Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 04:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Blondynka w USA chce kupic kamerke, kto mi pomoze??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Blondynka w USA chce kupic kamerke, kto mi pomoze???
wiec tak, nie mam pojecia o kamerach, totalne zero. mieszkam w USa i mam zamiar kupic kamere do celow czysto rekreacyjnych, by miec pamiatki na przyszlosc. CO bedzie dla mnie najlepsze, analog czy cyfrowa, jaki rodzaj, myslalam o sony digital 8 handycam camrecorder dcr-trv280 co wogole to oznacza, chce taka kamerke by moznabylo poprostu nagrac i ogladac potem na tv, jak to sierobi z digitla kamerami, czy na digital kamerach tez mozna robic zwykle cyfrowe zdjecia? chce robic krotkie filmiki amatroskie z zycia mojego tu, czy kamerka pozwala na cofniecie sceny , wymazanie jej i wstawienie nowej, czy do cyfrowycjh kamer potrzebuje plyt czy kaset ? czy moge je powielac by wyslac znajomym , raczej praca na kompie mnie nie interesuje, chce prosto nagrac film , i zobaczyc go n atv, i powielic potem. na co mam zwraca uwage kupujac, co oznaczaja all skroty np w tej sony dcr-trv280 ( aha mam jeszce na uwadze troche tansza ccd-trv 180 czym to sie rozni co te znaczki mowia?):
Product Overview:
Camcorder Format Type Hi8 (high-band 8mm)
Item Weight 1.11 lbs.
General Warranty 1 year parts/90 days labor

Jacks, IN-OUT:
Headphone Jack(s) N/A
IEEE 1394 Ports, Number 2
Analog Audio Output Yes

Recording Media:
Recording Media Type Hi8 or 8mm

Lens:
Magnification, Optical Zoom 20X
Magnification, Digital Zoom 990X

Focus, Framing & Exposure:
Number of program AE modes 6
Viewfinder Type Black & White
Focusing Type Manual/automatic
Shutter Speed 1/60 - 1/4000 sec.
Preview LCD Monitor Size 2-1/2 in. 123K pixels

Image Capture:
Sensor Max. Pixel Count - Gross 290K
Recorded Pixel Number N/A

Image Recording & Storage:
Storage Type Film
Film Loading Type Drop-in
Film Winding Type Automatic advance

Enhancements:
Built-In light Yes
Has date code Yes
Digital Photo (Still Camera) Mode Yes
Image Stabilization SteadyShot®
Low Light Recording NightShot® Plus
Number of picture effects 8
Wide screen 16:9 recording No

Inputs, A/V:
Microphone Input(s) N/A

Recording:
Maximum Recording Time N/A
Type Digital

Dimensions:
Height 3-7/8 in.
Width 3-3/8 in.
Depth 6 in.

Power:
Type Rechargeable internal battery
Electric Rating 110 AC

Batteries:
Number Included 1
Cell Type Info-Lithium

Battery Charger:
Type Built-in

Included Remote:
Remote Control Type -

Included Cables & Connectors:
Audio/Video Cable Yes, stereo
USB Cable Yes

Included with Item:
AC Cord Yes
Charger In camera
Shoulder Strap Yes
bede wdzieczna za all wskazowki, buziaki
Veronika

sobota, 2 kwietnia 2005, 04:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wtej chwili nie powinno sie brac pod uwage kamer analogowych, cyfrowe sa juz na tyle tanie, ze do zastosowan amatorskich smialo mozna kupic nawet te tanie modele. Kamera Sony TRV 280 jest wlasnie taka cofrowa kamera i jesli chodzi o zastsowania jak to nazwalas "rekreacyjne" to w zupelnosci wystraczy, posiada 20X zoom optyczny (nie patrzec na cyfrowy bo jest bezuzyteczny) z ciekawych opcji posiada rowniez wbudowana lampke, ktora choc strasznie slaba to jednak w trudnych warunkach oswietleniowych troche pomoze, ogolnie kamery Sony stosunkowo dobrze radza sobie w slabych warunkach oswietleniowych, zapis w tym modelu odbywa sie na tasmie magnetycznej i jest to jak na dzien dzisiejszy lepsze rozwiazanie od plytek DVD, wlasnie nagrywajac na tasmie mozna cofnąc nieudaną lub niechciana scene i nagrac ja na nowo :), jesli chodzi o powielanie to mozna material przegrac na VHS (zwykla kasete) jak i wrzucic do komputera w celu obrobki i nagrania na np. DVD Wybieraj kamery cyfrowe oznaczone: miniDV lub Digital8. Oto opcje na jakie powinnas zwrocic uwage przy kupnie kamery wideo:

- analog/cyfra
- zoom optyczny (w zaleznosci od wymagan)
- tryb filmowania w calkowitej ciemnosci (np. u Sonego NIGHT SHOT)
- stabilizacja obrazu (dzisiaj kazda kamera ja posiada, sa lepsze i gorsze)
- ocena uzyskiwanego obrazu w roznych warunkach oswietleniowych
- dodatkowe kacesoria ( dodatkowy akumulator, ladowarka itp.)
- wygodne ulozenie w dloni
- i oczywsicie Twoj gust jesli chodzi o design

Pamietaj jeszcze, ze jesli kupisz kamere w USA to materialu nie nagrasz na magnetowid w Polsce (roznica systemow TV)

Pozdrawiam serdecznie zycze powodzenia!

sobota, 2 kwietnia 2005, 10:07
Nowy
Nowy

Post dziekuje
Dziekuje bardzo z apomoc , troche juz wiem, ale np. inne pytanko to jak moge z takiej tasmy magnetycznej ogladnac film na tv, przeciez ta kasetka jest o wiele mniejsza od VHS ! aha a i jakie byloby rozwiazanie by moc dalej korzystac z camcorder w polsce?
czy moze jednak sony to nienajlepsze wyjscie, moze cos lepszego jest w tej cenie ( ok. 200-300 $)?

sobota, 2 kwietnia 2005, 20:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli chodzi o ogladanie na TV (i tu raczej nie ma roznicy czy w Polsce czy w USA) przy zakupie kamerki dostajesz kabelki, ktore pozwalaja na podlaczenie kamerki i odbiarnika TV (w bardzo latwy sposob, a poza tym wszystko bedzie w instrukci obslugi). Niestety zeby ogladac z kasety z kamery to trzeba kupic odtwarzacz, nie wiem jakie sa jego ceny w USA, a z odtwarzaczem to jak z podlaczeniem kamery do TV, w prosty sposob :) Ale rzecz nie jest taka straszna, zeby ogladac to na prawie kazdym magnetowidzie (w Polsce rowniez, ale stare magnetowidy moga sobie z tym nie radzic) wystarczy przegrac material z kamerki na Twoj domowy magnetowid w ktorym sa duze kasety tzw. VHS i wtedy kazdy magnetowid a juz napewno kazdy w USA bedzie odtwarzal to nagranie :) Kolejna kwestja to korzystanie w Polsce... tutaj sprawa jest prosta: mozesz kamere podlaczyc do kazdego TV (ale nie starego hehe) bezposrednio odtwarzasz z kamery, jak nagrasz na duza kasete VHS u siebie to tez mozesz ja dac znajomym w Polsce, powinna byc odtwarzana (chyba ze maja staryyyy magnetowid), a jeszce lepiej jak nagrasz nagranie na CD/DVD wtedy problemow brak. Mam nadzieje, ze jakos udalo mi sie Ci przyblizyc ten tema :)

niedziela, 3 kwietnia 2005, 09:52
Nowy
Nowy

dziekuje, co raz lepiej mi idzie oswojenie sie z tym. Tyle ze mam dalej metlik w glowie co do niemoznsci odtworzenia w polsce. bo w pierwszym poscie napisales ze w polsce nie bede mogla odtwarzac , a juz w nastepnym poscie jest ze w polsce to tez latwa sprawa z odtworzeniem.
inne pytanko to na podstawie tamtycj parametrow to kamerki sony mozesz mi powiedziec co musz dotatkowo kupic by kamerka dzialala? czy moze wszystko jest w tym zestawie?

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 15:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

We wczesniejszym poscie napsialem wyrazne, ze nie nagrasz materialu z kamery zakupionej w USA na magnetowid w Polsce, natomiast z odtwarzaniem tego co nagralas u siebie (na swoim magnetowidzie w USA) radzi sobie wiekszosc magnetowidow w Polsce, poniewaz posiadaja tzw. MULTISYSTEM; jesli chodzi o akcesoria do kamer to radzilbym dokupic sobie dodatkowy akumulatorek (ten dolaczany do kamerki przy zakupie jest zazywczaj strasznie slaby) oczywiscie dla bezpiecznego przewozenia kamerki torba, jesli masz taka potrzebe to dodtakowa lampke, filterek, ale wszystko co jest potrzebne do nagrywania dostajesz odrazu przy zakupie kamery (akumulator, ladowarke, kable do TV i USB do kompa). Wiekszos producentow daje wlasnie takie wyposarznie, czesto w promocjach daja tez kasete, moze torbe itp.

Pozdrawiam!

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 16:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]