Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 13:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Którą lepiej: HC32E (HC39E), NV GS75, MVX200(200i), GRD73 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Którą lepiej: HC32E (HC39E), NV GS75, MVX200(200i), GRD73
Która z powyższych bedzie najlepsza do zastosowań domowych - przede wszystkim ważna jakość nagrywanego obrazu (dużo kręcenia w pomieszczeniach, czyli przy gorszym oświetleniu).

niedziela, 20 marca 2005, 18:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jutro rozpczniemy porównanie - za dwa dni wyniki./www.hdtv.com.pl/

niedziela, 20 marca 2005, 18:34
Bywalec
Bywalec

kiki a czy będziecie testować kamerę Sony HC-90? myślę że wielu użytkowników na to czeka, można by było ją porównać np. z HC-42 i modelami innych firm w podobnej cenie.

niedziela, 20 marca 2005, 20:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli jutro będzie dostępna - to i owszem .
Proszę tylko o sugestie na co zwrócić uwagę. Nie chciałbym przekazywać swoich emocji ale czyste fakty do ocenyczytających
pozdrawiam

niedziela, 20 marca 2005, 23:58
Bywalec
Bywalec

no przede wszystkim na różnicę w obrazie - w dobrym i słabym oświetleniu ale także na kwestię często pomijaną w testach - jakość dźwięku. Ciekaw jestem czy np. wbudowany mikrofon w HC-90 jest lepszy niż ten z niższych modeli, a także z modeli innych firm. O ile różnicę w obrazie można jakoś ocenić w sklepie przed zakupem, to dźwięku raczej nie ma możliwości sprawdzić.
Dobrze byłoby przyjrzeć się też jak działa stabilizacja obrazu w różnych kamerach.

poniedziałek, 21 marca 2005, 00:29
Nowy
Nowy

Post To samo
No fajnie, HC90E jest cacy, ale która z wymienionych byłaby lepsza od konkurencji?
I jeszcze jedno pytanie - jak się ma jakość nagrywanego obrazu kamer SAMSUNG (w porównywalnej cenie: np VP D-903i) do wcześniej wymienionych?
Czy Samsung to od razu z definicji znaczy "Szajsung"?
W tematyce np. telewizorów, to nie sa najgorsi, a w kwestii monitorów komputerowych, to wręcz można powiedzieć, że są w czołówce!
Jak więc przedstawia się sprawa kamer - tam też jest elektronika, a wtym są nienajgorsi.
Pozdrowienia

poniedziałek, 21 marca 2005, 22:28
Nowy
Nowy

http://www.videomax.ru/tests/
Oczywiśie tylko żeby potwierdzić lub obalić jakieś niedomagania lub uzupełnić o inne ważne szczegóły.
Aż mi się nie chce wierzyć, że Sony HC-42 gorzej wypada od NV-75 np. jakimś ciemnym pomieszczeniu oraz na dworzu, przy dobrum oświetleniu.
Z tego co zauważyłem, przy pracy z kamerą brakuje mi tzw. krótkiego zoomu, bo żeby coś złapać w kadrze to muszę się odchylać lub odchodzić...a tu nagle ściana. Kolejna zmora to zoom 10x, dlaczego wszyscy się uparli na 10X lub 12X to już max w tych lepszych kamerkach.
Myślę, że warto przetestować również te parametry. pokazać co potrafią kadrować na min. i max. Ale dobra kamerka w pomieszczeniach o słabym świetle to chyba podstawa, bo przecież w mieszkaniach filmujemy b. dużo.

wtorek, 22 marca 2005, 00:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]