Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 21:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Canon MV700 a MV690 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Canon MV700 a MV690
Witam

Jakie są różnice między MV690 a MV700. Nie ma żadnych? Nie mogę nic konkretnego znaleźć na ten temat. Mogę gdzieś znaleźć jakiś dobry test którejś z tych kamer?

Przymierzam się do zakupu MV690. W innych warunkach kupiłbym pewnie sony HC14E, ale mam możliwość kupienia MV690 poniżej 1000 (w tym samym sklepie MV700 - 1399). Są jacyś zadowoleni użytkownicy tego Canona? Czy akumulatory BP-511 (mam ich parę od 300D) pasują do tej kamery?

Będzie to moja pierwsza kamera cyfrowa. Absolutnie nie zależy mi na bajerach - efektach cyfrowych, itp. - wszystko będzie montowane na kompie.
Oczekiwałbym:
- dobrego stabilizatora (jak w analogowym Panasonicu sprzed paru lat)
- niezawodnego działania DV-out
- długiej pracy na akumulatorach
- dobrego filmowania w marnym świetle (z tym jak wyczytałem mogą być problemy?)
- w razie problemów dobrego serwisu
Reszta funkcji jest mniej istotna. Nie potrzebuję DV-in. Istotna jest natomiast cena.

czwartek, 24 lutego 2005, 09:26
Nowy
Nowy

Kupiłem. Podjechałem do jednego sklepu. MV690 - 1700zł, MV700 w promocji 1399 zł. Poprosiłem sprzedawce, żeby zaprezentował MV690. Obejrzałem, chwilę się pobawiłem. Później przyszła kolej na pytanie czym się różni od MV700. Sprzedawca, nawet po konsultacjach z kolegami z innych sklepów, wertowaniu instrunkcji, katalogów, nie był w stanie znaleźć żadnej różnicy.

Szybka wycieczka do innego sklepu, żeby sprawdzić ceny. Nic szczególnego.

Prawie biegiem do sklepu, w którym dzień wcześniej widziałem promocję. Tak gdzie stała wcześniej jest tylko MV590i za 899 zł i MV700 za 1399 zł. Zły i prawie pewny, że mi ktoś ją wykupił wcześniej pytam sprzedawcę. Okazuje się, że stoją w innym miejscu. Idę do wskazanej gabloty, a tam "rezerwacja", na szczęście okazuje się, że ktoś zarezerwował 630i (za 899 zł). Stało też sporo inny kamer z serii 4XX, 5XX i 6XX, wszystkie po 899 zł. Stała też MV690 i też za 899 zł. Przetestowałem, kupiłem. Cudo to może nie jest, ale jak na pierwszą kamerkę wydaje się być ok. Tym bardziej, że pasują do niej akumulatory BP-511, których kilka mam z racji posiadania Canona 300D, więc odpada jedna inwestycja na początek. :-)

Pozdrawiam.

piątek, 25 lutego 2005, 09:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W sumie kolejne serie czy to Canona czy Sony (innych firm pewnie tez) niewiele sie od siebie roznia. Co roku wypuszczane sa nowe modele aby nadgonic czas jesli chodzi o facelifting i drobne poprawki techniczne. Niestety nie rzadko dochodzi do tego, ze nowe modele sa z czegos okrojone. A to wejscia, a to zmiejszona matryca...
W przypadku serii 600 i 700 z tego co wiem to zostaly dodane filtry wyciszajace dzwiek silniczka podczas nagrywania. Sam mam serie 700 i mimo wszystko lekki szum slychac jak sie ostro podniesie glosnosc ;).

piątek, 25 lutego 2005, 11:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]