Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 10:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Canon ZŁY??? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Canon ZŁY???
Czy rzeczywiscie kamery firmy Canon sa tak bardzo awaryjne i odbiegaja jakoscia obrazu rejestrowanego w slabym swietle od kamer pozostalych producentow? Czytam opinie na temat kamer tego producenta i coraz bardziej zaczynam watpic w slusznosc swojego wyboru Canon MVX 150i (a konkretnie Optura 20, bo taka nazwa obowiazuje w USA).

poniedziałek, 28 marca 2005, 19:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dlaczego tak wiele ludzi tu zaglada, a nikt nie odpisuje???

wtorek, 29 marca 2005, 08:28
Nowy
Nowy

Ja też kupiłem niedawno kamerę Canon MV700i i z ciekawością oczekuję na opinie. Też zauważyłwm niezbyt pochlebne opinie o tym sprzęcie. Nie przejmuję się jednak bo dla zwykłych celów turystycznych taka kamera powinna w zupelności wystarczyć. A może się mylę?

wtorek, 29 marca 2005, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trudno jest mi powiedziec, kamerke bede mial dopiero w sobote... mam jednak nadzieje, ze moja bedzie wolna od tych defektow o ktorych pisza ludzie na roznych forach. A jest tych zlych opini odnosnie kamer Canona sporo. Glownie chodzi mi oto, zeby podczas filmowania rzeczywsicie nagrywala i wmiare dobrze rejestrowala dzwiek, a co do tego, ze rejestruja zly obraz w slabych warunkach oswietleniowych to mysle, ze te opinie sa przesadzaone. Mam nazdzieje... jak tylko znajde jakas wade, to napewno o niej napisze :)

wtorek, 29 marca 2005, 17:55
Bywalec
Bywalec

Canon ... odbiegaja jakoscia obrazu rejestrowanego w slabym swietle od kamer pozostalych producentow

MVX 150i jest beznadziejna w slabym oswietleniu :) Ale nie dlatego ze to Canon, ale dlatego ze jest to amatorska kamera DV kupowana na poczatku XXI wieku. Obojętnie jaka firma + cena poniżej 8000 zl i zawsze "wyladujesz" w slabym oswietleni z czyms co prawie sie do niczego nie nadaje. Czy masz kamere za 1500 zl czy Pana GS400 to ciagle za malo, dopiero cos > 10000 zl jest odpowiednie do oswietlenia domowego.
Canon ma srednio 10% ciemniejszy obraz od pozostalych producentow i jest to prawie niezauwazalne biorac pod uwage ze obraz powienien byc 300% jasniejszy, aby moc powiedziec ze dobrze widac. Za te 10% przyciemnienia otrzymasz ostry obraz od Canona.
Nie rozumiem dlaczego profesjonalne kamery sa dobre w sabym oswietleniu - przeciez to wlasnie profesjonalista ma mozliwosci aby ustawic odopwiednie oswitelenie. Nie rozumiem tez po co ladowac w np. HC90 CCD o 3mln i 1/3 srednicy. Gdyby bylo to 690k na 1/3 nikt by nie kupowal nic innego tylko HC90 (oczywiscie 690k jest znacznie latwiej zrobic niz 3Mpx i gdzie tu logika).

[EDIT]
Co do tych zlych opini na temat Canon. Canon jest znany z super optyki - i tak rzeczywiscie jest. Wiele osob w USA wybiera wlasnie przez to Canon (najwiecej sprzedanych egzemplarzy ma Canon) i jak zobacza ze to za co zaplacili w ogole sie nie nadaje do krecenie w domu, nie dziwne za sa zawiedzenie. Ale to wina DV nie Canona.

Pozdrawiam

środa, 30 marca 2005, 19:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Zakupiłem za śmieszne pieniądze niezły zestaw TU szczegóły, i powiem tak...
Zauważyłem jak na razie takie wady;
-słaba jakość w zaciemnionych pomieszczeniach (ale z tego co się naczytałem to jest bolączka wszystkich kamer cyfrowych), można delikatnie poprawić jakość ustawiając balans bieli, rezygnując ze stabilizacji, testując różne ustawienia...
Trzeba też przeczytać dokładnie instrukcje, działy odnośnie wszelkich ustawień manual/auto.
-filmując w zupełnej ciszy kamera rejestruje dźwięk kasety(można to też ominąć włączając opcje odcięcia szumu wiatru, no chyba że ktoś potrzebuje akurat uwiecznić jakiś szelest to odpada... ew. dodatkowy mikrofon z dala od kieszeni z kasetą)...

