Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 17:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Nowe kamery Sony 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Nowe kamery Sony
Pojawiły się nowe modele kamer Sony i wpadłem w zamęt... Byłem zdecydowany na HC14E a teraz sam już nie wiem. Mam więc kilka pytań : Czy ktoś porównywał HC14E do wyższych modeli (zeszłorocznych lub tych nowych)? Interesuje mnie przede wszytkim zależność między wielkością matrycy a jakością obrazu (HC14E ma 1/4, pozostałe 1/6). Nowe modele : HC17,19,22,32 mają zoom 20x i przetwornik 1/6, natomiast modele 39 i 42 mają zoom 12x i przetwornik 1/5. Po tym długim wstępie rozpaczliwe pytanie : Co wybrać???????

piątek, 18 lutego 2005, 15:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Mam dokładnie ten sam dylemat Sony DCR-HC14E (1999zl), czy Sony DCR-HC18E (1850zl), czy z nowej "kolekcji" Sony DCR-HC19E (1819zl).

Bardzo proszę o szybkie sugestie - musze kupić kamerę w kilka dni.

Z gory dzieki - pozdrawiam.

piątek, 25 lutego 2005, 09:30
Bywalec
Bywalec

a Sony HC16 w sklepie Sony w Krakowie jest teraz w cenie 1650zł 8O
nie podoba mi się, to że w tych nowszych modelach nie można odchylać wizjera do góry, a w Hc 14 można :?

piątek, 25 lutego 2005, 09:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

abstrachując od cen - jeżeli nie nagrywasz kamerą ze statywy to zoom optyczny większy niż 12x razy nie będzie Ci do niczego potrzebny z jednego prostego powodu : poprostu nie utrzymasz stabilnie małej kamery. Więc większy przetwornik będzie lepszym rozwiązaniem (1/5). Co do porównania z HC14 to się nie wypowiem ...

piątek, 25 lutego 2005, 10:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam. Nastawiłem sie na Sony 42 (moge ją mieć za jakieś 2600zł). Zależało mi przedewszystkim zeby kamerka radziła sobie w miare w kazdych warunkach. Porównywałem ten model z canonem mvx200i. Okazało sie że canon ma lepsze odwzorowanie kolorów jest bardziej naturalna. Natomiast w ciemnym pomieszczeniu jednak sony okazał sie lepszy. I chyba wybiore jednak sony. Do tej pory miałem kamere samsunga vp-d20(skusiła mnie cena) i naprawde mam dość zaszumionego obrazu z wieczornych imprez czy wycieczek do komnat zamków itp. Łamie sie jesze nad nad dcr-hc90e ale koles w sklepie sony powiedział mi ze efektywnosc tej kamerki przy kreceniu filmów jest taka sama jak 39 czy 42. Jezeli miał racje(ach ci niektórzy sprzedawcy od wszystkiego) koles akurat na takiego nie wygladał to chyba zostane przy 42. Chyba ze ktoś ma wieksza wiedze i doświadczenie z hc90e. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

wtorek, 1 marca 2005, 10:56
Bywalec
Bywalec

doświadczeń dużych z HC90E nie mam, ale wczoraj w salonie Sony ładnie poprosiłem żeby podłączyli mi HC42E i HC90E. Kilka razy skierowałem obie na jeden punkt i muszę przyznać, że widać sporą różnicę w jakości obrazu. W sklepie nie było zbyt jasno i podczas gdy na LCD HC42E było już widać "piasek", na HC90E obraz był świetny! Myślę, że ta kamera warta jest dołożenia tych kilkuset złotych, w końcu to przetwornik 1/3... Jedynym minusem jak dla mnie jest bateria, bo to są te płaskie, które nie wystarczają na tak długie filmowanie jak FP czy FM :( No i nie widziałem nigdzie zamienników NP-FA50 czy NP-FA70.

środa, 2 marca 2005, 20:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam. Dzieki Kogut bede musiał potestowac te kamerki razem. Wydaje mi sie ze jednak koles ze sklepu zle poinformował mnie mowiac ze te kamery maja efektywna liczbe pikseli w trybie kamery taka samy czyli 690. Na stronie sony w danych technicznych jest jednak inaczej. Czyli 42 ma 690 ale hc90e ma juz 2048 czyli prawie 3 razy wiecej. Postaram pobawic sie tymi kamerkami i napisze moje wrazenie. Pozdrawiam

czwartek, 3 marca 2005, 10:17
Bywalec
Bywalec

no z tymi pikselami to raczej rację ma strona Sony, ale napisali tam że HC90 ma pierścień do regulacji ostrości. Nie wiem jak ja patrzyłem w sklepie ale nijak pierścienia tam nie było :lol: no a za taką cenę to już wypadałoby żeby był...

