Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 04:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Tanie kamery a filmowanie w pomieszczeniach... 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Tanie kamery a filmowanie w pomieszczeniach...
Większość tańszych modeli bardzo dobrze radzi sobie jeśli chpdzi o filmowanie w terenie mnie interesują pomieszczenia zamkniete...

Bardzo proszę o wypowiedzenie się użytkowników tanich amatorskich kamer cyfrowych(JVC, Sony, Panasonic, Canon) w temacie jakości obrazu filmowanego w pomieszczeniach z różnym rodzajem światła np;
-światło dzienne wpadające przez okno
-200W w pokoju 20m2 gdy za oknami jest już ciemno
-światło telewizora i jakaś lampka 40W
itp.

Są to oczywiście przykłady, nie wymagam od was abyście filmowali akurat w takich warunkach, ale proszę byście opisali wasze przygody z filmowaniem w pomieszczeniach.

wtorek, 22 marca 2005, 22:04
Bywalec
Bywalec

Ten temet można znaleźdź w starszych postach, poszukaj, a co do konkluzji, to najlepej chyba wypadła Sony HC-14E

wtorek, 22 marca 2005, 22:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMp ... &pageid=11 sprawdź test tanich kamer
za kilka dni wejdą nowości JVC - w extra cenie.
pozdrawiam

środa, 23 marca 2005, 01:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=11 sprawdź test tanich kamer
za kilka dni wejdą nowości JVC - w extra cenie.
pozdrawiam

Czyli jakość obrazu (w pomieszczeniach)panasonica pozostaje w tyle za innymi firmami...
A szkoda bo to jeden z niewielu minusów kamer tej firmy, jednak dla mnie zbyt duży gdyż większość będe filmował w pomieszczeniach...

środa, 23 marca 2005, 12:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

chyba źle patrzysz, najgorzej w tym teście wychodzi Sony....

środa, 23 marca 2005, 22:21
Bywalec
Bywalec

http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMp ... &pageid=11

Srednio przekonujacy test. Nie ma danych o ilosci swiatla, a wiec kluczowym elemencie decydujacym o jakosci obrazu w tym tescie.
Nie ma danych o wzmocnieniu obrazu, nie ma testu ze wzmocnieniem w roznych stopniach.
Poza tym nie ma testu przenoszenia odcienia skory(!!!) co jest chyba najwazniejsze!
Oprocz powyzszych brakow dodam jeszcze, ze tablice testowe zaprezentowane na zdjeciach sa bez sensu. Spakowane jpg-iem dokladnie pozbawiaja nas informacji o tym co najwazniejsze. W zakresach niższych rozdzielczosci wszystkie kamery radza sobie tak samo.
Nie mozna opierac sie na tym tescie dokonujac wyboru kamery. Tak naprawde nie dowiedzialem sie z niego nic. Moze byc on tylko zafalszowaniem faktycznego stanu, poniewaz nie spelniono warunkow dokladnego opisania tego testu.

W dobrych warunkach oswietleniowych kazda kamera jest "wystarczajaca". O jakosci i cenie decyduje w glownej mierze zdolnosc kamery do radzenia sobie w trudnych warunkach oswietleniowych. Miarodajny bylby test na kontrast (zaczynajac od 1:1 a konczac na 1:32) z wariantami:
- ze wzmocnieniem/bez wzmocnienia
- rozny poziom swiatla kluczowego
- rozna temperatura barwowa (5600/3200).
I to wszystko oczywiscie na tzw "glowce" (polzblizenie) z szara tablica 18% (z biela i czernia); ew. tablica kolorowa.

Poza tym przydalby sie test automatyki kamery - jak ma rozwiazane pole pomiaru ekspozycji, wiec jak reaguje gdy cos jasnego pojawi sie w kadrze oraz jak reaguje balans bieli. Do tego dolozylbym jeszcze test stabilizacji obrazu, bo moja JVC wypada przy Sony beznadziejnie w tym wzgledzie. A jak wiadomo filmowanie bez stabilizacji na tak malej kamerze jest bardzo trudne.
Wspomniano tam o wyzszosci JVC nad innymi kamerami w zakresie latwosci operowania "jedna reka". To wada a nie zaleta - moim zdaniem. Zle ze takie opinie pojawiaja sie w opisie testu.

Wszelkie proby testowania tego rodzaju jak zaprezentowany sa niepewne i nie moga swiadczyc jednoznacznie o kamerach.

niedziela, 27 marca 2005, 18:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zdjęcia tablic testowych pokazują wyrażne różnice niedokaldności nagrania linii -i pakowanie nie ma tu nic do rzeczy . Dokładne opisanie tesu nie zmieni tego co widzą oczy wszystkich , ktorzy oglądają test. Zarzucanie fałszu świadczy o jakimkolwiek braku wiedzy i probie wciskania kitu, tym którzy to ogladają. Coś co jest krzywe /linie- geometria obrazu/- jest krzywe i koniec. Tworzenie teorii o wyższości świąt nic tu nie pomoże. Jeśli kamera ma szerszy obraz widzenia , to ma i kropka .
Test nie miał za zadanie pokazać ktora kamera jest najlepsza . To oceniają oglądający. Wnioski każdy wyciąga dla siebie.

"Wspomniano tam o wyzszosci JVC nad innymi kamerami w zakresie łatwości operowania "jedna reka". To wada a nie zaleta - moim zdaniem. Zle ze takie opinie pojawiaja sie w opisie testu. "
To nie jest opinia - to jest stwierdzenie faktu użytkowego - bo jeśli ktoś trzyma się drugą ręką-np. na drabinie - to klęska - może liczyć tylko na jedno ustawienie.

