Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 22:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Jaka jest różnica w baterii o napięciu 7,2V a 7,4V? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jaka jest różnica w baterii o napięciu 7,2V a 7,4V?
Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem kamery Sony HC90.
Mam zamiar dokupić baterię o większej pojemności. Oryginał na allegro kosztuje 350zł a zamiennik 120zł tylko że na oryginale napiecie jest w 7,2V a w zamienniku 7,4V??

Czy to moze miec na negatywne działanie kamery, czy moze nawet doprowadzic do awarii??

Pozdrawiam
Ryba

wtorek, 26 kwietnia 2005, 11:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Akumulatorki
Nie jestem specem w tej dziedzinie ale wg. mnie to jednak moze dojsc do jakiegos uszkodzenia bo kamera dostanie wiekszy prad i jakis uklad moze sie przepalic, ale zwykle przeciez jest tak ze jesli akumulator jest dedykowany do kakretnego medelu to ma to samo napiecie, czy napewno to akumulator do twojej kamerki

wtorek, 26 kwietnia 2005, 11:39
Nowy
Nowy

Witaj choc to nie jest zbyt wielka roznica bo tylko 0.2v to w przypadku kamery to nie ryzykowal byl.Mysle ze zamiennik do twojej kamery powinnien byc o tym samym napieciu.Popatrz gdzie inndziej a napewno znajdziesz o tych samych wartosciach.Pozdrawiam

wtorek, 26 kwietnia 2005, 11:55
Bywalec
Bywalec

Post Re: Akumulatorki
Iroman napisał(a):
Nie jestem specem w tej dziedzinie ale wg. mnie to jednak moze dojsc do jakiegos uszkodzenia bo kamera dostanie wiekszy prad i jakis uklad moze sie przepalic, ale zwykle przeciez jest tak ze jesli akumulator jest dedykowany do kakretnego medelu to ma to samo napiecie, czy napewno to akumulator do twojej kamerki

tak na 100%, zobacz tutaj: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49016191

czytajac Wasze odpowiedzi to raczej nie zaryzykuje.

wtorek, 26 kwietnia 2005, 17:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam szybko cos wprowadzili zaminniki do tych kamer ja jeszcze niedawno szukałem i lipa. Właśnie zdecydowałem sie tez na hc90 i bede ja miał ze stanów oczywiscie wersja pal i tez zamawiam z dodatkowym akumlatorkiem. Tam orginał fa70 kosztuje 60$. Napisz jak wrażenia ja na swoją musze jeszcze troche poczekać.

środa, 27 kwietnia 2005, 09:46
Bywalec
Bywalec

Witam szybko cos wprowadzili zaminniki do tych kamer ja jeszcze niedawno szukałem i lipa. Właśnie zdecydowałem sie tez na hc90 i bede ja miał ze stanów oczywiscie wersja pal i tez zamawiam z dodatkowym akumlatorkiem. Tam orginał fa70 kosztuje 60$. Napisz jak wrażenia ja na swoją musze jeszcze troche poczekać.

Witam!
Jak narazie jestem bardzo zadowolony. Jedyna wada jaka wykrylem do tej pory to jest bardzo mocno slyszalny świst wiatru, oczywiscie wtedy jak mocno wieje ;-) to niestety nie slychac kto co mowi. Do tej pory nie znalazlem opcji jak to zredukowac.
Jakosc obrazu jest naprawde b. dobrej jakosci, zdjecia robi porownywalne do aparatow o matrycy miedzy 2 a 3mln pix. w zaleznosci od modelu aparatu cyfr.
Mozesz powiedziec ile kosztowala Cie ta kamera w USA, bo ja tez moglem kupic ale znajomy nigdzie nie mogl znalezc wersji PAL, pomimo ze w sklepach internetowych byly to w normalnych nie.
Czy zamowiles ja normalnie przez sklep internetowy??

środa, 27 kwietnia 2005, 11:13
Bywalec
Bywalec

Post nie ma różnicy
Witam

Nie ma różnicy czy to jest 7,2 czy 7,4 a jak pracuje na zasilaczu to dostaje 7,9 V.
nic się nie spali ! Sprzet elektroniczny ma margines zasilania
+10% i - 10-20% więc spoko, sam mam akumulatry do GS i 7,2 i 7,4 wszystko ok.

P.S. Maki to naprawdę nie najlepsze komputery...

środa, 27 kwietnia 2005, 15:07
Stały bywalec
Stały bywalec

Dokładnie z tej stronki kumpela mi zamawia http://www.bhphotovideo.com/bnh/control ... 087&is=REG co do wiatru to chyba przypadłosc sonówek kumpel ma model z przed 2 lat i tez mówił o wietrze.

środa, 27 kwietnia 2005, 20:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: nie ma różnicy
lakusz_mac napisał(a):
Witam

Nie ma różnicy czy to jest 7,2 czy 7,4 a jak pracuje na zasilaczu to dostaje 7,9 V.
nic się nie spali ! Sprzet elektroniczny ma margines zasilania
+10% i - 10-20% więc spoko, sam mam akumulatry do GS i 7,2 i 7,4 wszystko ok.

Popieram w 100%, bo taka jest prawda.
Natomiast w praktyce ma się to tak:po prostu przez te 0,2 V aku 7,4V będzie się jeszcze dalej rozładowywać, bowiem automatyka kamery jest ustawiona pod baterię 7,2V. To nie jest dobre dla tego aku, bowiem schodzi ono poniżej dopuszczalnego progu min. napięcia, ale z drugiej strony nie ma też co przesadzać. Po prostu jeśli kamera pokaże symbol wyładowania baterii, to zaraz ją wyjmij, a NIE filmuj dalej.

ps
każde aku ma min. wartość napięcia, zejście poniżej którego powoduje zagrożenie, że bateria straci swe pierwotne własności (czyli nominalną pojemność) a w zaden sposób nie wpływa to na użytkowanie kamery, wszystkie urządzenia elektroniczne są wyposażone w regulatory napięcia i
niema co się obawiać o tak nieduże wartości. Naładowany do pełna akumulator będzie miał około 0,8-1,2V więcej od podanej wartości na nim.

Pozdrawiam

środa, 27 kwietnia 2005, 21:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]