Teraz jest piątek, 19 października 2018, 09:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kamera SOny HC40E i przetwornik A/C 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera SOny HC40E i przetwornik A/C
kamerka jak w temacie ma wejścia/wyjścia analogowe i cyfrowe, zgdonie ze sprecyfikacją ma wbudowany konwerter A/C.
Pytanie czy HC40e potrafi dokonać "konwersji w locie"
(bez udziału kasety) z sygnału analogowego na cyfrowy.
Próby zgrania materiału z video=>'analog'=>kamera=>'cyfra - firewire'=>komputer z wykorzystaniem pinnacle studio9 i ulead videostudio 7 kończyły sie uruchomieniem kasety DV w kamerze mimo, ze w podglądzie był widoczny obraz z video? z helpa programów nie wynikały żadne inne opcje więc może coś z kamerą?

wtorek, 29 marca 2005, 08:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam wyższy model kamery Sony, która wykonuje "konwersję w locie" tu powinno być podobnie. Wyjmnij kasetę. Ustaw przełącznik w pozycji VCR.
W opcjach kamery ustaw AV in, DV out. Podłącz wszystko razem. Powinno być OK.
Pozdrawiam.

wtorek, 29 marca 2005, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 29 marca 2005, 10:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam DCR HC40e. W locie zrzucałem materiał z magnetowidu poprzez tą kamerę na HDD bez pośrednictwa kasety w kamerze. Chyba faktycznie trzeba wyjąć kasetę z kamery. Jeżeli będziesz miał dalej problemy to napisz, sprawdzę dokładnie i odpiszę.

wtorek, 29 marca 2005, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jak u was działa to u mnie powinno też - tyle że bez kasetki dv. Mam dodatkowe pytanie - jakich używacie przełączników euro/video -svideo z możliwościa in/out sygnału analogowego. Może jakieś namiary ? Ten co mam to jakiś no name - trochę szwankuje , raz obraz jest ok a raz mam śnieg.
z góry dzieki.
jutro dam znać czy mi poszło z konwersją "w locie"

wtorek, 29 marca 2005, 14:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wyciąganie kasety miniDV o ile pamiętam nie jest warunkiem koniecznym. Napisałem tak dlatego, że podczas włączenia funkcji Capture w programie edycyjnym pierszeństwo ma kamera cyfrowa w stosunku do analoga i trzeba wtedy nacisnąć Stop na kamerze cyfrowej.
Pozdrawiam.

wtorek, 29 marca 2005, 17:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
porady pomogły-dzięki!, obraz popłynął na hdd tylko z felerem - brak dżwięku?! co może być przyczyną. Wczoraj po godzinnej walce się poddałem.

środa, 30 marca 2005, 07:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to świetnie, że poradziłeś sobie z obrazem. Jeśli chodzi o dźwięk to najpierw sprawdź gdzie następuje jego brak. Na linii "analog-kamera cyfrowa" czy "kamera cyfrowa-komputer". Pisałeś coś o swoim kablu AV, że śnieży może to jest przyczyną. Dlatego nagraj na kamerę cyfrową mały fragment z analoga i będziesz wiedział czy jest głos. Jeśli tak to pozostaje sprawdzenie sterowników i systemu w PC.
Pozdrawiam.

środa, 30 marca 2005, 07:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jak to mówią .. po nici do kłębka. Wszystko juz jest ok! Okazało sie , że to ta felerna przejściówka euro/s-video & 3 x RCA jest odpowiedzialna za brak dźwięku, wymieniłem na nową i zrobione. Dzięki za pomoc.

czwartek, 31 marca 2005, 08:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]