Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 12:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Polski rynek kamer gorszy od zachodniego? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Polski rynek kamer gorszy od zachodniego?
Czy kamery produkowane na rynek polski (europejski) roznia sie pod wzgledem trwalosci i jakosc zastosowanych materialow od tych produkowanych na rynek np. USA albo Japonii?

środa, 30 marca 2005, 07:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie . Wiele kamer JVC jest dokładnie z tym samym modelem na całym świecie. Swiadczy to o podejściu firmy do klienta. Nie ma podziału na lepszych i gorszych.

piątek, 1 kwietnia 2005, 01:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jednak czesto slysze opinie na temat roznych produktow, nie tylko sprzetu audio/wideo, ze te produkowane na rynek zachodni sa lepszej jakosci... czy przy zakupie sprzetu zwracac uwage w jakim kraju zostaly wyprodukowane np. made in japan albo made in malaysa robi roznice? Prosze o wypowiedz kogos obeznanego w temacie :)

Pozdrawiam serdecznie!!!

poniedziałek, 24 października 2005, 10:21
Bywalec
Bywalec

Człowieku made in Japan to jest oryginał japoński robiony w japonii a made in malysia to robione nie przez japończyków tylko tych z Malezji i moim zdaniem taki sprzęt będzi gorszy. Podobnie jest z samochodami nissany czy toyoty made in japan są o wiele bardziej trwałe niż te made in England

niedziela, 30 października 2005, 13:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiem coś z własnego doświadczenia, kiedy kupowałem kamerę Panasonica, spytałem z ciekawości czy jest to made in japan, sprzedawca dość ciekawie przedstawił mi obraz rynku zachodniego i wschodniego. Dodam że kamery sprowadza z Japoni. Dowiedziałem się że jest podział na tak zwany-świat, czyli USA, Europa-zachodnia i reszta czyli europa-wschodnia.
Różnica polega na zastosowaniu komponentów wykończenia kamery, szczególnie mechanika np. zamiast elementu metalowego jest plastykowy itd… . Oczywiście mógł mnie po prostu kitować ale wydaje się że to bardzo prawdopodobne.

niedziela, 30 października 2005, 13:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Generalnie wielkie firmy, korporacje przenoszą swoją produkcję do krajów takich jak Malesia czy Chiny z uwagi na bardzo tanią siłę roboczą. Pozwala im to na zwiększenie zysków lub w skrajnych przypadkach na utrzymaniu się na rynku. Oczywiście utrzymują, że produkcja wykonywana w takich fabrykach odbywa się przy takich samych systemach zarządzania jakością jak np w Japonii i wyrób pochodzący czy z Chin czy z Japonii charakteryzuje się taką samą jakością, wysoką oczywiście.
A JA I TAK SIĘ CIESZĘ, ŻE MÓJ GS75 JEST MADE IN JAPAN :D

niedziela, 30 października 2005, 17:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każda firma prowadzi dla danego regionu inną politykę dystrybucyjną
i na pewno wyroby produkowane na bardziej wymagające rynki różnią się jakością od tych produkowanych chooćby do krajów trzciego świata czy nawet europy wschodniej, często widać to po gwarancji na wyrób która
absolutnie nie obejmuje stref np europy wschodniej,choć producent pisze o gwarancji europejskiej, a to właśnie z różnic w jakośći podzespołów czy komponentów użytych do ich produkcji.Przykładem jest np laptop który brat przywióżł mi z usa zakupiony w sklepie onlin'owym HP, model HP PAVILION ZE2000 niby piszą o gwarancji międzynarodowej a tu guzik
polski odział HP wogóle nie ma wspomagania na modele Pavilion zostają tylko servisy prywatne, z tym że to co zamówiłem u nich przez internet w 100% DOSTAŁEM, łącznie z oprogramowaniem, optymalnie skonfigurowany z wszelkimi instrukcjami i co najważniejsze co najmniej 1500 zeta mniej niż u nas. Za to kolega kupił w polskim sklepie dystrybuującym laptopy HP
i go orżnęli, po teście programem Everest okazało się że płyta siedzi nie ta
co trzeba mało tego USB 2 w ogóle nie ma a w specyfikacji jest i wogóle wozi się znimi teraz pomimo że ma gwarancję, tak że czasem lepiej nie mieć gawarancji ale mieć pewność że sprzęt jest firmowy do końca, a to w wypadku znanych firm można potraktować jako gwarancję dobrego wykonania.

poniedziałek, 31 października 2005, 01:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No i dokladnie o takie wypowiedzi mi chodzilo :) Dzieki za zainteresowanie tematem... pytalem bo mam Canona z USA i zastanawialem sie czy jest jakas roznica w jakosci pomiedzy jego odpowiednikiem z Europy. Pozdrawiam!

poniedziałek, 31 października 2005, 11:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A jedna pani powiedziała, że skrzynie biegów produkowane w Polsce dla TOYOTY będą instalowane tylko w samochodach produkowanych w Botswanie.

poniedziałek, 31 października 2005, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przy urządzeniach precyzyjnych chciałoby się mieć produkt złożony w Japonii, to oczywiste. Z kamerami jest o tyle jeszcz prościej, że np Panasoniki takie, jak 140-tka, są składane w Kraju Kwitnącej Wiśni. Obecnie przymierzam się do kupna telewizora, zastanawiam się na lcd, tyle tylko, że z Japonii pochodzą np Sharpy i NEC-ki, ale większość pozostałych nie za bardzo. Jeszcze gorzej jest z aparatami. Nowe cyfrówki compactwowe z Japonii są niespotykane. Nawet lustranki cyfrowe są rodem z Malezji i Chin. No cóż, globalizacja. Z drugiej strony- jak się nie ma co się lubi........

wtorek, 1 listopada 2005, 08:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]