Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 02:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 PANASONIC NV GS 120 EG-S a PANASONIC NV GS 140 - co wybrać? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post PANASONIC NV GS 120 EG-S a PANASONIC NV GS 140 - co wybrać?
Witam serdecznie,
mam krótkie pytanie - co wybrać?
która kamerka ma lepsze możliwości?
dziekuję z góry za rzetelne opinie
ceną nie roznią sie znacząco ( GS 120 za 3179PLN, a GS 140 - 3099PLN, chyba, że ktos znalazł lepsze ceny, za ktorych wklejenie będę zobowiązany )
pozdrawiam
Marcin

poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 01:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GS 140 - za 300- zł to dobry zakup http://audiovideo.com.pl/product_info.p ... cts_id=700
. Kładzie konkurencję na łopatki .Wygrywa w zaciemnionych pomieszczeniach - nie robi dropów.
Wyrazistość na obrazie kontrolnym , zdecydowanie lepsza co do barwy. synchronizacji i szczegółów. Lepsze kolory w miejscach nasłoneczninych. Pokazuje więcej detali .
Nie sprawdzałem zdjęć - co jest jej bardzo mocną stroną ze względu na rozdzielczość oraz obiektyw Leica - /z wysokiej klasy aparatow cyrowych/.

środa, 6 kwietnia 2005, 01:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeżeli będziesz filmował w dzień spoko ale niestety panasonic nie radzi sobie w gorszym oświetleniu http://www.camcorderinfo.com/content/Pa ... Review.htm http://www.dvspot.com/reviews/panasonic ... ndex.shtml http://www.videomax.ru/tests/ Pozdrawiam

środa, 6 kwietnia 2005, 18:15
Bywalec
Bywalec

yyyy wg mnie to ona się właśnie dobrze sprawuje w takich warunkach, szczególnie widać na rosyjskiej stronie.

środa, 6 kwietnia 2005, 20:01
Stały bywalec
Stały bywalec

No nie bardzo. Z obrazków dołączonych do testów cieżko wywnioskować ale z opisu wynika że jednak nie bardzo radzi sobie w ciemniejszych warunkach. Na dvspot nawet końcowa opinia (chodzi o model 150) wskazuje ze jezeli kamera bedzie w wiekszości czasu używana w dziennym oświetleniu to jest polecana natomiast nad używaniem tej kamery w wiekszym stopniu w pomieszczeniach lub przy gorszym świetle nalezy sie zastanowić.

środa, 6 kwietnia 2005, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Posiadam od niedawna NV GS 140 i jestem bardzo zadowolony.Jeżeli chodzi o kręcenie w pomieszczeniach to też przyzwoicie sobie radzi(JVC GD R23 i Sony HC20 przy tej kamerze wypadają dużo gorzej,oczywiście zdaję sobie sprawę ze te kamery są dużo tańsze.Porównanie przeprowadziliśmy w podobnych warunkach i to ,że PANASONIC radzi sobie lepiej stwierdzili właściele tych kamer.Ja jestem laikiem w tym temacie ,ale rzeczywiście porównując nagrania ,te z PANASONICA były zdecydowanie lepsze)Jeżeli chodzi o aparat ,to zdjęcia też mnie zaskoczyły bardzo pozytywnie,ale wiadomo -kamera nie będzie aparatem i odwrotnie ,także nie spodziewaj się rewelacji.Pozatym ma ona ustawienia manualne,także jak pokombinujesz to nawet przy mizernym oświetleniu uzyskasz przyzwoitą jakość.Ja ze swojej strony tą kamerę jak najbardziej polecam,ale tak jak pisałem wyżej nie jestem znawcą i moja opinia jest subiektywna.Pozdro

czwartek, 7 kwietnia 2005, 00:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera w trudnych warunkach chodzi - w porównaniu z innymi najlepiej.
Nawet się nie zająknęła w ciemnym pomieszczeniu.
Nie wspominam jak zachowuje się na obrazie kontrolnym.Tam gdzie kamera widzi obraz w pionowe kreski - inne widzą ten fragment w jednym kolorze.

czwartek, 7 kwietnia 2005, 17:58
Stały bywalec
Stały bywalec

Zastanawiam sie nad jedą rzeczą mianowicie we wszystkich opisach technicznych nie ma mowy o prawdziwym trybie 16/9 ani w 75 ani 140 i 150. Zadałem pytanie w firmowym sklepie panasonica jak to jest z 16/9 i pracownik sklepu odpowiedział mi ze te kamery nie posiadaj prawdziwego 16/9. To samo wynika z testów tych kamer np. na dvspot i videomax. Natomiast w odpowiedzi ze strony panasonica polska dostałem odpowiedz że te kamery maja tryb 16/9, z czym ja nie zadałem odpowiednio sformułowanego pytani czy jest to zabieg elektroniczny czy prawdziwy tryb i tez odpowiedz była ze 16/9 jest ale czy prawdziwa czy nie tego napisane już nie było. A z Waszych doświadczeń co wynika?

niedziela, 10 kwietnia 2005, 19:54
Stały bywalec
Stały bywalec

chyba jednak nie mialem racji nowe panasonici maja16/9 tylko na ile jest to prawdziwe. http://www.pana3ccduser.com/article.php ... d-PV-GS250

niedziela, 10 kwietnia 2005, 22:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://hdtv.com.pl/modules.php?op=modlo ... =0&thold=0
pozdrawiam

środa, 13 kwietnia 2005, 02:01
Nowy
Nowy

Filmowalem GS-140 w trybie 16:9 i nie zauwazylem jakis probelmow (film ogladalem na telewizorze 16/9). Jedynym problemem jest brak stabilizatora w tym trybie i zdjec.

czwartek, 14 kwietnia 2005, 13:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]