Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 09:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 JVC GR-D33 i zabawa 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post JVC GR-D33 i zabawa
Dzien dobry, jestem Krystian i zamierzam troszke sie podowiadywac o kreceniu filmow i rzeczy z tym zwiazanych.
Nigdy sie tym nie interesowalem poniewaz nie stac mnie nawet na sredniej klasy aparat fotograficzny, a na raty nie bede takich rzeczy kupowal.
Jako, ze ostatnio dostalem ta kamerke z tematu, a do tego urodzil mi sie syn to teraz mam nowe zajecie :)
Krece, bawie sie, ustawiam, probuje, itd.
Pozniej zgrywam na HDD i bawie sie programem UVS 8.0
Narazie jednak sa to marne proby robienia czegos co pozniej wyglada niby jak film :)

Chcialbym troche podyskutowac i o moim sprzecie i o rzeczach ktore moge inm zrobic i o ew. radach co do eksploatowania go posluchac.

W zwiazku z tym mam kilka pytan.

1. Oczywiscie nie dostalem z kamera torby. Mozecie polecic jakas konkretna torbe do tej kamery aby jeszcze sie pomiescily do niej kable, kasety, akumulatorek, itp. Nie chce dawac za oryginaly. Widzialem na allegro do 50 pln fajne torby ale nie wiem jaka bedzie najlepsza do mojego sprzetu (nie chce aby byla niepotrzebnie duza oraz nie za mala - nie tylko na kamerke)

2. Czy warto dokupic zwykly akumulatorek 1000mAh za 35 pln (podobny do tego ktory jest oryginalnie na wyposarzeniu kamery) czy warto doinwestowac w 4000mAh za 100pln liczac sie z jego wielkoscia i ciezarem, ktory wynosi blisko polowe wagi calej kamery.

3. Jakie kasety uzywac ?
Oplaca sie te 5-paki z allegro (Sony za 55 pln) ?
Czy uzywac kaset wylacznie jednego producenta czy nawet jeden model ?

4. Jak krecic zalecacie ?
Moze sa jakies podstawowe rady co do krecenia oprocz nacisniecia rec i patrzenia sie przez wizjer lub LCD ?

5. Narazie poznaje program UVS 8.0 i pewnie w czasie tej zabawy nasuna mi sie pytania co do jego uzywania. Jak narazie nie sprawia wielkich problemow. Lecz zapytam jakie funkcje sie wykorzystuje najczesciej w tym programie ?
Czego nie przeoczyc, co moze miec istotny wplyw na pozniejsza produkcje ?
Ew. skrotowo jak powinno wygladac zrobienie filmu na tym programie (najpierw CAPTURING, pozniej dzielenie na scenki, wklejanie scenek, i tak po kolei)

6. Wreszcie co powiecie o tej kamerze jako sprzecie do krecenia rodziny itp. spraw ?

7. Jakie sa kamery podobne jakosciowo i cenowo. Chce poczytac jakies porownanie tych kamer. Albo jezeli ktos bedzie jeszcze bardziej poinformowany to gdzie sa takie testy porownawcze ?

8. A jeszcze na koniec przypamnialo mi sie, ze czytajac instrukcje obslugi zauwazylem iz zalecaja wyciagac kasete i baterie po kazdym uzyciu. Czy to faktycznie konieczne ?

Pozdrawiam.

piątek, 25 marca 2005, 09:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzę że oczekujesz żeby ktoś streścił Ci wszystko to, co wcześniej było omawiane na forum...
Zauważ że na górze strony masz opcję "Szukaj", dzięki której znajdziesz większość odpowiedzi na Twoje pytania.

piątek, 25 marca 2005, 12:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. Prześlij wymiary kamery gościowi z allegro, on ci coś dobierze.
2. To już od Ciebie zależy, ja tam lubie duże ciężkie rzeczy :D (kamera naramienna + zewnętrzne aku)
3. Nie siedze w cyfrówkach, więc nie wiem, ale czytałem ostatnio na tym forum że powinno sie używać taśm jednego producenta bo smary, czy inna substancja którą jest pokryta taśma innych producentów mogą ze sobą reagować i głowice do czyszczenia.
4. Statyw, do lekkiej kamery wystarczy nawet taki tani
5. nie używam UVS
6. nie ważne czym kręcisz, ważne jak kręcisz i co kręcisz :-)
7. nie interesuje się rzeczami na które mnie nie stać, tak z założenia, no chyba że żeby sobie powzdychać, ale wzdycham do tych olbrzymów typu Panasonica SL700
8. Po każdym może nie, ale jeśli nie będziesz dłużej (tego dnia już) używać kamery... zaszkodzić nie zaszkodzi, może tylko pomóc :-)