Oczywiście test jest nie zrobiony ze wszystkimi szykanami , ale miał za zadanie podać najważniejsze punkty - które były zgłoszone do testu - przez rozmówców na forum.
W następnym teście który zrobimy jutro , zostanie uwzględnionych wiecej elementów , rownież tych zaproponownych.
Zobaczymy jak inne kamery wypadną w testach .

Mih 77 - sorry że wyniki wypadły inaczej niż się spodziewałeś .

Sami jesteśmy zdziwieni wynikami . Ale różnice jeśli są , leżą wyłącznie po stronie producentów.

Pozdrawiam

piątek, 1 kwietnia 2005, 02:18
Bywalec
Bywalec

Moze inaczej zaczne... Gdybys mial wazne zdjecia za wielka kupe kasy, zdecydowalbys sie zrobic taki test przed ich rozpoczeciem? Ile dowiedzialbys sie z niego?
Wiekszosc waznych uzytkowych spraw zostalo pominietych. Skoro Forumowicze potrafia wyciagnac sensowne wnioski z tego, co zobaczyli, to ich sprawa.
Ja zwrocilem jedynie uwage na uchybienia jakie moim zdaniem znalazly sie w tej probie.
Sadzisz, ze amator wyciagnie sensowne wnioski? Naprawde tak uwazasz? Mysle, ze wypadaloby pokusic sie o przynajmniej o sensowna interpretacje (jesli juz nie ma dokumentacji).
I jeszcze... Krecenie z drabiny to promil przypadkow. Za to walka ze stabilnoscia obrazka, gdy stoi sie twardo na ziemi to juz codziennosc.
Wedlug Ciebie jestem pozbawiony "jakiejkolwiek wiedzy", zatem pozostawiam Cie z problemem testu i wiecej nie wypowiadam sie w tej kwestii. Kto chce niech korzysta z tego co napisalem.
Pozdrowienia przesylam

piątek, 1 kwietnia 2005, 10:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie miałem zamiaru Cię obrazić , jesli tak to odczułeś to sorry.
Nie było w zamiarze dokonać oceny kamer żeby nie dostać się pod pręgierz krytyki.
Najważniejsze punkty zostały pokazane. Ale nie można zarzucać zafałszowanych danych - bo nic takiego nie miało miejsca.
pozdrawiam

piątek, 1 kwietnia 2005, 10:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przydatna i potrzebna rzecz. Dla mnie najbardziej przydatna z testowanych, to amera JVS.

Jestem zainteresowany porównaniem kamer JVS z obiektywem F 1.2 - GR-DX27, 37 z kamerami 3 przetwornikowymi panasonica - NV GS75, 120 w złych warynkach oświetleniowych. To by mi pomogło w wyborze kamery.

Pozdrawiam.

sobota, 2 kwietnia 2005, 13:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 2 kwietnia 2005, 15:54
Bywalec
Bywalec

Mam prosbe o dolaczenie do nowego testu na http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMp ... &pageid=11
kamer JVC test stablilizacji obrazu w stosunku do SONY (wiele jest opini ze w segmencie do 2000 zl kamery SONY HCxx maja najlepszy - czy to prawda?). Nie wiem jak mozna by go obiektywnie ocenic aby byl przydatny i pomocny przy podejmowaniu decyzji kupna nowej kamery

Ostatnio edytowano sobota, 9 kwietnia 2005, 11:42 przez kamera, łącznie edytowano 2 razy

sobota, 2 kwietnia 2005, 19:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie wiem jak jest z tym testem i ufam ze wszystko jest ok ale moja kumpela ma ta kamerke jvc. Bawiłem się ta kamerką wiele razy porównywałem ja z sony 18 i samsungiem 20 i niestety w pokoju średnio nasłonecznionym ani jvc ani samsung nie daja sobie rady. Nie pomyślcie ze jestem zwolennikiem sony, niestety to samsung BYŁ moją kamerka ale sony był najlepszy i to było widać gołym okiem nie czeba było być super znawcą żeby zobaczyć różnice. Ostatnio zaczełem interesowac sie kamerami canona i bardzo przypadł mi do gustu canon 200i. Bawiłem sie tą kamera w sklepie oświetlonym jarzeniówkami i tylko ta kamera potrafiła bez problemu oddać kolory i ciekawa sprawa tylko ta kamera pokazała nie rozmazana jarzeniówke inne kamery np sony 42 pokazywły dziwna poświate efekt taki jak by zrobić delikatnego zeza wpatrując sie z kilkunastu metrów w jarzeniówke gdzie wszystko jest ostre oprócz swiatła. Byłem strasznie napałony na sonego 90 ale teraz poczekam na nowe modele canona pobawie sie i dopiero wtedy wybiore kamere która najbardziej przypadnie mi do gustu.

sobota, 9 kwietnia 2005, 09:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też myślałem jak inni. Często powatrzana plotka staje się prawdą.
Nic na to nie poradzę ,że testy kamer tak wypadły.Sam jestem zaskoczony. Jeśli masz kamery w ręku możesz zrobić to samo i też bedziesz zdziwony.
Po następnych testach też jestem zaskoczony. W tej klasie dla mnie najlepiej- zdecydowanie - wypadła kamera Panasonic , ale najlepiej sami ocenicie wkrótce

sobota, 9 kwietnia 2005, 22:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]