Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 12:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Producenci kamer 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Producenci kamer
Witam! Jestem tutaj zupelnie nowy. Oto mój problem:
1. Czy w Europie są producencji półprofesionalnych i profesionalnych kamer video (DV, DVCAM, DVCPro itd) ?

piątek, 15 kwietnia 2005, 09:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie bardzo rozumiem o co pytasz. chodzi ci o przedstawicielstwo firmy czy o fabryke? jesli o to pierwsze to raczej ciezko nie zauwazyc obecnosci sony, panasonica, jvc czy canona...

piątek, 15 kwietnia 2005, 18:26
Nowy
Nowy

Post O co chodzi
W pytaniu miałem na myśli producenta kamer a nie przedstawicielstwo. Wiem, że różne firmy z branży mają fabryki ulokowane w Europie (np. JVC w Niemczech), ale chodzi mi o kamery klasy np.: Sony DSR-250, DSR-390 (do ok 50 tys. zł) które na etykiecie bedą miały napis "Made in (tutaj kraj europejski)". Jest to ważne jeżeli próbuję się kupić kamerę z funduszy UE, bo instytucje finansujące wymagają oświadczenia o kraju pochodzenia. Wiem, że owe oświadczenie nie będzie ważna nawet jeżeli tylko część komponentów pochodzić będzie np. z Japonii.
Nie potrafię sobie przypomnieć czy w Europie jest taki producent, wszyscy o krórych sobie przypominam produkują te kamery w Japonii lub USA.\
Dlatego prosze o pomoc.

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 19:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To faktycznie jest ważna sprawa chcąc wyszarpać nieco kasy z funduszy unijnych, aby określony produkt (w tym przypadku kamera) był produkowany w kraju unijnym. Dlatego też jestem ciekaw, czy na naszym kontynencie produkuje się kamery ?

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 22:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Post ARRI
niemiecka firma arri produkuje kamerki ale filmowe, z amatorskich to thomson i medion. W segmencie, który wymieniłeś prawdopodobnie dominuje Azja.

http://www.arri.com

pozdrawiam
FStyl

wtorek, 19 kwietnia 2005, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

FStyl chocbys nie wiem jak sie staral nie znajdziesz kamery ARRI do 50 tys zlotych :D Nowa 235 kosztuje cos kolo 30 tys Euro z tego co pamietam a jest to malutka kamerka do zdjec z reki, nie do uzycia sensownie inaczej. Taki Aaton A - minima ale 35tka.

wtorek, 19 kwietnia 2005, 13:29
Nowy
Nowy

Post Wilkie dzieki
Dzięki za odpowiedzi. Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że w Europie nie ma producentów kamer wideo.

PS (Arri). Tak Arri produkuje swoje kamery w Monachium ale transfer z materiału 35mm do wideo jest czasochłonny i kosztuje, kamera tak jak pisaliście (tez kosztuje) a taśma filmowa to wydatki od 500 zł w górę. Wiec Arri bedziemy krecić filmy (głównie na potrzeby kina) ale napewno nie wideo.

środa, 20 kwietnia 2005, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest jakas fabryka Sony w Pencoed w Anglii, ale nie wiem czy tam produkuja wciaz kamery (dawno temu podobno tam je robili). Stawiam raczej na to ze cala produkcja jest w azji...

środa, 20 kwietnia 2005, 23:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]