Witaj na forum.
Przyzwyczaj sie że niestety nie otrzymasz tu raczej przychylnych odpowiedzi, większośc bywalców siedzi na cyfrowym sprzęcie 3ccd który kosztuje tyle co mój i Twój sprzęt razem wzięte i niezbyt lubią dzieciaka z olbrzymim analogiem.... może polubią świerzo upieczonego ojca z małą cyfrówką :-) powodzenia :]

piątek, 25 marca 2005, 14:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ad.5)
Po części zakładki, które są u góry w UVS 8 określają co można zrobić po kolei. Po zgraniu materiału (CAPTURE) i tu można już wykorzystać opcję dzielenia na sceny (Spit by Scene) przechodzisz do edycji (EDIT) czyli układania i przycinania materiału. Potem przechodzisz do opcji dodawania efektów (EFFECT), napisów (TITLE), modyfikacji ścieżki dźwiękowej (AUDIO) a także ewentualnie wykorzystania drugiej ścieżki wideo (OVERLAY). Oczywiście poruszasz się między tymi zakładkami w zależności jaki efekt chcesz uzyskać lub coś poprawić, to tylko zależy od inwencji twórczych autora i możliwości softu. Gdy osiągnąłeś zamierzony efekt to tak przygotowany projekt poddajesz konwersji do odpowiedniego formatu i przeprowadzasz authoring (opcje dostępne w zakładce SHARE).
To tylko tak pokrótce.
Pozdrawiam.

piątek, 25 marca 2005, 21:26
Nowy
Nowy

Witaj. Doskonale znam Video Studio i zrobiłem na nim wiele ciekawych filmów, teledysków.
Osobiście polecam Ci inne programy do pracy przy zabawie video. UVS jest to bardzo skomplikowany kombajnik i bardziej czasochłonny.

Polecam Ci rewelacyjne dwa programy, wybór zależy od upodobań:
- STUDIO firmy Pinnacle. Obecnie najnowsza to wer. 9
- ShowBiz DVD2 firmy ArcSoft
Zrobienie świetnie wyglądającego filmu tym softem + authoring DVD jest dziecinnie proste. Pozdro.

poniedziałek, 28 marca 2005, 17:20
Bywalec
Bywalec

Jednak neci mnie jeszcze wybor kaset.
Czy sa jakies wersje JVC, na ktore slyszeliscie narzekania tak jak na niektore Panasonica ?

wtorek, 12 kwietnia 2005, 15:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1.torba za 50 zl dostaniesz wszędzie- w każdym sklepie- rownież torbę JVC do tej kamery.
2.Zdecydowanie lepiej dokupić akumulator o większej pojemności , ocenisz niebawem.
3.Używaj kasety firmy do której masz zaufanie. Nie ma żandych zaleceń przez producenta. Te zastrzeżnie ktore podał fast 128 już dawno są nieaktualne.
4.Kręć tak jak Ci wygodnie . Zdecydowanie lepiej/łatwiej / korzystać z LCD
5.Extra polecam.
6.Kamera extra - w niektorych egzemplarzach w ciszy- zbyt głośna praca.
7.Panasonic gs 21, Sony 19, .
porównanie http://hdtv.com.pl/index.php?module=News
oraz http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMp ... &pageid=11
8. Nie jest to konieczne. Chyba że będziesz przebywał w pomieszczeniach o dużej wilgotności

Każdy uczestnik forum jest mile widziany i nie zauważyłem tu żadnych podziałów.
pozdrawiam

środa, 13 kwietnia 2005, 01:45
Nowy
Nowy

Post JVC GR-D33
witam młodego ojca ,mi córka taką kamere kupiła w USA ,tylko mam z nią kłopot ,w opakowaniu nie było płytki instalacyjnej,ciekawy jestem czy ty takowom miałeś a co najleprze instrukcje w tylu językach a tego co poprawny polak zna niestety nie ma a kłopot jest taki ,że system jej nie widzi już cuda kombinowałem i nic.Przglądając forum doczytałem się że może byc uszkodzone wejście DV ale jakim sposobem jest nowa ,to narazie tyle ----odpisz :D

niedziela, 19 czerwca 2005, 19:53
Bywalec
Bywalec

Oprogramowania rowniez nie dostalem razem z kamera.
Musialem sobie zalatwic albo jezeli masz WinXP to tam jest Movie maker i spokojnie wystarczy chocby do zgrania obrazu na HDD.
Mozliwe, ze masz zly kabel firewire.

poniedziałek, 20 czerwca 2005, 13:04
Nowy
Nowy

dzięki za odpowiedz,a to żeczywiście jest możliwe ,kamere z całym majdanem dałem do zaprzyjaznionego sklpu serwisowego tam męczyli się trzy dni i nic,ale na to chyba nie wpadli,sprawdze kabel i dam znać dzięki narazie :lol:

wtorek, 21 czerwca 2005, 10:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]