Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 12:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Panasonic NV 35 - Problem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic NV 35 - Problem
Witam wszystkich!
Właśnie dzisiaj kupiłem NV 35 - kierowałem się dobrą prasą, ergonomią i pozytywnymi odczuciami co do obrazu w sklepie. Przyznaję, że jestem laikiem, to moja pierwsza kamera cyfrowa, a i z analogowymi do czynienia miałem mało. Po pierwszych próbach negatywnie zaskoczyła mnie ilość szumów przy sztucznym (średnio silnym - jak to w domu) oświetleniu - słyszałem, że z tanimi kamerami DV tak jest, ale nie wiedziałem, że aż tak! Czy to cecha "osobnicza" tego modelu? Mam jeszcze szansę wymiany , gotów jestem dopłacić do np. NV 75..A może zamienić na jeszcze coś innego, np. Sony? Jestem skończonym amatorem, ale szumy to coś paskudnego zwłaszcza dla amatorów, filmujących przy świeczce u cioci na imieninach! A może wszystko jest o.k. i to normalne -i nawet dokładając kolejny 1kzł nie będzie istotnie lepiej ? Poradzcie...mam czas do jutra..

środa, 23 marca 2005, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

musisz zauważyć że taka kamera kosztuje około 2000 zł i nie możesz spodziewać się telewizyjnego obrazu :) Co do GS 75 to różnica będzie, bo to jest 3 ccd.

środa, 23 marca 2005, 22:16
Nowy
Nowy

Poczytaj sobie i porównaj wyniki testowe na:

http://www.videomax.ru/tests/mart2005/

jak też myślałem o NV-35, ale po przeczytaniu tego testu zmieniłem zdanie na NV-75. Na razie wstrzymuję się z decyzją, czekam i szukam jakiś innych opini na temat NV-75. (mały zoom, ale cóż, chyba lepiej wybrać lepszą jakość przy słabym oświetleniu)

Jak będziesz miał jakiś uwagi na temat NV-75 to podziel się nimi. (jeżeli zdecydujesz się wyminić NV-35)

środa, 23 marca 2005, 22:29
Nowy
Nowy

Już po sprawie. Niestety, NV 35 był przeze mnie już zapłacony, nie mogłem więc za bardzo grymasić w sklepie - oddałem go na drugi dzień i przegrzebałem wszystko, co mieli. NV 75 nie mieli, więc ,mając na uwadze między innymi cenę, z lekkim bólem serca wziąłem SONY HC 19. Panowie w sklepie byli tak uprzejmi,że wpuscili mnie z kamerą do ciemnego magazynu z kartonami, konkluzja jest smutna : to , co dla Panasonica jest niemożliwe, Sony sfilmowało bez większych problemów. Szkoda, bo pod każdym innym względem bardziej podoba mi się Panasonic. Do Sony jakoś nie czuję sympati...Muszę jednak przyznać, ze jakość obrazu z HC 19 jest bez zastrzeżeń, a i ergonomia i wyposażenie bardzo dobre. Ergonomia znacznie lepsza niż w poprzednich modelach SONY, np. HC14. No i w porównaniu z Panasonikiem - jakby ktoś zdjął firankę (mówie o filmowaniu w pomieszczeniach)
Pozdrawiam
Acha, i jeszcze jedno - panowie w sklepie wyrazili opinię, że ten Panasonic być może był uszkodzony. Osobiście wątpię, bo w warunkach zewnętrznych obraz był w porządku.

czwartek, 24 marca 2005, 14:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
I chyba mieli racje z tym uszkodzeniam bo ja uzywam GS35 w roznych warunkach i nigdy nie wiedzilem tego co opisujesz!
Ma super 3D redukcje szumow i obraz jest super
Proponuje nastepnym razem wziac inny model tej samej kamerki a nastepnie osadzac ale przyznam ze wiekszosc nie ma takich mozliwosci wiec jesesmy skazani na opinie niesprawiedliwa :(

czwartek, 5 maja 2005, 11:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

NV gs 35 to bardzo dobra kamera , nie spotkałem się z jakimi kolwiek przedstawionymi wadami tej kamery jedynie mogę przedstawić dowody ,że lepszym rozwiązaniem jest NV GS 75
http://www.hdtv.com.pl/index.php?module ... &pageid=12
Najlepiej ocenić samemu.
pozdrawiam

czwartek, 5 maja 2005, 20:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]