Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 kupiłem kamere JVC GR-DX28 w Nomatica 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post kupiłem kamere JVC GR-DX28 w Nomatica
Witam wszystkich. Śledze to forum od pewnego czasu, a że postanowiłem zakupić kamerę to przekazuje informacje na temat sklepu Nomatica. Zamówiłem u nich kamerę JVC GR-DX28 (koszt 400 euro). Nie miałem żadnych problemów. Wszystko potwierdzone mailem. Płaciłem kartą kredytową. Przesyłka doszła po tygodniu. Jeden minus to brak instrukcji w języku angielskim (chyba Francuzy go nie lubią) i niestety polskim. Obecenie szukam instrukcji polskiej, może ktoś ma do kamer seri DX, bo znowu trzeba wydać 30zł na zakup.
A teraz o kamerze. Pierwsze spostrzeżenia. Mała (naprawde mała). Dość ergonomiczne rozłożenie przycisków. Jak na CCD dobra jakość przy słabszym oświetleniu. Robiłem nagranie przy jednej żarówce 100W w pokoju 20m2 wieczorem i było przyzwoite. Tak naprawde nie mialem kiedy ponagrywać na powietrzu w dzień bo mam ją 3 dni i brak czasu na zabawę. Z podłączeniem do komputera nie było problemu - oczywiści dodatkowo zakup przewodu firewire.
Przyznam się, że chciałem zakupić DX27 ale już nie było. Różnicy pomiędzy tymi modelami praktycznie nie ma, a przynajmniej nie takiej, na której by mi zależało.
Dla zainteresowanych tym modelem, mogę sprawdzić konkretne rzeczy. Jak by co to proszę pytać.
Pozdrawiam

środa, 27 kwietnia 2005, 08:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jak czasowo to wygladalo, ile za przesylke?
Ona ma obiektyw 1.2 jasnosci?
Gratuluje zakupu, ja szukam i szukam i ...

środa, 27 kwietnia 2005, 09:33
Bywalec
Bywalec

Post Re: kupiłem kamere JVC GR-DX28 w Nomatica
pawciupag napisał(a):
... Zamówiłem u nich kamerę JVC GR-DX28 (koszt 400 euro). Nie miałem żadnych problemów. Wszystko potwierdzone mailem. Płaciłem kartą kredytową. ...

A jak wyglada sprawa gwarancji i serwisu jesli cos nie tak to co wtedy bo z tego co slyszalem to trzeba odsylac do serisu w Franacji ???? na wlaszny koszt

środa, 27 kwietnia 2005, 09:59
Bywalec
Bywalec

Co do przesyłki. Od chwili zamówienia przez internet do odbioru w domu minęło chyba 10 dni. Wybrałem pakiet kamera+futerał+przesyłka ekspresowa gratis. Około 6 dni czekali na sprzet w Nomatica a wyslanie do mnie trwalo 4 dni. Jesli sprzęt mają na stanie to trwa jeszcze krocej.
Co do obiektywu to jest rzeczywiscie 1.2 i chyba dlatego wychodza duzo lepsze nagrania w slabszym oswietleniu (porównywałem do GR-D23).
Jeśli chodzi o gwarancje to z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się że w 1 roku jest w Polsce. Można wszystkie informacje przeczytać na stronie nomatica.pl

Cytuj:
2 lata gwarancji

Twój aparat zakupiony w Nomatica posiada 2 lata gwarancji.
Warunki gwarancji są narzucone przez producenta. Gwarancja obejmuje wszystkie nieprawidłowości od strony technicznej oraz mechanicznej powstałe podczas użytkowania aparatu.
Należy wiedzieć iż jeśli ekspertyza wykaże, że uszkodzenie powstało na skutek szoku lub niewłaściwego użytkowania (zobacz na odwrocie karty gwarancyjnej producenta) wówczas umowa gwarancyjna zostanie rozwiązana i Klientowi zostanie przedstawiony kosztorys naprawy. Ta oferta jest ostateczna i Klient zostanie obciążony kosztem sporządzenia tego dokumentu.
Więcej informacji dotyczących gwarancji, na naszej stronie « gwarancja »

Pierwszy rok
Jeżeli uszkodzenie nastąpi w pierwszym roku po dokonaniu zakupu aparatu, Klient ma w większości przypadków mozliwość bezpośredniego kontaktu z jednostką, w której dokonywana jest naprawa aparatów danej marki w Polsce.
Po więcej szczegółów można skontaktować się z Serwisem Posprzedażnym Nomatica.
Istnieje również możliwośc założenia sprawy w Serwisie Posprzedażnym Nomatica, który zajmie się administrowaniem naprawy. W tym przypadku warunki naprawy pozostają niezmienione, a Nomatica pełni rolę wyłącznie pośrednika.