czwartek, 3 marca 2005, 10:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Masz racje z tym pierścieniem to lipa. Kiedyś wszystkie soniaki miały pierścienie. Teraz ceny lecą w dół i niestety wyposażenie też ale za taką cene powinien już być a niema. Pozdrowionka

piątek, 4 marca 2005, 10:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Nowe kamery Sony
kogut napisał(a):
Nowe modele : HC17,19,22,32 mają zoom 20x i przetwornik 1/6, natomiast modele 39 i 42 mają zoom 12x

Większy zoom okupiony jest zawsze mniejszym kątem obiektywu a ta druga cecha jest o wiele istotniejsza. Kamera z większym kątem obiektywu ma po prostu szersze pole widzenia.

piątek, 4 marca 2005, 11:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam. Niestety chyba zdecyduje sie na hc 42. Do hc 90 musiał bym dołozyc 1000zł i niestety jest to sporo. Łamałem sie jeszcze nad canonem 200i ale porównywałem te kamery w media przy sztucznym swietle (canon lepiej odwzorowywał kolory ale sony był lepszy w ciemnym pomieszczeniu) i jakoś nie widze alternatywy. Kupie potestuje i napisze opinie.

sobota, 5 marca 2005, 13:07
Bywalec
Bywalec

Witam. Niestety chyba zdecyduje sie na hc 42. Do hc 90 musiał bym dołozyc 1000zł i niestety jest to sporo. Łamałem sie jeszcze nad canonem 200i ale porównywałem te kamery w media przy sztucznym swietle (canon lepiej odwzorowywał kolory ale sony był lepszy w ciemnym pomieszczeniu) i jakoś nie widze alternatywy. Kupie potestuje i napisze opinie.

Witam!
To czekam na Twoje opinie tej kamery (HC 42) bo tez jestem co do jej zakupu prawie przekonany. Tak samo jak Ty miałem dylemat, jakiego wyboru dokonac, miedzy HC 90 a Canon 200i ja jeszcze bralem pod uwage Panasonica GS 75.

P.S. Gdzie bedziesz kupował, bo ja moze w jakims sklepie internetowym niemieckim, http://www.preistendenz.de/kategorie/34.htm (tutaj wybierasz sobie dany model i podane sa ceny od najnizszych do nawjyzszych, albo jak się uda to znajomy mi przywiezie), lub na http://www.e-panasonic.pl (plusem jest polska intrukcja i polska gwarancja)

sobota, 5 marca 2005, 14:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Serwus Ryba. Mam gosci ktory przywozi z niemiec. 42 bede miał za 2400zł nigdzie taniej nie znalazłem. Koles pewny mam juz od niego radio samochodowe i jest ok. Gwarancje daje koles tak ze nie ma problemu. Co do instrukcj to w wiekszości sklepów skserujesz sobie za jakieś pół literka :wink:

sobota, 5 marca 2005, 15:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli macie układ z kupującym/w przypadku awarii musicie przekazać mu sprzęt do ręki - na pokwitowanie/ to da się przeżyć sprawę serwisu. Jeśli nie to nie jest tak różowo.Gdy różnica zakupu w Polsce i zagranicą jest duża - można zaryzykować ,że sprzęt będzie działał długo. Ale proszę pamiętać ,że zdarzają się inne wady /np. fabryczna/ Wówczas zaczynają się duuuuuuże schody. Opisy wielu problemów znajdują się w necie.
W przypadkach trudnych sprawa opiera się o sąd w Paryżu lub Berlinie.Nie stanie za wami PIH lub inny urząd.Bo podmiotem nie jest sklep Polski. Dlatego wielu kupujących szuka zaufanych sklepów internetowych.
Przytoczony adres polski należy do sieci sklepów Panasonica / shop@Panasonic / i znajduje się w Polsce.

sobota, 5 marca 2005, 17:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No właśnie tak sobie myślę opchnąć tego mojego HC40E i kupić to cudeńko (HC90E) ze stanów (ale PAL) dopłacając niewiele. Niemniej interesuje mnie porównanie HC40 i HC42... czym one się różnią (oprócz lcd)??

PS. Jak sie ma kwestia "prawdziwosci" 16:9... w HC40 ten tryb jest taki "półprawdziwy".. tzn przycina fragment obrazu, ale też widocznie go poszerza. Jak to sie ma do HC42?!?! plz jeśli ktoś ma możliwość pomacania tego cudeńka to czy mógłby to sprawdzić?

sobota, 5 marca 2005, 19:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona