Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 02:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Pytania odnośnie kamery JVC GR-D73 - proszę o pomoc. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pytania odnośnie kamery JVC GR-D73 - proszę o pomoc.
Witam wszystkich uzytkowników kamer.
Zamierzam w najbliższych dniach kupić moją pierwszą kamerę i wybór prawdopodobnie padnie na JVC GR-D73. Bardzo proszę o Wasze opinie na temat tej kamery lub konstruktywne sugestie odnośnie innego modelu. Przeczytałem chyba większość tego co jest na tym forum odnośnie kamer JVC i jestem teraz trochę w kropce ?! Acha, nie chciałbym wydać więcej niż 2500 złotych.
Pozdrawiam,
Y

piątek, 11 marca 2005, 16:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GRD 73 - kamera o dużym wolumenie sprzedaży. Extra kolory , b.dobry stabilizator obrazu ,Wśród ciekawych rozwiązań technicznych jest trzystopniowa redukcja zakłóceń (3D NR). System ten charakteryzuje się zdolnością do jak największego minimalizowania zakłóceń w trakcie podnoszenia jakości obrazu przy filmowaniu w słabych warunkach oświetleniowych. Jednym słowem poprawia on współczynnik szumów.Przetwornik 800 000 pikseli. 16 x zoom optyczny/ 700 x zoom cyfrowy. 3-stopniowa redukcja szumu. 2.5" monitor LCD. Automatyczna dioda doświetlająca. 520 linii rozdzielczości. Łącze komputerowe USB PC Link (funkcja kamery internetowej. Wystarcza dla każdego .http://audiovideo.com.pl/product_info.p ... cts_id=291 - dobra cena i jescze ci trochę zostanie.

piątek, 11 marca 2005, 21:08
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedź :) , czy jesteś posidaczem takiej kamery ? Najbardziej interesują mnie opinie użytkowników czyli jak się sprawuje w boju ta kamerka ?! :?:

poniedziałek, 14 marca 2005, 18:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamerą bawiłem się kilka godzin , ale mam opinię użytkowników .Dużej ilości -są bardzo zadowoleni. Z pośród setek klientów mieliśmy tylko jednego w imieniu ktorego interweniowaliśmy skutecznie w serwisie centralnym w Warszawie. /głośna praca silnika/. Cena do jakości - to b.ważne kryterium. Kolory,stabilizator,efekty specjakne - poza konkurencją.

poniedziałek, 14 marca 2005, 19:19
Nowy
Nowy

Kiki -mam pytanie do Ciebie - a co powiesz na sugestie wielu osób na tym forum że JVC niechlubnie słyną z nagrywania własnie dzwieku pracy mechanizu? Czy akurat ta seria jest od tego wolna ? Pytam własnie Ciebie gdyz wiem że przewija sie przez Toje ręce sporo egzemplarzy - moze to nagrywanie pracy silnika w JVC to tylko mit wymyslony przez kogos a moze po prostu komuś się trafił trefny egzemplarz?
Pytam bo sam stoje w obliczu kupna kamerki i dręczą mnie po przestudiowaniu forum takie sprawy

Pozdrawiam Janek

wtorek, 15 marca 2005, 01:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podałem j/w . Miałem scysję z prezesem JVC Polska - kiedy w kamerach JVC zainstalowano mikrofon o b.wysokiej czułości .Mikrofon ten nagrywał pracę silnika w kompletnej ciszy. Japończycy uważali to za olbrzymią zaletę - o czym miała świadczyć wysoka sprzedaż i brak w Europie zastrzeżeń. Kamera naszego klienta trafiła do Anglii gdzie zastosowano specjalne filtry i klient był zadowolony. Obecnie w ostatnich kamerach głosność pracy silnika nie odbiegala od innych kamer. Ale na b.dużą ilość sprzedanych kamer , zdarzył się jeden podobny przypadek. Olbrzymia większość ludzi jest b.zadowolona z zakupu.Kamera ma też wiele zalet jeśli chodzi o soczystość barw ,możliwości , kontrast ,stabilizator , efekty,cenę . A na kłopoty mamy swoje sposoby. Nikogo nie zostawiamy w potrzebie . Wiele osób z forum już się przekonało o tym.

wtorek, 15 marca 2005, 01:56
Bywalec
Bywalec

Kamera ma też wiele zalet jeśli chodzi o soczystość barw
,możliwości , kontrast ,stabilizator , efekty,cenę

Nie zgadzam sie z Toba.
Soczystosc barw - kiepsko to widze, na przyklad w porownaniu z Sony TRV22e. Mala ilosc swiatla jeszcze poglebia te ulomosc kamery JVC. Na dodatek JVC potrzebuje wiecej swiatla niz wspomniana Sony aby w ogole cos widziec. "NightShot" czy jak sie to zwie, wyglada jak stroboskop - nieuzyteczne moim zdaniem.
Kontrast - tutaj to juz wogole porazka. Przy kontrascie oswietlenia okolo 1:3 (zamglone, dosc pochmurne niebo) nie radzila sobie z jasnymi partiami skory, powstawaly po prostu biale plamy. Moze to kwestia kiepsko rozwiazanego pomiaru swiatla. Ogolnie w porownaniu z Sony wypada duuuzo gorzej.

Stabilizator - beznadziejny!!! Nie da sie nic na tym zrobic. O ile przy krotkim obiektywie jakos sobie radzi, to przy waskim kacie widzenia zupelnie sie wyklada. Widac szarpanie przy ruchach kamery, ostre krawedzie w obrazie sa "poschodkowane". Beznadzieja.

m.

wtorek, 15 marca 2005, 11:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Muszę powiedzieć , że ostra Twoja wypowiedź . Rozumiem ,że zrobiłeś test porównawczy . Ja poświęciłem trochę czasu na test trzech kamer JVC , Sony , Panasonic .
Delikatnie mówiąc , wprowadzasz ludzi w - kanał. Widocznie ktoś Ci nieźle zaszedł za skórę. Ale do rzeczy .

GRD 73 ma najszybszy czas reakcji ,
Jvc -ma lampę - Sony - nie
zoom x 16 x 10
czułość 3 luksy 5 luksów
funkcja night shot - Sony - w kółeczku bez kolorów , JVC na statywie kolor nawet odległych obiektów .
czułość obiektywu 1,6 1,7
efekty specjalne + -
barwy przy świetle dziennym + -
sztucznym lepsze barwy Sony
dźwięk + +
przy gorszym świetle - proponuje się korzystać z obsługi manualnej
stabilizator lepiej działa w JVC - nie trzeba się domyślać czy jest
włączony
Proszę dobrze czytać instrukcje !!!!!!!!!!!

Szarpania nie widziałem , chyba tylko tyle , że co chwila ktoś chciał zajrzeć do kamer i szarpał mnie za rękaw.
Schodki zauważyłem ale tylko te prowadzące do sklepu.

Wszystkie kamery które brały udział w teście /leżą jeszcze przede
mną/. Nie mają powalającej przewagi jakości. Ceny tak : JVC -1829,-zł
Sony - ok. 3300 zł , Panasonic 1599,- .
Wybierając cenę do jakości i możliwości zdecydowanie lepiej wypadła
kamera JVC. Jutro dalszy ciąg porównań.
pozdrawiam

wtorek, 15 marca 2005, 23:31
Bywalec
Bywalec

Napisalem o swoich wrazeniach zwiazanych z ta kamera. Sugerujesz, ze wprowadzam ludzi w blad... Ja moge powiedziec o Tobie to samo... Ale nie chodzi o to by sie przekrzykiwac. W moim przekonaniu JVC jest gorsza kamera niz Sony.
Zastanawia mnie jak doszedles do wniosku o lepiej dzialajacym stabilizatorze?!
Co do funkcji NightShot i tej w JVC to zacytowales zdanie z instrukcji o zachowanych kolorach przy bardzo slabym oswietleniu. Prawda jest taka, ze odbywa sie to kosztem plynnosci ruchu. Nie wiem co jest lepsze - strobo czy brak kolorow jak w Sony...
Skoro masz dostep do informacji technicznych, prosze sprawdz jakie uklady ccd montuje JVC, jak zaawansowane technologicznie. Moze to wiele wyjasni. Sony chwali sie systemem HAD.
I raz jeszcze odsylam do porownania obrazu w nieco bardziej skrajnych warunkach niz sklepowe.

Pozdrawiam

środa, 16 marca 2005, 09:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Stabilizator w JVC jest podawany całymi obrazami - w innych kamerach muszę sprawdzać na wyświetlaczu , żeby się upewnić czy działa. Night Shot w JVC służy do wykonywania zdjęć statycznych w kolorze. Są też funkcje gain up , któr podbija /sztucznie /wartość oświetlenia. Płynność ruchu w ujęciach nocnych wszystkich firm , kamer nawet 5x droższych jest słaba. Trzeba dobrze czytać instrukcję. Strobo czy brak kolorów .Dla mnie ani jedno ani drugie .W JVC da się doświetlić lampą w Sony nie. Do dobrych nagrań służy dodatkowe oświetlenie, które używa się nawet do kamer za 100.000$
Nie cytowałem instrukcji - bo opisywałem funkcje użytkowe wynikajace tylko z testu kamer.
Rozmawialiśmy o sprawach użytkowych. Dziś kończymy test bardziej szczegółowy .Podzielę się uwagami.
Jedyne dane cytowane z oficjalnych katalogów pokazują zdecydowaną przewagę po stronie JVC - mimo znacznie niższej ceny. Kamera Sony to bardzo dobra kamera.

środa, 16 marca 2005, 21:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja mam grd-70 i jestem z niej bardzo zadowolony. dokupiłem na allegro lampe halogenową 30 wat ,zrobiłem mocowanie do kamery i jest super

środa, 16 marca 2005, 21:54
Nowy
Nowy

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i opinie. Tak naprawdę teraz mam jeszcze wiecej dylematów niż parę dni wcześniej. :wink: Nowy dyleamt, to czy kupować kamerkę klasy właśnie np. JVC GR-D73 czy poczekać lub dołożyć i kupić coś z 3CCD ?!

Kiki jak tam testy, czekam z niecierpliwością ?! :)

czwartek, 17 marca 2005, 11:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jak masz forse to lepiej dołuż na 3ccd. ja gdybym miał forse to bym tak zrobił.

czwartek, 17 marca 2005, 14:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja zrobiłem test . Ale muszę przyznać ,że mocno byłem zdziwiony wynikami .Dałem zadanie pracownikom ,którzy mieli dokonać określone czynności bezstronnie. Wyniki już są , ale są obrabiane /np. zdjęcia, obrazy -zoom , kolorystyka. Powiem jedno nie ma idealnej kamery. Myślę że jutro rano już będą wyniki opublikowane.

czwartek, 17 marca 2005, 19:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]