Drugi rok
Przesłanie aparatów do Nomatica jest obligatoryjne. Dlatego należy się z nami uprzednio skontaktować by uzyskać specjalny numer niezbędny przy przesylaniu do nas towaru. Koszt przeslanie pokrywa Nomatica. Warunki gwarancji nie ulegają zmianie są więc takie samo jak w pierwszym roku trwania umowy gwarancyjnej.

Porównując ceny w naszych sklepach nie żałuję że zaryzykowałem i zakupiłem przez Nomatica.
Aha. Futerał dołączany do kamery przy pakiecie jest super (jak dla mnie). Wchodzi kamerka, kaseta ( a nawet 2) i przewody transmisyjne. Nie mieści się zasilacz ale nie wszystko trzeba nosić zawsze.

środa, 27 kwietnia 2005, 10:32
Bywalec
Bywalec

Teraz mi jeszcze jedno przyszło do głowy odnosnie samej kamery. Otóż przed zakupem tej kamery specjalnie szukałem na stronie producenta opisu kamery i na http://www.jvc.co.uk znalazłem jej opis. Chodzi mi o Email vidoe clips.
Cytuj:
Top Features
• F1.2 Aspherical Super Bright Lens for High-Quality Images
• 1/6-inch 800,000 pixel CCD
• 12x Optical Zoom/700x Super Digital Zoom with Spline Interpolation
• 3-Dimension Noise Reduction (3D NR)
• 2.5" Clear LCD Monitor
• Auto Illumi. Light (Auto Illumination Light)
• 520 Lines of Resolution with Super High-Band Processor
• USB PC Link
• Video CD Creation
• Email Video Clips (MPEG-1 Video Capture)
• Web-Camera Function
• Digital Still Capture (MPEG-1 USB Streaming)
• Digital Colour NightScope
• Picture Stabiliser
• Colour Viewfinder
• DV Output (i.LINK, IEEE1394 compliant)
Other Features
High Quality Image Sound
• MiniDV Format with PCM Stereo Sound
Creative Fun
• Digital Effects and Scene Transitions
• Playback Digital Zoom 58x
• Movable Spotlight/Backlight Compensation
Overall Convenience
• Power-Linked Operation
• Remote Control Provided
• S-Video and A/V Output Terminals
• Mic Input
• LP Mode for 120 min. on single cassette
• USB/IEEE1394 (i.LINK)
• Software provided: ImageMixer for Windows/Mac

W kamerze takiej funkcji nie znalazłem a gorsze, że w instrukcji ściągniętej z tej strony jest napisane, że ta funkcja dotyczy modeli 67, 77, 97. Nie wiem co o tym myśleć. Czyżby producent podawał niezgodne dane na swojej stronie???

środa, 27 kwietnia 2005, 10:50
Bywalec
Bywalec

Witam ! Tez zastanawialem sie nad Nomatica ale zlikwidowali obsluge w jezyku polskim. Gadam wprawdzie po angielsku ale mnie wnerwili, że zle traktują nasz rynek i nie dam im zarobić ! o! :wink:

Zastanawiałem sie nad tym (X28) modelem bo wersje X27 polecał kiki - i mu wierze.
Rzeczywiście sklep daje gwarancje na dwa lata - ale tylko pierwszy rok masz w kraju. W wypadku awarii po upływie 1 roku - musisz odesłac do sprzedawcy.

Osobiście wolę chyba dopłacić i kupić w Polsce. Ale nie u mnie w mieście - botu są BANDYCKIE marże (!).

Pawciupag - napisz coś więcej o tym sprzeciku. AV in/out działa ? Bo podobno tylko tym różni sie od X27 . I szczerze powiem jest to opcja, na której mi zależy.
Prosze o opinię n/t tego sprzętu
Pozdrawiam,

środa, 27 kwietnia 2005, 15:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdź w JVC Polska czy serwisują sprzęt Nomatica- JVC- pewnie się zdziwisz.W gazeta.pl jest długi wątek na temat tych sklepow. /Sporo ludzi miało kłopoty/ Oczywiście ,że jeśli ryzyko jest opłacalne sam bym skorzystał.
Regulamin który przytoczyłeś nie jest fortunny i mocno zwiększa ryzyko kosztów.

środa, 27 kwietnia 2005, 16:58
Bywalec
Bywalec

Teraz nie mam za wiele czasu żeby opisywać kamerę, ale nie posiada ona żadnych wejść (ani DV ani analog). W żadnym opisie nie znalazłem że ta kamera posiada takowe. Mnie też zależało na wejściu przynajmniej DV ale niestety trzeba by jeszcze troche doplacic do modelu DX37. Mam nadzieje, że jutro będę miał czas troche pokręcić w różnych warunkach, bo dziś znowu zero czasu.
To co napisał Kiki może być częściowo prawdą. Też słyszałem z innego źródła że mogą być problemy przy naprawie gwarancyjnej. Mam nadzieje, że nie będę musiał tego sprawdzać, ale z cikawości pogadam z tymi Francuzami w Warszawie, jak reklamować towar. Na razie tyle, więcej szczegółów wkrótce.

