Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 21:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 16:9, a GS120. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post 16:9, a GS120.
Witam,

Zamierzam kupić Panasonica GS120, bardzo podoba mi się ta kamera, ale mam pewną wątplkiwość - materiał będę oglądał na tv 16:9 - tryb 16:9 panasonica polega na dodaniu czarnych pasów ("letterbox") pasy te widoczne będa na tv 3:4, ale na 16:9 rozumiem, że zostaną wchłonięte przez powiększenie obrazu na wysokości. Wszystko powinno być OK, poza tym , ze nastapi utrata rozdzielczości pionowej. Proszę mnie poprawić jezeli napisałem coś nieprawdziwego.

Czy ta utrata jest widoczna w praktyce ? Dodam że mój TV 16:9 to 36 cali 100 Mhz. Czy ktoś na forum używa GS 120 i TV panoram. ?

Czy mimo niezaprzeczlnych dla mnie zalet GS120 powinieniem zrezygnować z zakupu na korzyść Canona (lub Sony), który o ile mi wiadomo w prawie wszystkich modelach zastosował rozwiązanie obrazu anomorficznego - jak dobrze rozumuje, to nie następuję wtedy utrata rozdzileczości pionowej ?

pozdrawiam,
loco

środa, 2 marca 2005, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W instrukcji producent nie zaleca nagrywania w 16:9 . / Pogorszenie obrazu/. Oczywiście używając odpowiednich funkcji w telewizorze/zoom/ można pozbyć się czarnych pasków lub zmniejszyć ich proporcje , niestety może to spowodować nie właściwe proporcje obrazu. Najlepiej
daje sobie radę z tym/formatowanie w tv/ problemem firma JVC.Posiada ona najlepszy sposób formatowania w swoich telewizorach - mninimalizujący zniekształcenia. To tyle o telewizorach. Wracając do problemu to nagrywając w systemie 4:3 i w sytemie 16:9 powstałe różnice mogą być dla Ciebie niezauważalne. Radzę skorzystać ze sklepu sieci Panasonica - shop@Panasonic i przedstawić problem. A po prezentacji - podjąć decyzję.http://www.panasonic.com.pl/shopatpanasonic.php

czwartek, 3 marca 2005, 00:53
Bywalec
Bywalec

pasy te widoczne będa na tv 3:4, ale na 16:9 rozumiem, że zostaną wchłonięte przez powiększenie obrazu na wysokości. Wszystko powinno być OK, poza tym , ze nastapi utrata rozdzielczości pionowej.
Oprocz utraty rozdzielczosci nastapi obciecie gornej i dolnej czesci obrazu. Czyli jak masz obraz 4:3 to wstawione pasy zakrywaja czesc obrazu na gorze i dole !!! Pogorszenie rozdzielczosci pionowej i utrata czesci obrazu - ogolnie nie polecam. Nawet w GS400 nastepuje nieznaczne obciecie gory i dolu. Nastomiast w Canonach mamy prawdziwy tryb 16:9 (widzialem to na MVX25i i MVX20i), pewnie tak samo jest w Sony.
Pogorszenie jakosci krecac w 16:9 z letterbox jest widoczne golym okiem.
Polecam zastanowic sie na kamerami Sony, Canon, szczegolnie ze masz juz TV 16:9.
A jesli zdecydujesz sie na GS120 to lepiej krecic w trybie 4:3 i ogladac tak nagrane filmy na TV 16:9 z pasami po bokach.

Pozdrawiam

czwartek, 3 marca 2005, 01:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]