Teraz jest środa, 24 października 2018, 05:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Asus P4B533 ???? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Asus P4B533 ????
Mam dylematcik. Chce złożyć komputer do domowej obróbki wideo pod P IV 2,0 na płycie Asusa. Troche czytałem na różnych forum i stronach producentów kart wideo (Pinnacle, HDP itp) i wszyscy rekomenduja płyty Asusa i Abita. Ja chciałbym złożyć kmputer np. na MSI lub Gybabita z chipsetem i845e lub i845pe ale boje się, że moga być problemy gdyż w przyszłości może kupie karte wideo. Za rady "kup se iMac'ka, z góry dziękuje. Chcę PC-ta. Acha, reszta to będzie 256-512 Ramu, HDD Caviar 80Gb-8Mb cache, Radeon 8500. Mam juz tani fire wire na kościach VIA. Zestaw ma być pod TRV740E. Pozdrawiam.

niedziela, 5 stycznia 2003, 11:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jakas bzdura z tym ASUSEM i ABITEM. Na innych płytach nie będziesz miał żadnych problemów, ja np. mam MSI na chipsecie i845pe i wszystko zaje... działa. Płyta jest bardzo stablina, nawet przy podkręconym procu i grafice żadnych zwisów.
Zastanów się ile będziesz podłaczał napędów IDE (dyski, cdrmy, nagrywarki). Jeżeli kupujesz płytę z RAIDem to polecam Gigabyte a nie MSI. Tamte mają specjalny bios do dodatkowego kontrolera, tak że możesz do RAIDa podłaczyc cdromu bądź nagrywarki (oczywiscie nie połaczysz ich w RAID- chodzi tylko o możliwość podłaczenia większej ilości urządzeń ;-]). W MSI niestety nie ma takiej możliwości, CDROM, nagrywarka, DVD itp. muszą być podpięte do głównego kontrolera.
Jeśli chodzi o płyty ABIT to slyszałem wiele niepochlebnych opini. Nigdy co prawda takiej nie miałem więc nie mam własnych doświadczeń, jednak koledze z pracy w zeszłym tygodniu wylały się kondensatory na płycie ABITa i z tego co sie dowiedział to ponoć dzieje się tak dość często.

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 11:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post MSI
Podzielam zdanie co do Raidu na MSI.
Nie polecam. Przy starcie kompa bardzo długo inicjuje się sam kontroler. Na dodatek jak wspomniał przedmówca - sa problemy z podłączeniem CD lub DVD. Generalnie kiszka.

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 11:57
Bywalec
Bywalec

Jesli chodzi o RAID polecam Abit na pewno nie MSI czy ASUS.
Abit uzywa kontrolera HIGHPOINT ,A ASUS czy MSI ma zainplantowany
kontroler PROMISE - ,ktory znany jest z kiepskich osiagow, i jak przedmowca zauwazyl - dlugo sie inicjuje po starcie - sam pracowalem na karcie MSI przez rok - mam teraz ABIT - wybralem ze wzgeldu na HIGHPOINT.
Troszke drozsza ,ale jest THE BEST *zero problemow.

poniedziałek, 6 stycznia 2003, 22:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jest naprawdę dobra

poniedziałek, 13 stycznia 2003, 15:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tez ja mam i jestem w 100% zadowolony. Fakt ze kontroler RAID dlugo sie budzi, ale przy wszystkich innych zaletach przymykam oko. :D

poniedziałek, 13 stycznia 2003, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziękuje szystkim który wyrazili swoje zdanie. Przez ten czas wzbogaciłem swoją wiedze na temat płyt głównych do montażu. Racje pewnie mają ci którzy twierdzili, że MSI i Gigabyte są OK. Przy zrzucaniu obrazu przez Fire Wire, bez karty wideo pewnie wszystko jest OK ale z kartami może być różnie. Ja jednak zdecydowałem się na P4B533 i oczekuje właśnie na sprzęt. Jak bedzie dziaać ....mam nadzieje że bez problemów.
Pozdrawiam.

środa, 15 stycznia 2003, 20:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Asus jest thebest. Ale zupełnie nie polecam radeona8500. Totalne nieporozumienie.
Pozdrawiam

niedziela, 2 lutego 2003, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 9 lutego 2003, 20:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]