Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 16:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Filmowanie nocą JVC GR-D70E. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Filmowanie nocą JVC GR-D70E.
Witam wszystkich.
Od ponad roku posiadam kamerę DV model JVC GR-D70E, która jak zapewnia producent może filmować przy słabym oświetleniu. Funkcja ta nazywa się Digital Colour NightScope. Niedawno miałem możliwość przekonania się jak ona działa i ręce mi opadły ze zdziwienia. Film odtwarzany jest jakby był kręcony w zwolnionym tempie, a gwałtowniejsze ruchy powodują rozmazanie obrazu.
Czy można z tym coś zrobić, obraz może być czarno-biały byleby film był normalny a nie zwolniony i rozmazany?

Dziękuję i pozdrawiam.

środa, 9 lutego 2005, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mozna... kupic lampe i doswietlic. Takie to juz wynalazki niestety.

czwartek, 10 lutego 2005, 10:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Też mam JVC, ale starszą niż Twoja. Zszokowało mnie, kiedy okazało się, że to praktycznie strobol z wyostrzonymi kolorami :cry: Niestety jesteśmy pozostawieni na pastwę czarnego ekranu ;) Nic sie z tym nie da zrobić

czwartek, 10 lutego 2005, 14:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A propos lampy, jaka ona musi byc aby np. doświetlić przestrzeń ok.4 metrów przed kamerą?
Czy takie doświetlenie nie wpłynie na kolor filmu, i czy taką lampę można by było zrobić samemu?

Dziękuję i pozdrawiam.

czwartek, 10 lutego 2005, 15:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja jeszcze nie dokupowałem żadnych lamp do mojej kamery. Albo używam wbudowaną w nią lampę, albo proszę o włączenie możliwie najmocniejszego światła. Gorzej, jeśli to plener. Może dobrym wyborem będzie Lama typu HMI, która daje kolor temperatury światła słonecznego (5600K)

czwartek, 10 lutego 2005, 15:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A propos lampy, jaka ona musi byc aby np. doświetlić przestrzeń ok.4 metrów przed kamerą?
Czy takie doświetlenie nie wpłynie na kolor filmu, i czy taką lampę można by było zrobić samemu?

Na moje oko to jakies 150-200W. Na to zalozylbym jakas folie rozpraszajaca (im wieksza tym lepsza), bo takie bezposrednie swiatlo to jest lekko beznadziejne. Zbuduj sobie taka mini "Chimere" ( http://www.chimeralighting.com/ ) na przyklad o wymiarach okolo 30x30cm. Dziwnie to wyglada ale efekt daje duzo lepszy niz skupione swiatlo.
Co do koloru swiatla to moze lepiej i taniej zrobic zwykly halogen 3200K i kupic do tego folie "ctb full" (niebieska) zmieniajaca temperature z 3200 na 5600. Przykladowy cennik masz na http://www.teatrum.com.pl Zakladasz gdy potrzebujesz. I tak rzadziej uzywa sie niebieskiego dopalania. Na dworze lepiej uzyc blendy (duzej bialej powierzchni odbijajacej) niz lampy.
Acha, jakbys sam robil lampke to proponuje zrobic opcje zdejmowanej chimery i mozliwosc zmiany natezenia swiatla (zeby je oslabic nieco). W warunkach dobrej ekspozycji pozytywny efekt robi zapalenie lampki w oczy, bardzo slabej, nie wplywajacej na ekspozycje. Ozywia sie wtedy oczka dodajac im blysku. Na dworze mozna to robic blenda.

sobota, 12 lutego 2005, 12:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]