Teraz jest piątek, 19 października 2018, 13:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Panasonic czy Sony 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic czy Sony
Witam wszystkich na forum.
Zastanawiam się nad zakupem jednej z dwóch kamer, Panasonic NV-GS75 lub Sony DCR-HC42E.
Powiedzcie co mam wybrać, czym sie różnią, wiem że sony może kręcić w formacie 16:9 nie wiem jak jest przy Panasonicu. Jakie są zalety i wady.
Już byłem zdecydowany na Sony ale jakoś zaczołem brać pod uwagę inny model. W panasonicu podoba mi się że menu jest w jęzuku polskim ale nie jest to jakiś priorytet jeżeli okaże się Sony jest lepszym wyborem.
Proszę o jakieś info, ponieważ chcę zakupu dokonać w tym tygodniu.
Jeżeli są już użytkownicy tych kamer to proszę również o opinie.

Myślę że tak dobrzy fachowcy na tym forum pomogą mi dokonać wyboru :D

Pozdrawiam i z góry dziekuję.

Jacek
kwlj

poniedziałek, 21 marca 2005, 18:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jutro porównam te dwie kamery . Podaj co chcesz wiedziec?
pozdrawiam

poniedziałek, 21 marca 2005, 21:14
Nowy
Nowy

Nie jestem za bardzo fachowcem w tej dziedzinie, gdybym miał doradzić jaki lakier połozyć na parkiet to owszem, ale elektronika to trochę odrębny temat :lol:
Chdzi mi głownie jak te kamery zachowują się przy słabym oświetleniu, z tego co się docztałem to GS75 niby jest nastepcą GS120 ale tylko tak słyszałem, jeżeli jest to też brałem ją pod uwagę. Czy GS75 kręci w formacie 16:9 ?
Ogólnie chodzi o porównanie tych modeli aby móc w końcu podjąć decyzję :)
Przeznaczenie kamery będzie jak najbardziej amatorskie, pomijajac tylko że chcuiałbym kręcić nią nasze wypady na motocross, urlop iimprezy okolicznosciowe.

Pozdrawiam
Jacek
kwlj

wtorek, 22 marca 2005, 00:40
Nowy
Nowy

Proponuję wykonać test podobny do tego
http://www.videomax.ru/tests/
Oczywiśie tylko żeby potwierdzić lub obalić jakieś niedomagania lub uzupełnić o inne ważne szczegóły.
Aż mi się nie chce wierzyć, że Sony HC-42 gorzej wypada od NV-75 np. jakimś ciemnym pomieszczeniu oraz na dworzu, przy dobrum oświetleniu.
Z tego co zauważyłem, przy pracy z kamerą brakuje mi tzw. krótkiego zoomu, bo żeby coś złapać w kadrze to muszę się odchylać lub odchodzić...a tu nagle ściana. Kolejna zmora to zoom 10x, dlaczego wszyscy się uparli na 10X lub 12X to już max w tych lepszych kamerkach.
Myślę, że warto przetestować również te parametry. pokazać co potrafią kadrować na min. i max. Ale dobra kamerka w pomieszczeniach o słabym świetle to chyba podstawa, bo przecież w mieszkaniach filmujemy b. dużo.

wtorek, 22 marca 2005, 00:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od jutra zagonię do tego sprzedawców w różnych sklepach. Najpierw myślałem ,że tetsy będą mogli oglądać kupujący na żywo w sklepach .Później stwierdziłem że to nie możliwe.Do tego trzeba dużo czasu , a zamęt oglądających wydłużył by strasznie test. A trzeba przedstawić tylko efekty.
Częściowo wzorowaliśmy się na /link/ tym teście.Mieliśmy jednak za mało czasu . Następny test będzie bardziej szczegółowy wg. zgłoszonych zapotrzebowań . Na pytania nie wynikające z testu będziemy odpowiadać oddzielnie.

wtorek, 22 marca 2005, 01:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

--------------------------------------------------------------------------------

Od jutra zagonię do tego sprzedawców w różnych sklepach. Najpierw myślałem ,że tetsy będą mogli oglądać kupujący na żywo w sklepach .Później stwierdziłem że to nie możliwe.Do tego trzeba dużo czasu , a zamęt oglądających wydłużył by strasznie test. A trzeba przedstawić tylko efekty.
Częściowo wzorowaliśmy się na /link/ tym teście.Mieliśmy jednak za mało czasu . Następny test będzie bardziej szczegółowy wg. zgłoszonych zapotrzebowań . Na pytania nie wynikające z testu będziemy odpowiadać oddzielnie.

wtorek, 22 marca 2005, 03:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
to może być naprawdę ciekawe. porównanie hc42 i gs 75. Proponuje zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość obrazu w dobrym i słabym oświetleniu. Kwestie tzw "bajerów" pozostawł bym w spokoju ;) Tak naprawe w amatorskim filmowaniu liczy się tylko obraz.

środa, 23 marca 2005, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakość dźwięku w warunkach wysokiej ciszy też jest dość ważna, tzn. gdy poziom natężenia dźwięków docierających do kamery jest na bardzio niskim poziomie.

A dokładniej, na ile kamera rejestruje w takich warunkach szum własnych mechanizmów roboczych: głowicy, toru przesuwu taśmy itp.

środa, 23 marca 2005, 22:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]