Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 15:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 W końcu był mały teścik GS120 kontra TRV828 - która lepsza 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post W końcu był mały teścik GS120 kontra TRV828 - która lepsza
Właśnie
znajomy kupił sobie ten wynalazek
i pierwsze testy na jakość obrazu w pomieszczeniach z GS120 i Sony TRV828

jak to wypada
a wypada to tak że ten mały panasonic oddaje prawie tak samo jak TRV828E obraz z pomieszczeń słabo doświetlonych, z tendencją na plus dla sony - sony ma jednak mniej zakłóceń w obrazie niż GS120 przy słabym świetle i lepsze kolory, bardziej soczyste, obraz bardziej kontrastowy, obraz jest jaśniejszy o ok 10%

Mimo trzech przetworników kamera daje obraz identyczny jak kamera z 1 CCD TRV828 w skali od 1 do 10
8 - dla GS120
10 - dla TRV828

Obraz sprawdzałem na telewizorze SONY VEGA 29LS60K 100Hz

Stabilizacja obazu w GS120, to tu porażka , ale waga kamery 450gram wszystko wyjaśnia, może trzeba dociążyć jakimś odważnikiem...

Miłe zaskoczenie, kamera GS120 ma komplet wejść analogowych z możliwością nagrywania sygnału na kamerę , o czym instrukcja nie pisze i dane na stronie producenta też.

Rozczarowanie : gabaryty kamery pozostawiają wiele do życzenia.

poniedziałek, 28 lutego 2005, 08:26
Bywalec
Bywalec

To jest ocena bardzo subiektywna test był robiony na pełnej automatyce a PANASONIC GS120 na automatyce nie radzi sobie zbyt dobrze dopiero na manualu można wiele więcej z niej wyciągnąć szczegolnie ustawiająć stałą głębie ostrości i balans bieli :D

poniedziałek, 28 lutego 2005, 14:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obejrzałem sobie dzisiaj wczorajsze nasze filmowanie ze sklepu , dosyć dokładnie i co stwierdziłem.

Jakość obrazu z panasonica GS120 a Sony DCR-TRV828 , wypada gorzej dla GS120 , przy tym samym swietle widać większy szum w obrazie i obraz jest ciemniejszy, co w SONY przy tym świetle co jest w sklepie szum nie występuje .

Kolory:
SONY na automatyce, kolory prawidłowe, nasycenie BDB
Pansonic na automatyce , kolory blade , nasycenie Dobre na minus

po ustawieniu w GS120 balansu na białej kartce papieru kolory poprawiły się co do sony , widac że już jest taki sam odcień i soczystość barw

ale jeszcze zauważyłem bardzo poważne niedociągniecie,

otóż panasonic ma duże skłonności do załamywania obrazu na rogach, widac to po półkach sklepowych , załamania na wszystkich czterech rogach, efekt taki jak by filmowane było z obiektywem szerokokątnym, a takowy nie był zamontowany

zobacz sobie to Tomek, widać dosyć dokładnie załamania obrazu z twojej kamery z ujęć ze sklepu

Obraz oglądany był na TV SONY VEGA 29LS60K 100Hz przez wejście S-VHS w TV

poniedziałek, 28 lutego 2005, 16:59
Bywalec
Bywalec

załamanie obrazu na rogach jest spowodowane mało precyzyjnym działaniem autofokusa przy dużej ilości szczegółów , autofokus gubi sie można to zaobsrwować zwracając uwage na szczeguły raz są ostre raz nie występuje to w minimalnym stopniu ale przy np drobnym piśmie filmowanym z daleka jest to widoczne.Przy ustawieniu stałej głębi ostrości efekt nie występuje obraz jest ostry.

poniedziałek, 28 lutego 2005, 19:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

.... a mi się wydawało że takie zakrzywienia perspektywy w rogach przy max. oddaleniu są spowodowane obiektywami, których jakość pozostawia nieco do życzenia ...

