Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 12:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kontroler FireWire - kilka pytan 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kontroler FireWire - kilka pytan
Mam kamere Sony DCR-TRV265E i zamierzam kupic kontroler FireWire i w zwiazku z tym mam kilka pytan. Na czesc znalazlem juz odpowiedz. Czy warto kupic kontroler za np 80 zl czy drozszy? Czy uzywanie FireWire przy przegrywaniu na komputer skutkuje lepsza rozdzielczoscia obrazu ? Dokladniej chodzi mi o to czy przy USB rozdzielczosc nie jest obnizana do np. 384 x 288 aby USB poradzil sobie z taka iloscia danych. Interesuje mnie tez jak to jest z kamerami czy zapisuja obraz w pelnej rozdzielczosci PAL czy tylko np. 1/2 PAL ? W instrukcji nie wyczytalem wiele. To chyba tyle pytan przynajmniej na razie.

Pozdrawiam

czwartek, 31 marca 2005, 17:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli chodzi o kwesje rejestracji obrazu przez kamere DV (miniDV) to rejestruje i zapisuje ona obraz w pelnej rozdzielczosci danego standardu TV (PAL 720x576, NTSC 720x480) przynajmniej teoretycznie bo tak naprawde wielu lini nie widac poniewaz sa uzywane do innych celow... a przechwytywac mozesz w dowolnej rozdzielczosci, mozesz tez przy eksporcie dokonac interpolacji czyli elektronicznego zwiekszenia rozdzielczosci co nie daje jednak dobrych rezultatow. Co do kontrolera FireWire to sam nie wiem czy warto wydac wiecej czy mniej, sam kupilem swojego wraz z kabelkiem i Uleadem za 69 zł. ale nie mialem okazji wyprobowac bo kamvida bede mial dopiero w sobote, ale oczywsicie jak masz wiecej kasy to inwestuj w drozszy, nie zaszkodzi :) I jeszce jedno nie wiem do konca jak to jest z tym USB. Predkosc FireWire to max 400 Mb/s a USB 2.0 to 480 Mb/s w zwiazku z tym zastanawiam sie czy kamery cyfrowe nie maja jakichs ograniczen przy przesylaniu danych przez USB skoro wszyscy zalecaja FireWire (nie wiem bo pracowalem na analogu) a teoretycznie USB 2.0 jest szybsze od FireWire. Moze ktos to nam wytlumaczy?

czwartek, 31 marca 2005, 19:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Większość kamer na rynku nie obsługuje USB 2.0 (Są jakieś które obsługują?)

Transfer strumienia video przez USB to porażka

Tanie kontrolery nie różnią się niczym od droższych poza dodatkowym oprogramowaniem ... Różnica może być w kablu ...
Ktoś kiedyś skarżył się na FW na chipsecie VIA. Ja osobiście używam kilku - część na NEC'u a część na Texas Instruments - nie mam z nimi żadnych problemów ...

czwartek, 31 marca 2005, 21:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzieki za odpwiedz! Wiec kamery wideo wyposarzone w tego typu zlacze obsluguja tylko stare USB?

piątek, 1 kwietnia 2005, 10:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja zakupilem wlasnie FireWire na chipsecie VIA... ale moze bedzie dobry hehee

piątek, 1 kwietnia 2005, 10:18
Nowy
Nowy

Post firewire
też kupiłem fire wire z softem (na dvd) za 59.99(+1 grosz napiwku hihi) na allegro i wczoraj podłączyłem i działa :!: :!: tyle moge powiedzieć bo jeszcze nie pracowałem a tylko przetestowałem!! ale nie ma sensu przepłacać chyba że kupować coś bardzo wypasionego 8)

piątek, 1 kwietnia 2005, 10:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam kontroler Fire Wire na chipsecie VIA. Wszystko jest OK. Myślę, że to raczej jakaś obiegowa opinia na temat złej jakości kontrolerów na tym chipsecie.
Pozdrawiam.

piątek, 1 kwietnia 2005, 15:43
Nowy
Nowy

Dzieki za odpowiedzi. Jaki program moglibyscie polecic, aby byl dolaczony do kontrolera ? Z instrukcji nie wynika jasno z jaka szybkoscia bedzie odbywala sie transmisja danych, ale wychodzi na to, ze z szybkoscia 100 Mb. Czy to jest wystarczajaca szybkosc i czy jest potrzebny przewod przystosowany specjalnie do tej szybkosci czy nie robi to roznicy ? Co to rozdzielczosci obrazu interesuje mnie to z powodu testu jaki zrobilem. W dolaczonym do kamery programie Picture Package wybralem Automatic Video Producer. Ustawilem wszystko na najlepsza jakosc i po skonczeniu okazalo sie, ze obraz ma rozdzielczosc 384 x 288. Stad moje pytanie o rozdzielczosc rejestrowanego obrazu przez kamere, bo interesuje mnie czy to kamera ma taka rozdzielczosc czy tez program ja zmniejszyl.

