Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 11:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Panasconi GS17 a JVC DX27 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasconi GS17 a JVC DX27
Witam.

Mój wybór ograniczył się do tych kamer ze względu na budżet do max 2000 (choc lepiej 1500:)
Kamery chcę używać do kręcenia mego dziecka w domu jak i koło domu, ale najczesciej w pomieszczeniach (na razie bo dziecko ma dopiero 4 miesiace), rowniez przy oswietleniu z zarowki.

Pierwsza przypadla mi do gustu GS17 a teraz ostatnio slysze o tej DX27
Która z tych kamer wybrać, jakie sa za a jakie przeciw ?

Pozdrawiam
Tomek

sobota, 23 kwietnia 2005, 16:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W tym przedziale cenowym(jak i w innym) jeśli chcesz filmować w pomieszczeniech musisz doświetlić(no chyba że jest mocne światło w pomieszczeniu)...
Jedyne kryterium w tym przedziale(MOIM ZDANIEM) to cena...
Są jednak szczegóły na które inni zwracają uwage, więc czekaj na inne opinie...

Athlon XP 2600+
1GB TwinMos
GF5500 128MB
Maxtor 80GB +Samsung 160GB
liteon 851S

sobota, 23 kwietnia 2005, 23:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Do tego mego zestawu dorzucilbym ejszcze Sony HC19E.

Z tego co wyczytalem to Panasonic slabo radzi sobie w ciemnych pomeiszczeniahc, ze niektorzy od razu sprzedawali i np wynienili na sony i bylo duzo lepiej.

Trzeba doswietlic jak pochmurno w pokoju ale wolalbym to robic po prostu rzadziej :)

Ten JVC ma jasny obiekty i to ma niby dawac lepszy obraz, ale nei wiem jak jest w rzeczywistosci.

Tomek

niedziela, 24 kwietnia 2005, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdź sam i porównaj http://www.videomax.ru/tests/index8.html
oraz http://www.hdtv.com.pl/index.php?module ... &pageid=11 Kamera w trudnych warunkach nagrywa b.dobrze. Nie wspominam o tworzywie z ktorego jest wykonana . Czułość obiektywu GRDX 27 pozwala na zwiększenie ilości światła o 30 % więcej niż każda konkurencja w tej klasie.

niedziela, 24 kwietnia 2005, 19:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego twojego testu widze chyba ze JVC najjasniej nagrywa, Panas ciemniej a Sony najciemniej i do tego widac sniezenie ?
Dobrze to czytam ?
Czytalem formum i uzytkownicy pisza ze kupili panasa gs35 (chyba troche wyzej lub wiecej o dodatki niz gs17) i widza koszmarny obraz i od razu wymienili na inna kaemre np sony hc19 i ze jakby zdjal firanke.
Wiec sam juz nie wiem.
Ostatni ojednak moja szala przewazyla sie na ten Sony (wczesniej myslalem o panasie).

Na tej ruskiej stronei widze ze Dx27 w porownaniu do innych kamer na obrazku z kurtka nagral jasniej ale na obrazku kontrolnym widze jakies aberacje i to chyba nie za dobrze ?
No i szkoda ze jest porownanie tylko z samymi JVC.

W sumie to nie wiem nic :)
Ale mysle ze sie skusze na Sony HC17E-19E (uzytkownicy na nie nie narzekaja tylko mowia ze super a o panasie slyszalem narzekania).

Tomek

niedziela, 24 kwietnia 2005, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najważniejsze ,że to Ty masz być zadowolony. Musisz wybrać zgodnie z swoim odczuciem analizując zdjęcia testy ,filmy i inne materialy. Duże znaczenie ma bardzo drobiazgowy wybór przy kamerach do pracy , bo konkurencja nie śpi. Ja przekazałem swoje doświadczenia . Nigdy nie mam zamiaru nikogo namawiać na tą czy inną markę. Mogę powiedzieć jak ta czy inna kamera pracuje. Np. pod wodą - 30 m./ w zimę - 45C , w lato + 45 C ,trwałość , serwis , jak filmuje, do czego wykorzystać . Mając takie info - łatwiej wybrać niż liczyć na chybił trafił. Ja bym wybrał dx 27 JVC / w tej klasie cenowej/

niedziela, 24 kwietnia 2005, 21:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]