poniedziałek, 28 lutego 2005, 20:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do moderatora. Nie bardzo rozumiem. Test kamer przeprowadziłem w obecności specjalisty od kamer /ja sprzedaję kamery od 16 lat -przez kilka lat mieliśmy pierwsze miejsce w kraju.Przechodzimy szkolenia na całym świecie / Japonia, Australia, Portugalia,Hiszpania, Włochy,Czechy, Anglia ,Francja ,Polska / więc dysponuję rozległą wiedzą. Może nie każdemu pasują wyniki ? ale takie były wyniki dzienne. Ferowanie tylko jednej firmy - to nie fair.

poniedziałek, 28 lutego 2005, 21:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 1 marca 2005, 11:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podałem test kamery NV GS 120 - który został odrzucony.Dlatego moja frustracja powyżej. Staram się korzystając z powierzonej mi wiedzy podzielić się doświadczeniami z innymi.Wiem jak wiele dla każdego znaczy zakup nowej nawet najmniejszej rzeczy. Ile niesie radości własnej i otoczenia .A ile złości i smutku jest jeśli ktoś chce się tylko pozbyć sprzętu/sprzedawca/ a kupujący nie ma wystarczającej wiedzy. Wiekszość kupujących nagrywa na kamerach obraz przy świetle dziennym / wg.ankiet ponad 70 %/ .Bardzo ważnym jest aby kamery te chodziły najlepiej w tym okresie. A tu Panasonic wykazuje wyższość nad Sonym.Wierność kolorów,kontrast , dźwięk jest po stronie Panasonica.

wtorek, 1 marca 2005, 11:58
Nowy
Nowy

załamanie obrazu na rogach jest spowodowane mało precyzyjnym działaniem autofokusa przy dużej ilości szczegółów , autofokus gubi sie można to zaobsrwować zwracając uwage na szczeguły raz są ostre raz nie występuje to w minimalnym stopniu ale przy np drobnym piśmie filmowanym z daleka jest to widoczne.Przy ustawieniu stałej głębi ostrości efekt nie występuje obraz jest ostry.

Tomas, bardzo mnie interesuje to co napisałeś o gubieniu się AF w GS120. Złożyłem kiedyś post na temat AF w Panasonic GS-120 (............), ale odpowiedzi jednoznacznej nie uzyskałem. Zaniosłem też kamerę do serwisu, ale jak można się było spodziewać PAN TECHNIK stwierdził, że kamera jest OCZYWIŚCIE w pełni sprawna. A moim zdaniem coś jest nie tak. Jak się wpatrzysz, to widać, że co jakiś czas kamera delikatnie rozmywa ostrość i rozmazuje szczegóły. Niby tak delikatnie, że prawie nie widać, ale ja widzę i doprowadza mnie to do szału. W jaki sposób ustawić stałą głębię ostrości w tej kamerze, żeby wykluczyć tą niedogodność? Proszę o odpowiedź.

czwartek, 3 marca 2005, 17:17
Nowy
Nowy

Post Re: W końcu był mały teścik GS120 kontra TRV828 - która leps
VideoZawiercie napisał(a):
...
Miłe zaskoczenie, kamera GS120 ma komplet wejść analogowych z możliwością nagrywania sygnału na kamerę , o czym instrukcja nie pisze i dane na stronie producenta.
...

Czy to jest sprawdzona informacja? Czy na GS-120 można nagrać materiał z innej np. analogowej kamery? Nie mogę w to uwierzyć...

czwartek, 3 marca 2005, 17:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sprawdona na tyle ile to możliwe
mając w domu kamerę Tomka GS120 i moją TRV828 nagrałem z mojej kamery na kamerę Tomka GS120 przez wejście S-VHS obraz.

Poza tym kamera GS120 ma napisane S-VHS (IN/OUT) i AV (IN/OUT) na obudowie przy złączach,
być może tylko egzemplaż Tomka tak ma, a inne nie, tego nie wiem , trzeba sprawdzić, powinno pisać IN/OUT

czwartek, 3 marca 2005, 18:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]