Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 09:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Hi8 czy DV? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Hi8 czy DV?
Posiadam model SONY Hi8 XR stereo, obraz świetny, TBC, DNR, mikrofon w kamerze nie rejestruje szumu mechanizmu, kamera świetnie pasuje w ręce. Rozdzielczość i realność obrazu fantastyczna. Po 4 latach chodzi doskonale.
Ale chce zmienić np na cyfrową - jakie są zalety cyfrowej (edycja mnie nie interesuje więc wszelkie programy do obróbki na kompie nie wchodzą w gre).
Czy te małe kamerki dorównują mojej Hi8 (ale chodzi o obraz i dźwięk nie o gadżety typu że sie mieści w kieszeni)? Czy obraz jest taki jak na DVD czyli przy jednolitych powierzchniach albo ruchu widać kwadraciki kompresji a dźwięk metaliczny AC3 syczący (moja Hi8 ma dźwięk czysty bez metalicznego nalotu typowego dla techniki Digital)

poniedziałek, 28 marca 2005, 01:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

oczywiście zależy od modelu. Tania kamera cyfrowa na pewno przegra z topowym modelem Hi8 3CCD. Ale już przy trochę droższej zobaczysz gołym okiem różnicę, na korzyść cyfry (no, powiedzmy od modeli: canon XM1, XM2,XL1,XL1s, sony vx2000,vx2100,pd150, pd170, panasonic nvgs400, ag-dvc30, 60, ag-dvx100)

co do formatu DV, to jego 25megabitów na sek. w zupełności wystarczy by nie było widać artefaktów typowych dla dużej kompresji.

podrawiam!

poniedziałek, 28 marca 2005, 08:27
Nowy
Nowy

Obraz jest o WIELE lepszy niż na DVD, a to z tegpo powodu, że kompresja DV jest o wiele mniej stratna od MPG2, aczkolwiek zajmuje o wiele, wiele więcej miejsca. Obraz z kamery bezpośrednio podłączonej do TV jest obłędny, aby uzyskać podobny na DVD potrzebujemy naprawdę niesamowitych koderów.

Zajmuję się montażem cyfrowym od jakiegoś czasu, przedtem robiłem na HI8 i zdecydowanie polecam DV.
Mój przedmówca też ładnie i realnie przedstawił sytuację.

poniedziałek, 28 marca 2005, 09:11
Nowy
Nowy

Post Hi8 vs. DV
dfg napisał(a):
oczywiście zależy od modelu. Tania kamera cyfrowa na pewno przegra z topowym modelem Hi8 3CCD. Ale już przy trochę droższej zobaczysz gołym okiem różnicę, na korzyść cyfry (no, powiedzmy od modeli: canon XM1, XM2,XL1,XL1s, sony vx2000,vx2100,pd150, pd170, panasonic nvgs400, ag-dvc30, 60, ag-dvx100)

co do formatu DV, to jego 25megabitów na sek. w zupełności wystarczy by nie było widać artefaktów typowych dla dużej kompresji.

podrawiam!

Dzieki wielkie za odpowiedź.
Podesłane modele są chyba z górnej półki a mnie interesuje przedział 3000-4000 pln, wiec czy za taka kaske moge kupic cos ciekawego z DV, dobry obraz i dźwięk, żeby pobił moje Hi8.

Pozdrawiam

poniedziałek, 28 marca 2005, 11:05
Nowy
Nowy

Oczywiście polecam DV.

Obraz jest o WIELE lepszy niż na DVD, a to z tegpo powodu, że kompresja DV jest o wiele mniej stratna od MPG2, aczkolwiek zajmuje o wiele, wiele więcej miejsca. Obraz z kamery bezpośrednio podłączonej do TV jest obłędny, aby uzyskać podobny na DVD potrzebujemy naprawdę niesamowitych koderów.

Zajmuję się montażem cyfrowym od jakiegoś czasu, przedtem robiłem na HI8 i zdecydowanie polecam DV.
Mój przedmówca też ładnie i realnie przedstawił sytuację.

Również dzięki za wpis.
Czyli znaczy to też że DVD kamery sa gorsze od DV? A jaki model DV między 3000 a 4000 pln polecasz? Naturalne kolory i czysty dźwięk!

poniedziałek, 28 marca 2005, 11:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Czyli znaczy to też że DVD kamery sa gorsze od DV?

Bardzo dobra dedukcja.

Gooralj napisał(a):
A jaki model DV między 3000 a 4000 pln polecasz? Naturalne kolory i czysty dźwięk!

Az strach cos radzic :), popatrz na modele Panasonic'a 3CCD GS150, GS200, GS250.

poniedziałek, 28 marca 2005, 12:49
Nowy
Nowy

Czyli znaczy to też że DVD kamery sa gorsze od DV? A jaki model DV między 3000 a 4000 pln polecasz? Naturalne kolory i czysty dźwięk!

Gorsze to zbyt mocne słowo. Jak pisałem wcześniej - kompresja DVD jest znaczna w porównaniu z DV, na niekorzyść tej pierwszej.

poniedziałek, 28 marca 2005, 17:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do czego ma być ta kamera ? Ale za taką kasę sprawdź Everio JVC na twardy dysk .
http://audiovideo.com.pl/product_info.p ... cts_id=582
rewelacyjne parametry i kilkukrotnie krótszy czas przy obróbce w komputerze.
pozdrawiam

środa, 30 marca 2005, 03:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]