Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 04:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 samsung VP-D105I czy panasonicGS21 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post samsung VP-D105I czy panasonicGS21
wybieram kamerę ma ona służyć do domowego uzytku, wLaściwie byłem zdecydowany na samsunga VP-D105I ale jak sobie potestowałem jedną i drugą (panasonic GS21)to na monitorku LCD kamery, ładniejszy obraz był z panasonika- pytanie czy ma to jakieś znaczeniE że obraz na monitorku kamery przekłada się na rzeczywisty obraz jaki będzie po sfilmowaniu. Samsung jest w podobnej cenie ale oferuje lepsze Wyposażenie tzn. ma wejście i wyjście analogowe i DV, a ja chcę sobie przegrać kasety z VHS na płytki i wydaje mi się ze samsung ma możliwość konwertowania. Oba aparaty mają menu w jęz. polskim (nie chce mi się tłumaczyć wszystkiego co jest napisane w innych aparatach w menu). Ewenualnie biorę pod uwagę inne aparaty
samsung VP-D352, panasonic GS17. Proszę o radę ewntualnie sugestie, może siemyle co do mojego wyboru bo jak śleziłem forum to mało osób pisze o samsungach.

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Samsungów nie testują bo na razie znacznie odstają jakościowo. Nie wiem jką cenę masz na myśli ale ok. 1850 zł są znacznie lepsze kamery największych producentow na świecie. Za 2.000 najlepiej prezentuje się kamera GRDX 27 JVC.http://www.videomax.ru/tests/jvc/hires/eia1956-dx27.jpg
http://www.videomax.ru/tests/jan2005/hi ... ia1956.jpg
to raczej marne porównanie. Kamera JVC znakomicie daje sobie radę w zaciemnionych pomiszczeniach i przy sztucznym oświetleniu. Podczas gdy niższe modele nawet przy wszystkich żarowkach ale większym zoomie "sadzą " strasznie. NP. GS 17. Ale gdy zdcydowanie więcej będziesz kręcił zdjęć na dworze. to z NV GS 17 lub JVC grd 240 - będziesz zadowolony zresztą popatrz sam
http://www.hdtv.com.pl/index.php?module ... &pageid=11
pozdrawiam

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 23:52
Nowy
Nowy

Dzięki za radę, kwota która chce przeznaczyc na zakup to max. do 2000zł, wiec pozostaje panasonic Gs17 lub GS21 lub JVC GR-D240 LUB GR-D270, ale z tego co doczytałem to panasoniki maja stabilizację obrazu a te JVC nie , i jeszcze jedno pytanie czy ta diody doswietlające dają wyraźny efekt(po prostu czy warto dać za te wyższe modele o 400zł więcej)filmowanie bedzie pewnie 60% mieszkznie -40%nz zewnątrz.

wtorek, 19 kwietnia 2005, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do 2000 zł - zdecydowanie najlepiej wyszła kamera JVC dx 27 .Poczytaj wątki obok. Super cena do jakości , nie jąka się nawet przy słabym świetle. Można też w tej cenie obejrzeć NV GS 22
http://e-panasonic.pl/product_info.php? ... cts_id=233
też cieszy się dobrą opinią. Wymienione przez Ciebie kamery są dobre ale w innej klasie cenowej. Do 2000 tyś. różnica w jakości wymienionych kamer powyzej jest duża.
Wszystkie kamery są wyposażone w stabilizatory.
Dioda doświetlająca do wykorzystanie w nocy lub bez światła . Nie wiem czego oczukujesz? Ale możesz nagrać w tunelu , kamera bez lampy nie zobaczy nic .Chyba ,że JVC na statywie /Night scope/. Lampa doświetlające w kamerach - to tylko ratunek do 1-2 metrów przy ograniczonej powierzchni.
pozdrawiam

środa, 20 kwietnia 2005, 20:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]