środa, 27 kwietnia 2005, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera DX 37 jest w sprzedaży z gwarancja instrukcją i fakturą vat od ręki kosztuje 2.000 zł. Kamera dx 27/28 to extra zabawka. Gratuluję dobrego wyboru. Ta kamera nie zawodzi.

środa, 27 kwietnia 2005, 23:55
Bywalec
Bywalec

.., ale nie posiada ona żadnych wejść (ani DV ani analog). W żadnym opisie nie znalazłem że ta kamera posiada takowe. ...

wlasnie na stronie Nomatica pisało jak byk - nowszy model wyposarzony dodatkowo w wejscia AV - zdecydowanie u nich nie kupię ! :wink:
a może masz wejście - tylko o tym nie wiesz?

czwartek, 28 kwietnia 2005, 12:04
Bywalec
Bywalec

Masz racje gregor_sw. Rzeczywiście w nomatica w opisie produktu piszą że dysponuje wejściami analogowymi, ale ten opis produktu to chyba skopiowali z innego modelu. Ja sprawdzałem przed zakupem na stronie producenta, gdzie nie było napisane nic o wejściach. Natomiast podali, że kamera kręci Email Video Clips (MPEG-1 Video Capture) co jest nieprawdą. No i komu wierzyć, chyba trzeba wcześniej czytać całą instrukcje bo tam jest napisane co który model może.

czwartek, 28 kwietnia 2005, 14:38
Bywalec
Bywalec

:x i to jest wlasnie kupowanie w takich "firmach" . W kraju mógłbyś teraz skorzystac z rękojmii na "niezgodność z umową" . Ale skoro nie bardzo zależy Ci na tej funkcji - to spoko.
Bedziesz zadowolony jak napisal kiki .
Ta kamerka naprawde bardzo mi się podoba - niestety kasa pozwoli mi jedynie na berdziej ekonomiczne rozwiązanie tj. D 270 (ale podobno tez OK :wink: ).

czwartek, 28 kwietnia 2005, 15:56
Bywalec
Bywalec

Wracam do tematu. Jestem po nakręceniu kilku filmów. W między czasie urodził się mój syn, który jest głównym "obiektem".
Nagrania w pomieszczeniach oświetlonych zaledwie jedną lampą (żarówka 100W) są na prawde dobre. W świetle dziennym, na zewnątrz i w dobrze oświetlonych pomieszczeniach, jak dla mnie rewelacja. Zero zakłóceń, szumów. Stabilizacja obrazu świetna. Nawet przy max. zoomie 12x (nie za wielki) są niedostrzegalne drgania. Bez zoomu, przy szybkich obiektach nie ma żadnych drgań. Obraz wyświetlany wprost z kamery na TV super. Zgrywany materiał przez Ulead Video Studio na DVD z minimalną stratą jakości. Trochę żałuję braku wejść a szczególnie analogowego, bo mam troche kaset, które chciałem nagrać na DVD.
Ustawienia manualne - mniej potrzebne ale można się pobawić bo w trudniejszych warunkach można uzyskać lepsze efekty.
Dzwięk. Nie słychać pracy silniczka przy "cichych" nagraniach. Na zewnątrz nie ma również zakłóceń od wiatru. Nie mam zastrzeżeń d nagrywanego dźwięku.
Robienie zdjęć - tylko aby nagrać na DVD lub odtwarzać na TV.
Na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Na ebay.co.uk kupiłem 5 kaset JVC DV60 za !!! 5 funtów (z przesyłką). Siostra przywiezie mi za miesiąc. Chciałem tam kupić JVC DX-27 za ok 200 funtów ale zrezygnowałem. To tyle z moich dotychczasowych doświadczeń. Pozdrawaim i na razie.

wtorek, 10 maja 2005, 11:32
Nowy
Nowy

Ciekawy jestem czy w instrukcji obsługi jest podana czułośc min. tej kamerki lub zalecana przez producenta bez trybu nocnego. i jak działa opcja przechwytywania nieruchomych obrazów, pozdrawiam Sławek

wtorek, 10 maja 2005, 14:19
Bywalec
Bywalec

Ja też kupilem JVC ale GRD 270.
Podobne wrażenia i mam DV , AV in-out.

Pozdrwaiam ,

wtorek, 10 maja 2005, 14:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona