wszystko bylo OK to musze ja kupic PAL?

środa, 16 marca 2005, 19:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona