Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 06:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 JVC GR-D270 a inne kamery tej klasy 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post JVC GR-D270 a inne kamery tej klasy
Witam.
Zastanawiam się nad zakupem kamery JVC GR-D270 (do ok. 2200 zł). Jak wypada porównanie w stosunku do inych firm w tej klasie (Sony, Canon, Samsung), plusy/minusy. Kamera musi posiadać wej. analogowe celem zgrywania archiwalnego materiału i dlatego odpada Panasonic w tej klasie cenowej.

Czy brak stabilizacji obrazu to duży minus?

niedziela, 10 kwietnia 2005, 12:05
Stały bywalec
Stały bywalec

http://www.camcorderinfo.com/content/JV ... Review.htm tu jest test tej kamerki. Polecam prztestowanie tej kamerki samemu.

niedziela, 10 kwietnia 2005, 20:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Testy zrobione są od kilku dni , tylko wydarzenia spowolniły nasze dzialania. Musisz sam ocenić wyniki pracy tej kamery. Przy warunkach dziennych extra , jeśli dla Ciebie zdjęcia nie są najważniejsze to cena 1799 zl - jest b.dobrym wyborem.Poprawiona został wyrażnie praca silnika/ mniejsze szumy/ Lepiej też wypadła co do szczegółów od swej tańszej siostry/ drg 240/.

niedziela, 10 kwietnia 2005, 23:33
Bywalec
Bywalec

Testy zrobione są od kilku dni ....

A czy test uwzglednia sprawdzenie jakosci stabilizacji obrazu w stosunku do np SONY HC17E ?

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 09:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://hdtv.com.pl/modules.php?op=modlo ... =0&thold=0
w tej cenie oczekiwanej 2200. polecam drg 290 - dużo dobrych opinii w USA od użytkowników.
za grd 270 zapłacisz 1799 - porownaj parametry http://audiovideo.com.pl/product_info.p ... cts_id=686
Sony ma trochę gorsze rozwiązanie stabilizacji. Mistrzemw tej dziedzinie jest JVC- ktory wklada do pamięci całe strony - podczas gdy konkurencja robi to połówkami / inaczej/

środa, 13 kwietnia 2005, 01:57
Bywalec
Bywalec

Sprawdź sam .....
Sony ma trochę gorsze rozwiązanie stabilizacji. Mistrzemw tej dziedzinie jest JVC- ktory wklada do pamięci całe strony - podczas gdy konkurencja robi to połówkami / inaczej/

Ok bardzo ciekawy test tych nowych kamer JVC i podoba mi sie ze byly dostepne pliki avi w tych samych warunkach nakrecone ale czy bylalby mozliwosc uzupelnienia poprzedniego testu kamer do 2000 gdzie byl SONY HC17E o taki plik AVI w tych samych warunkach oswietleniowych jak ten test nowych kamer JVC bo chetnie bym zobaczyl jak sie zachowuje w slabszym oswietleniu SONY HC17E (co prawda myslalem o HC19E ale to to samo tylko wieksze wyposazenie) w stosunku do JVC GR-D270.

Hm ciekawe jest to stwierdzenie ze SONY ma gorsze rozwiazanie stablilizacji obrazu (czy jest szansa to pokazac na takim malym pliku AVI ?) bo na tym forum spotykalem czesciej opinie odwrotne niz podajesz.

środa, 13 kwietnia 2005, 06:58
Bywalec
Bywalec

Tak z ciekawosci i prosze o potwierdzenie czy aby napewno podane na tej stronie ze JVC GR-D270 ma:

# System redukcji szumów 3D NR

bo co z tego wczesniej czytalem to wlasnie te modele nie maja tego nadczym ubolewano a tu na tej stronie jest napisane ze to ma ??

środa, 13 kwietnia 2005, 07:02
Nowy
Nowy

Post JVC-GRD270 3D NR
Kupiłem 6 dni temu.
Na kamerce są naklejki i informacje o 3D NR.
Sprawuje się dobrze.
Narazie nagrywałem, jeszcze nie obrobiłem filmów.
Jak wyszło napiszę.
Koplet we/wy.
Małe rozmiary.
Zjdęcia 1024x768 z indeksem.
Duże powiększenie.
Niźle spisywała się w ciemnych kościołach Rzymu przy funkcji Night - mocno nasycone kolory - chociaż fakt - obraz nie jest płynny.
Niestety standardowa bateria wystarcza na 1h pracy - czyli max 30min nagrywania.

środa, 13 kwietnia 2005, 09:57
Bywalec
Bywalec

Post Re: JVC-GRD270 3D NR
marekgrzy napisał(a):
....
Jak wyszło napiszę.....
.

Bede wdzieczny za kazda uwage bo ja wlasnie stoje przed wyborem pomiedzy JVC GR-D270 a SONY HC19E. Niestety w zadnym sklepie nie moge spotkac przyblizonych modeli aby sprawdzic na miejscu te kamery. Szkoda ze nowy test na http://www.hdtv.com.pl nowych JVC nie ma podobnych plikow AVI w poprzednim tescie kamer do 2000 zl bo tam byl SONY HC17E i ciekawy bylem porownania w podobnych slabszych warunkach oswietleniowych.

środa, 13 kwietnia 2005, 17:08
Nowy
Nowy

Uwagi:
Start nie jest taki szybki - przy wyłączonej kamerze ok. 10s tak przy robieniu zdjęć jak filmów.
Filmy jak dla mnie trochę za jasne i słabo nasycone kolory.
Zjęcia to w ogóle można sobie darować. Niestety bardzo nieostre.
Filmowanie w nocy:
- przy minimalnym oświetleniu funkcja NIGHT daje pełne, jasne i nasycone barwy. Nawet obiekty odległę (statyczne) oświetlone b.słabo - dosłownie świeczką są dobrze widoczne. Niestety obraz często się rozmazuje i najlepiej filmować ze statywu.
Funkcja ta dobrze działa przy ostrym świtle z tyłu. Kompensacja światła działa dobrze ale użycie funkcji NIGHT ładnie rozjaśnia obraz.

Jeszcze nie przetestowałem wszystkich funkcji.
Nie dołączają kabla DV a USB (załączony) służy tylko do przesyłąnia zdjęć.

czwartek, 14 kwietnia 2005, 08:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Filmy jak dla mnie trochę za jasne i słabo nasycone kolory. "
- do czego porównywałes?
Ja porównywałem do znacznie droższych kamer i mimo śledzenia obrazu na dyżych ekranach- nigdy bym nie zgadł , który film z jakiej kamery. Filmy mam nagrane na kaestacg dv - w każdej chwili do wglądu.

"Zdjęcia to w ogóle można sobie darować " - zgadza się . We wszystkich kamerach tej klasy są takie same.

Dobre ujęcia robi się wyłącznie na statywie , więc wykorzystanie funkcji manualnych ma tu duże znaczenie. Z ankiety wynika ,że większość użytkowników nie czyta instrukcji. Kilku klientów kręciło tymi kamerami w kościołach i są bardzo zadowoleni.

czwartek, 14 kwietnia 2005, 10:55
Bywalec
Bywalec

kiki mam do ciebie prosbe bo czytajac forum widze ze masz duza wiedze o kamerach i przez twoje rece przechodzi duzo sprzetu to moze pomozesz mi w wyborze pomiedzy SONY HC19E a JVC GR-D270. Napewno obie znasz i widziales co potrafia która bys rekomendował wg twojego uznania dla osoby ktora bedzie ja uzywac tylko w celach domowych tzn podaczs urlopu czasmi w domu moze jakies spotkanie rodzinne itp

czwartek, 14 kwietnia 2005, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja robię testy , ale slucham też użytkownikow . Oni najszybciej wychwytują wady albo znajdują problemy. Do tego dochodzą fora w na różnych portalach . Najwięcej wypowiedzi jest w USA. Ponieważ mają w sprzedaży szybciej sprzęt niż my. Oprocz tego dajemy do testowania kamery kolegom , którzy prowadzą studia filmowe. Wszystkie wypowiedzi weryfikujemy w różnych serwisach. Koledzy przekazują co do nich wraca w większych ilościach a co w małych. Dopiro po tym wszystkim uciera się opinia o dobrym sprzęcie. Na międzynarodowych pokazach są specjalne pokoje do /ciemnie/ do testowania kamer.
Najpierw musisz określic kwotę którą chcesz przeznaczyć , póżniej cel - co będziesz robił . Komu będziesz prezentował swoje prace.
Idąc za świeżą opinią użytkowników ja wybrałbym JVC GRD 270.
pozdrawiam

czwartek, 14 kwietnia 2005, 22:45
Bywalec
Bywalec

....
Najpierw musisz określic kwotę którą chcesz przeznaczyć , póżniej cel - co będziesz robił . Komu będziesz prezentował swoje prace.
Idąc za świeżą opinią użytkowników ja wybrałbym JVC GRD 270.
pozdrawiam

Dziekuje bardzo za opinie. Kwota ktora chce przeznaczyc to do 2000 tys zl i wlasnie w tej granicy znalazl sie SONY HC19E i nowy JVC GR-D270 a cel ma byc typowo domowy, filmowanie podczas urlopow czasami podczas spotkan z rodzina czy znajomymi w pomieszczeniach.

piątek, 15 kwietnia 2005, 06:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Radze ci na spokojnie samemu przetestowac kamerki. Testy moga być poglądowe i naprowadzić cię na dane modele ale to ty sam musisz wybrać kamere która bedzie dla ciebie najlepsza. Pomęcz sprzedawce nie pozwól sie zbyć po 5 minutach zastanów sie powaznie bo to czy potem bedziesz w pełni zadowolony z zakupu zalezy tylko od ciebie. Nie sugeruj się lcd kamery nich podłaczą ci kamery do tv. Powodzenia

piątek, 15 kwietnia 2005, 09:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona