Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 12:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 KAMERA CYFROWA NTSC A DVD RECORDER STACJONARNY(I-LINK) 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post KAMERA CYFROWA NTSC A DVD RECORDER STACJONARNY(I-LINK)
Drodzy forumowicze - mam pytanie . Chciałbym kupic kamere cyfrowa w USA (cena) i czy da się z takiej kamery nagrać na stacjonarną nagryware przez I-link, kupioną w Polsce? -Jeżeli ktoś ma takie sprzęty w domu to prosze o sprawdzenie.
pozdr ol

Ostatnio edytowano piątek, 21 stycznia 2005, 17:25 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy

czwartek, 20 stycznia 2005, 18:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Oczywiście użyłem szukaj na forum i o kontaktach Kamer NTSC z rekorderem DVD kupionym w Polsce nie ma ani zdania. Może sie tylko łudzę że pójdzie.
pozdr ol

czwartek, 20 stycznia 2005, 19:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera z USA
Lepiej nie kupuj kamery NTSC bo nigdzie jej nie podłącyczy, po analogu i DV

czwartek, 20 stycznia 2005, 21:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Może ktoś ma kamere ntsc i dvd recorder i moze to sprawdzić?
pozdr

czwartek, 20 stycznia 2005, 23:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Strasznie mi zależy na konstruktywnch wypowiedziach mam mało czasu(znajoma wraca ze stanów i chciałbym podjac decyzje).
pozdr ol

piątek, 21 stycznia 2005, 11:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W USA można dostać też modele kamer PAL i też taniej niż u nas. To by rozwiązało problem.

Pozdrawiam
Ulv

piątek, 21 stycznia 2005, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
tylko róznica sony 20 to 200$ między Palem a NTSC - zastanawiam sie nad tym czy po złączu Dv (I-link) pójdzie czy nie?
pozdr

piątek, 21 stycznia 2005, 13:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
oczywiscie, ze pojdzie ale bedzioe to caly czas NTSC. Nie wiem czy da sie obrobic programem np Pinnaclem bo on tez ma zdefiniowany system. Nawet jesli to nagrasz na plyte DVD czy VHS to caly czas NTSC a nie wiem czy player to odtworzy bo TV raczej tak. Poprostu same klopoty. Komputer da rade
W naszym kraju standardem jest PAL (25 kl/sek) NTSC to inna rozdzielczosc i bodaj 23,9 kl/s

Twoja produkcja bedzie mogla sluzyc tylko Tobie. Po roku stwierdzisz , ze nie warto bylo oszczedzac tych kilku zlotych.

piątek, 21 stycznia 2005, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na komputerze czy to obróbka PAL czy NTSC to niewielka różnica. Zawsze można też zrobić konwersję (co jest czasochłonne i na dokładkę psuje jakość). Tyle, że z tego co rozumiem, tu chodzi o stacjonarny recorder, a te nie wiem czy będąć w wersji PAL nagrają sygnał z NTSC.

Pozdrawiam
Ulv

piątek, 21 stycznia 2005, 15:16
Bywalec
Bywalec

Akurat robiłem takie rzeczy: przegrywałem z kamery NTSC na kompuer i wypaliłem płytę także w tym formacie, odtworzyłem to stacjonarnym DVD i nie było żadnych problemów. Nie konwertuj na PAL bo stracisz tylko czas. POZDRO

piątek, 21 stycznia 2005, 16:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzieki za odpowiedzi ale nie chodzi mi o współpracę kamery ntsc z komuterem bo tutaj sytuacja jest oczywista. Chodzi mi o mozliwośc nagrania na nagrywarkę stacjonarną DVD (nie komputerową) przez I-linka - i ważna sprawa kupiony w Polsce DVD REC.
pozdr ol

piątek, 21 stycznia 2005, 17:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam pytanie do VEGAS. Jakim programem najlepiej przekonwertować z ntsc na pal? Czy nigdy nie miałeś problemu z dźwiękiem? Czy może najlepszym wyjściem byłoby obrobić wszystko w ntsc, wypalić płytkę i z niej jeżeli potrzeba kopiować na vhs. Wiem że mógłbym metodą prób i błędów dojść do tego, ale może juz ktoś te drzwi otwierał.

sobota, 22 stycznia 2005, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mam kamerkę w NTSC i nagrywarke philipsa 75. Sprawdziłem nie da rady nic nagrać po fire wire. Po analogu zresztą też. Ja do nonwersji z NTSC na PAL używam ProCodera 2. Jak robie dvd to bez konwersji - w NTSC. Wszystkie stacjonarne playery DVD to łykają (no prawie wszystkie)

sobota, 22 stycznia 2005, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzieki za sprawdzenie - a miało być tak pieknie.
Chyba Trzeba poczekać i dozbierać na Pala .
W sumie dziwna sprawa bo w aparcie foto Minolta mam pozliwość ustawienia wyjścia Tv na NTSC bądź Pal - a nagrywa filmiki 640x480.

pozdr ol

sobota, 22 stycznia 2005, 13:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Poszukałem poszukałem i znalazłem Canona za 309$(pal)MV700i -jeszcze nie wiem czy jest to dobra kamera w swojej klasie -ale zaraz poszukam.
Po pierwszych postach widze że Canon moze się odbić czkawką.
Do wyboru mam jeszcze wpodobnych cenach
Sony DCR-HC14E (PAL) -349$
JVC GR-D54E PAL -349$
Sony DCR-HC20 (PAL) -399$
Pamietam jak jeszcze 2 lata tem pracujac przy sprzęcie RTV - w testach i w jakości obrazu królował Sony i dotego jeszcze stamina.
Do tej pory miłem s-vhs JVC i z jakości jestem zadowolony.
Mam pewną watpliwośc w inwestowanie za dużej kasy w kamere mini Dv - zdajac sobie sprawe że za góra 2 lata czeka nas zmiana nośników z magnetyczno\optycznych na karty pamieci/twarde dyski.
pozdr ol

sobota, 22 stycznia 2005, 15:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona