Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 14:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 jaka kamera? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jaka kamera?
witam jestem tu nowy i mam klopot. od razu mówie ze nie jestem jakims zawodowcem do nagrywania filmów. chodzi mi o kamere w miare tania a dobrra do normalnego filmowania tak dla normalnego uzytkownika. a wiec mam na oku te modele:

sony DCR-DVD7

SONY DCR-HC42e

SONY DCR-HC32 E

Canon MVX200 i 200i

PANASONIC NV-GS75

która by byla najlepsza? tak zeby sie potem nie okazalo ze nic nie moge wgrac na kompa i itp.

i jeszcze jedno pytanie: czy lepsza jest kamera nagrywajaca bezposrednio na plyty dvd czy lepiej mini dv?jesli zapisujaca bezposrednio na plyty dvd to który model? chodzi mi o przedzial cenowy max do 3000zl tak z punktu widzenia normalnego uzytkownika. z która bedzie mniej klopotu przy zgrywaniu potem filmów i wypalaniu na dvd? z góry bardzo dziekuje

aha jeszcze jedno wazne pytanie. chce wgrac material z z kamery analogowej do kompa zeby miec pamiatke. czy tymi kamerami moge to zrobi? tzn polaczyc analogowa do cyfrowej i wgrac na kompa [ czy jakos tak]. jesli tak to które konkretnie modele z tych co napisalem to potrafia?

Ostatnio edytowano poniedziałek, 14 marca 2005, 01:43 przez swistak, łącznie edytowano 3 razy

poniedziałek, 14 marca 2005, 00:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moim skromnym zdaniem na dzień dzisiejszy należy wybrać kamerę zapisującą na taśmach miniDV.
Cytuj:
która by byla najlepsza? tak zeby sie potem nie okazalo ze nic nie moge wgrac na kompa i itp.

a z tym wgraniem na kompa to trzeba trochę poczytać na Forum.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 14 marca 2005, 00:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zdecydowanie dv.Kamery dvd mają za długi czas reakcji.Są bardziej narażone na warunki atmosferyczne i uszkodzenia . Nie wszystkie kamery miałem w ręku. Ale testowałem nowość - NV GS 75 Panasonica. Bardzo dobry produkt. Wiele ciepłych słów na forum. Dobrze poszukaj. Pozdrawiam

poniedziałek, 14 marca 2005, 01:39
Nowy
Nowy

dzieki. ale która z tych kamer bylaby optymalnym wyborem do moich kryterii? pomózcie to dla mnie bardzo wazne

wtorek, 15 marca 2005, 00:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niespodziewaj się jednoznacznej odpowiedzi typu model XX jest najlepszy i koniec. Proponuję skupić się na 2-3 modelach wypisać wszystkie istotne dane techniczne (tabelarycznie-porównawczo) pójść do Media Markt pooglądać je i popróbować z bliska. Co do zgrywania z kamery analogowej proponuję kupić kamerę cyfrową, która ma funkcję konwertera A/C. Kamery cyfrowe posiadają wyjście DV natomiast nie wszystkie mają wejście AV (sprawdź w danych technicznych czy jest to wejście i czy ta funkcja jest dostępna).
Pozdrawiam.

wtorek, 15 marca 2005, 08:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Pytasz jaka kamera ?
Kamer zapisujących bezpośrednio na DVD nie bierz pod uwagę:
- gorsza jakość filmu w stosunku do filmu z miniDV
- duża cena nośnika.
- koniec - amen.

Jako konwerter analogowo-cyfrowy powninna pracować kamera Sony DCR HC 42. Mam kamerę starszą DCR HC 40 - właśnie jestem w połowie zgrywania za jej pośrednictwem z magnetowidu moich starych analogowych nagrań.

O innych wymienionych przez ciebie nie mogę nic napisać, ponieważ nic nie wiem na ich temat.

wtorek, 15 marca 2005, 08:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]