To są podstawowe bolączki tej kamery ale inne firmy też je posiadają w mniejszym bądź większym stopniu.
Ogólnie liczą się 4 firmy;
canon
jvc
panasonic
sony
Kolejność alfabetyczna...
Nie uważam żeby canon był zły, ale trzeba też wziąść jedno pod uwagę że nie ma, nie było i ... idealnej kamery, każda ma jakieś bolączki i zalety.

Ja osobiście jestem zadowolony z zakupu swej kamertki za tak małe pieniądze...
Zaznaczam że jest to tylko moja subiektywna ocena.

Pozdrawiam.

Athlon XP 2600+
1GB TwinMos
GF5500 128MB
Maxtor 80GB +Samsung 160GB
liteon 851S

środa, 30 marca 2005, 19:58
Nowy
Nowy

Ja wlasnie sobie sprawilem kamerke miniDV Canon MVX200i, mam ja dopiero tydzien i z tego co zauwazylem jest ona bardzo dobra.. dalem 499 Euro a w PL chyba trzeba dac cos 2500zl , fotki 1,3 megapixela i dosc dobrej jakosci, zrobilem juz dwa filmy w pinnacle studio 9 i bardzo ladnie wyszly.., co do slyszalnosci kasety to slychac ja ale bardzo slabo .. trzeba dac glosno i sie przysluchac, jedyna wada co zauwazylem to akku slabo trzyma ale na 60 minut powinno styknac.. , ale juz kupilem drugi akku, bo bez drugiego to nie ma wogole sie po co gdzies ruszac ( Wycieczka , Urlop ) Jakosc mi sie bardzo podoba.. , jesli ktos by sie chcial jeszcze cos dowiedziec to pytajcie..

Pozdro

Simo

czwartek, 31 marca 2005, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jak ten Twoj Canon radzi sobie w slabym swiete? Ja w skobote bede mial Canona MVX150i i ciagle sie zastanawiam czy to byl dobry wybor...

czwartek, 31 marca 2005, 15:40
Nowy
Nowy

Wiec tak w kuchni , 20m kwadratowych i lampa 2x 50 Watt ( halogeniki ) to obraz jak dla mnie jest bardzo dobry, w pokoju 20m mam tylko 3x 20 Watt halogeniki i tu juz jest gorzej, ale ogolnie nie ma zle.. , po drugie ile dales za kamerke?, ja dalem z wysylka 2000zl za moja i narazie jestem w pelni zadowolony, tak jak inni pisali zeby w slabym oswietleniu miec dobry obraz to musisz wydac powyzej 6000zl. Optyke chyba mamy taka sama.. i chyba twoja kamera jest drozsza, ale ciezko ja znalesc nie wiem czy to stary model jest czy co.. bo juz prawie w kazdym sklepie jest wycofana.. pixmania itd

Pozdrawiam

Simo

piątek, 1 kwietnia 2005, 09:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak kamera jest wycofywana ze sprzedazy, jest to model Canon Optura 20 (w Europie nazwya sie MVX 150i) kupilem kamerke nagrywajaca w NTSC, poniewaz jest duzo tansza niz PAL zakupiony w Polsce, a jesli chodzi o ewentualne problemy to raczej nie powinno ich byc poniewaz gotowe materialy zamierzam wypalac na CD i DVD a jesli chodzi o tego typu cyfrowe media z systemami zapisu nie ma problemów... Kamerke bede mial dopiero jutro, wiec dzisiaj nie moge zbyt wiele powiedziec o jej funkcjonalnosc, naczytalem sie negatywnych opinii na temat Canona, ale osobiscie sadze, ze nie bedzie az tak zle :wink: Kamera z tego co znalazlem w necie w Polsce kosztuje badz kosztowala ok 5000 zl ale ja dalem za nia ok 2000 zl, nie wiem dokladnie bo wszytsko zalezy od kursu USD Jak tylko ja prztestuje to napewno napisze swoje uwagi na tym forum, wtedy wymienimy sie opinia :D Jesli chcesz zobaczyc ten sprzecik to jest tutaj http://www.dvspot.com/reviews/canon/opt ... ndex.shtml

piątek, 1 kwietnia 2005, 10:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mam canona mv 500i
juz od roku dla swoich potrzeb wzupełnosci wystarcza wiadomo w celach komercyjnych to zabawka

środa, 11 maja 2005, 19:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]