Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 19:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pomocy ! zgrywanie na PC z Sony HC 14e 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pomocy ! zgrywanie na PC z Sony HC 14e
Mam problem ze zgrywaniem z kamery na PC i od dłuższego czasu próbuję coś z tym zrobić .
Używałam różnych programów do zgrywania min Premiere 6.5 i po każdym zgraniu mój obraz jeszcze przed obróbką i kompresją jest rozmazany ( głównie przy ruchu ) . Na monitorze jest tak samo rozmazany jak na TV.
Jakość odtwarzana z kamery jest ok , a po zastosowaniu Capture zawsze efekt jest ten sam .
Parametry komputera mam ok - nie zużywa nawet 50 % procesora i RAM-u ( Celeron 2GHz ) . Karta graficzna Radeon 9200 VIVO , Firevire . Szybkość klatki 25 fps , rozdzielczość i inne ustawienia standard dla DV .
Czy jakiś inny program lub np codec/decodec może w tym przeszkadzać ?

Pomocy !

czwartek, 3 marca 2005, 13:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeśli jest to cyfrowa kamera i zgrywasz poprzez FireWire to zapisany obraz jest pełnym odzwierciedleniem zapisu z taśmy. To,że tak zgrany obraz nie najlepiej odtwarza się na komputerze jest wynikiem niedoskonałości odtwarzaczy sytemowych. Przekonweruj mały fragment filmu stosując dobre parametry do mpeg2, wrzuć po drobnym authoringu materiał na płytę DVD i odtwórz na stacjornym sprzęcie,najprawdopodobniej jakość będzie doskonała.

piątek, 4 marca 2005, 12:10
Nowy
Nowy

Wypróbuję i dam znać co z tego wyszło . Obraz przerobiony na MPEG2 i zgrany na Video też był płaski i cały rozmazany .

piątek, 4 marca 2005, 12:46
Nowy
Nowy

Zgrałam film na DVD i obraz jest lepszy niż na komputerze ale i tak nie ma takiej ostrości i jeszcze jest trochę rozmazany , głównie w czasie ruchu .

Czy ktoś mógłby podać wszystkie poprawne parametry przy zgrywaniu z DV , przetabianiu do MPEG ( MPEG Encoder w Premiere 6.5 ) ? Już po prostu nie wiem co robię nie tak . Może mój komputer ma nieodpowiedni jakiś sterownik ?

Pomocy ! :cry: :lol:

piątek, 11 marca 2005, 09:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]