Pozdrawiam

sobota, 2 kwietnia 2005, 17:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja osobiście polecam pinnacle studio w wersji 9 program po polsku, zrobisz w nim zasadzie wszystko co trzeba(amatorska obróbka), bardzo dobre są też programy firmy Ulead co prawda nie w ojczystym języku ale ponć intuicyjne...
Co do kabelka to w tym przypadku przewód jest przewodem i niezależnie od długości i materiału z którego jest wykonany przesył danych jest identyczny.

Athlon XP 2600+
1GB TwinMos
GF5500 128MB
Maxtor 80GB +Samsung 160GB
liteon 851S

sobota, 2 kwietnia 2005, 17:45
Nowy
Nowy

witam. tez zamierzam kupic kamerke mini dv i mam pytanie. jesli na mam na plycie glównej 3 gniazda fire wire to musze dokupowac dodatkowy kontroler? wydaje mi sie ze to co na plycie starczy ale wole sie upewnic

niedziela, 3 kwietnia 2005, 22:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

witam. tez zamierzam kupic kamerke mini dv i mam pytanie. jesli na mam na plycie glównej 3 gniazda fire wire to musze dokupowac dodatkowy kontroler? wydaje mi sie ze to co na plycie starczy ale wole sie upewnic

Nie musisz...

Athlon XP 2600+
1GB TwinMos
GF5500 128MB
Maxtor 80GB +Samsung 160GB
liteon 851S

niedziela, 3 kwietnia 2005, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Thantos : szybkość jaką osiągniesz to około 3,6 MB/s <- bo taki jest strumień danych z DV. Ale dobrze że wiesz ile max. można na FW wyciągnąć ...

Co do rozdzielczości ... klinij Prawym na pliku wideo z kamery -> otwórz za pomocą ... -> wybierz program -> przeglądaj -> c:\ProgramFiles\Windows Media Player\ -> klikasz 2 razy ma mplayer2 -> Plik -> Właściwości -> Zaawansowane -> DV Video Decoder -> Właściwości -> Pełna -> OK -> Zamknij :P

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 09:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeesoo - i o takie wytłumaczenie chodzi - krok po kroku, kliniecie po kliknięciu ".......o do rozdzielczości ... klinij Prawym na pliku wideo z kamery -> otwórz za pomocą ... -> wybierz program -> przeglądaj -> c:\ProgramFiles\Windows Media Player\ -> klikasz 2 razy ma mplayer2 -> Plik -> Właściwości -> Zaawansowane -> DV Video Decoder -> Właściwości -> Pełna -> OK -> Zamknij ....."

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 10:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jesli chodzi o kamerki wykozystujace USB 2.0 to bedac ostatnio w sklepie to wiekszosc je mialy, wiec jesli ktos ma kamerke od paru lat i nie siedzi w nowosciach to po co sie w ogole odzywa?
Firewire to przezytek! tak jak te programy typu pinacle do amatorskiej obrobki!
Jednym slowem smiechu warte jak czytam posty zwolennikow firewire
Ale spoko jestem tolerancyjny tylko po co komus to wciskac jak i tak dopuki ktos nie kuipi kamery obslugujacej USB 2.0 to nadal bedzie sie upieral ze firewire debest :P

środa, 4 maja 2005, 13:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

USB 2,0 ( oprócz Fire-Wire ) ma np. Panasonic NV GS 400.
W skrócie możnaby rzec tak :
- jakość taka sama,
- transfer maksymalny to jedno, a faktycznie przechwytywanie odbywa się w czasie rzeczywistym,
- przez USB transfer jest tylko jednostronny, a przez Fire-Wire można nagrywać na kamerze,
- nie spotkałem softu, który obsługuje kamerę przez USB i dokonuje detekcji scen podczas przechwytywania - jeśli takowy jest proszę o namiary
Pozdrawiam

środa, 4 maja 2005, 14:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona