Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 05:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Temat stary jak świat 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Temat stary jak świat
Witam,
Na wstepie chcę powiedzieć, że ogromnie się cieszę z tego, że takie własnie forum istnieje. Stoję przed wyborem kamery. Na kupno chcę przeznaczyć do 3000 złotych (gdyby nie fakt, że musze jeszcze nabyć mocny komputer, pewnie bym coś jeszcze dołożył). Chcę filmować głównie rzeczy swoje, prywatne, potem podmontowywać to na komputerze i wypalać na dvd. Ale... jestem równiez dziennikarzem telewizyjnym w informacji, a od nas, jak wiadomo, czasami wymaga się podesłania kilku obrazków a to z wypadku, a to z pożaru, albo jeszcze innego wydarzenia. I teraz- nastawiam się na to, aby kamerka miała wyjście mikrofonowe, aby jakąś setkę ze strażakiem, czy jak podegrać (no, w najbardziej śmiałych marzeniach wyobrazam sobie, że może kiedyś jakiś swój mały reportażyk utkam własnymi siłami na domowym sprzęcie). I teraz pytanie- co kupić? Oczywiście, w redakcji robimy na betach, nasi korespondenci regionalni już różnie, na ogół na dv-camach, chociaż mydlany obrazek z miniDV też się niestety zdarza. Czy w ogóle mam szansę na kupno czegoś rozsądnego? Wstępnie zastanawiałem się nad sony 42, albo w ostateczności 90. (Na 2100 nie wysupłam, nie chcę też ryzykować z używanym sprzętem). Ostatnio oglądałem kamerkę Canona MV6i MC, która niby wejścia i wyjscia ma, ale jej mankamentem jest kiepska poręczność dla kogoś, kto ma łapę jak miś. Co na to szanowni forumowicze? Dodam jeszcze, że nie przepadam za innymi firmami... Z góry dziękuję za odpowiedzi.

niedziela, 24 kwietnia 2005, 20:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zaopatrywaliśmy dziennikarzy /o podobnym zapotrzebowaniu/ ale w kamery JVC GRDV 4000 . Niestety w cenie podanej - jakość do wymienionych/ czynności / rzeczy jest niewystarczająca. Kamera kosztowała 5000 zl . Dużo obiecujemy sobie po kamerach, ktore wejdą do Europy za kilka dni , GZ MC 500 JVC /cena ta sama - w promocji/ .
pozdrawiam

niedziela, 24 kwietnia 2005, 21:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W papierach wygląda godnie, no i wzornictwo też interesujące... Szkoda, że cena jest trochę na moją kieszeń zaporowa...

niedziela, 24 kwietnia 2005, 21:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do 3000 mogę jedynie polecić NV GS 140 Panasonic. Musisz sprawdzić czy ma potrzebne Ci opcje. http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=2516 . Taniej bedzie ciężko.
pozdrawiam

niedziela, 24 kwietnia 2005, 21:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]