Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 09:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jakie kasetki MiniDV są najlepsze? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jakie kasetki MiniDV są najlepsze?
Mam pytanie jai kasetki MiniDV są nalepsze, używałem TDK srebrnych, ale one zabrudziły głowice, wyraźcie swoje opinie na temat kaset, bo nie wiem jakie zakupić (ślyszałem,że sony premium są dobre).

piątek, 29 kwietnia 2005, 16:33
Bywalec
Bywalec

Ja używam PANASONIC DVM-FE 60min. i PANASONIC DVM-YE 60min.

Na TDK sie iuz przejechałem.

Pozdrawiam :)

piątek, 29 kwietnia 2005, 18:37
Nowy
Nowy

Ja wlasnie uzywam TDK srebrnych 60-ek, ale widzę, że coś chyba musi z nimi być nie tak skoro macie takie zdanie, możecie napisać czym dokladnie to grozi :) ??

niedziela, 1 maja 2005, 11:05
Nowy
Nowy

gość w serwisie mi mówił że są one słabej jakości, i przez to brudzą głowice, a nawet mogą ją uszkodzić, i pewnie uszkodziły, bo musieli wysłać kamerke do serwisu centralnego w warszawie

niedziela, 1 maja 2005, 14:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pytanie które kasety są lepsze nie ma sensu, jeśli spojrzy się na to z perspektywy jakiej są firmy. Jednemu brudzi się głowica od Sony, drugiemu od JVC, trzeciemu od TDK, Maxwell itp. itd.
Trzeba spojrzeć z perspektywy ceny, im droższe tym większa pewność. Jeżeli kupujecie kasety za 12 zł to na 99% są to jakieś chińskie podróby! A później wiara wypisuje, żeby nie kupować Sony Premium, bo wszystkie 10 kasetek z Allegro poszło do kosza.

niedziela, 1 maja 2005, 17:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

AntHus: zgadzam sie generalnie z ta klasyfikacja, moze kupilbys ode mnie ze 20 kasetek po 150zl sztuka? :) Cena wysoka to i jakosc bedzie niesamowita, gwarantuje ;)))

A tak serio to niestety nawet w dobrych sklepach i hurtowniach pojawia sie owo "chinskie badziewie" wiec ciezko jakas regule znalezc na kupowanie.

poniedziałek, 2 maja 2005, 13:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Badyl, nie dobrze, popadasz w skrajności :D

poniedziałek, 2 maja 2005, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony Excelence. Zdecydowanie. Uzywam od dłuższego czasu. Zero problemów ! :)

poniedziałek, 2 maja 2005, 13:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Zdecydowanie Sony
...Excellence. Kupowałem już BASF, TDK, JVC, Panasoniki i własnie ostatnio skusiłem się na Sony. Są droższe, to prawda, ale nie mam z nimi takich problemów jak w poprzednikami. 2 góra 3 razy nagrane i do kosza, bo tak brudziły głowicę, ze hej. Wiem teraz, że w tej kwestii nie warto oszczędzać. W końcu to co nagrywamy zdarza się raz. To nie jest film fabularny, ze coś można poprawić, coś jeszcze raz nakręcić. Wiem teraz, ze trzeba mieć 100% pewności, że się nagra dobrze bez zniekształeceń dźwięku i artefaktów na obrazie.

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

wtorek, 3 maja 2005, 11:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja używam Sony Premium od 1,5 roku i mam 0 problemów! Kupuję sukcesywnie w Foto Jokerze po 12 - 15 zł, w zależności od promocji.
Mam ich już kilkanaście i jak narazie spisują się idealnie. Kamera JVC GR DV 4000. Moim zdaniem najlepiej używać konsekwentnie kaset tej samej marki!

wtorek, 3 maja 2005, 12:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nagrywam od wielu lat. Wykorzystuję różne kasety w dużych ilościach i nie ma tu żadnej reguły. Natomiast mam dużo informacji od użytkowników ktorzy najmniej narzekają ma kasety Maxella, TDK ,JVC. Najlepiej używać kaset do ktorych macie sami zaufanie. Zużylem Kilkadziesiąt kaset Panasonica - też zero problemow. Ale noszę wśrod kaset też jedną kasetę czyszczącą. Jeśli nagrywam w extremalnych warunkach okazuje się przydatna /kurz , pustynia, zanieczyszczenia/

wtorek, 3 maja 2005, 22:10
Bywalec
Bywalec

Cena kasetek tak naprawdę niewiele ma tutaj wspólnego. Kasety miniDV tanieją, ponieważ ten format zapisu jest najpopularniejszy a co za tym idzie najwięcej producentów produkuje właśnie kasety w tym formacie. Dla przykładu SONY będzie trzymać ceną swoich kaset Digital8, ponieważ wszyscy, którzy kupili kamerki na te kasety nie mają innego wyjścia i muszą kupić takie kasety, dlatego cena wynosi ponad 30 zł. Kasety Mini DV nawet te za 15zł są dobrej jakości - oczywiście jest to tylko taśma więc nie można na jednym komplecie kręcić zbyt wielu imprez. Ja używałem keset Sony Premium i myślę że są OK, teraz używam kaset firmy Maxell w ramach testu, ale po obejrzeniu i zmontowaniu materiału muszę powiedzieć, że również są OK. Sam dojdziesz do wniosku, że cena nie jest tu wykładnikiem 100% i nie zawsze to co droższe jest lepsze.
Tak jak pisałem cena tych kaset jest atrakcyjna ze względu na konkurencję - ot i wszystko.

wtorek, 17 maja 2005, 15:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeszcze może ja coś dołożę na powyższy temat, otóż: najczęstrzymi przyczynami zabrudzenia głowicy i rolek jest w takim samym stopniu wina użytkownika kamery co taśma wątpliwej jakości. Taśmę (nową ) po włożeniu do kamery należy przewinąć aby się ułożyła na rolkach ( tak jak we wszystkich magnetowidach ). Nie używać taśm dłuższych niż 60 min. No i najlepiej jak jest kamera firmy xxx to taśmy stosować też xxx. Jeżeli chodzi o taśmy DTK - to tych taśm ( i taśm czyszczących ) odradzają w serwisach (ja wiem o serwiach panasonica). Na pewno te informacje są dla większości banalne ale może komuś się przydadzą.

No to pa !

sobota, 21 maja 2005, 20:17
Nowy
Nowy

Post kasety
Od 1997 roku używałm taśm SONY dużych i małych i mimo upływu czasu są nadal bez zarzutu. Od trzech lat na rynku pojawiły się tanie kasety mini DV. Przetestowałem chyba wszystkie rodzaje i firmy, i co?. Przeważnie po krótkim używaniu każda nawet ta najdroższa kaseta szmaci. Jedyny wyjątek to kasety DVCAM są drogie ale bardzo dobre, szmaty pojawiają się sporadycznie przy zapisie DV a przy DVCAM nigdy. Pewnie chodzi tutaj o szerokość ścieżki, w szerszą ścieżkę głowica łatwiej trafia, kurz i inne syfy nie zasłaniają połowę ścieżki. Od dwóch miesięcy pracuję na JVC –GY-DV5100 z rekorderem dyskowym i zapomniałem o problemie z kasetami.

niedziela, 22 maja 2005, 12:23
Bywalec
Bywalec

Ja używam kaset sony "premium" niedrogie a całkiem przyzwoite, nie polecam kaset TDK, na mojej kamerze (samsung) tragedia, myślałem, że poszła głowica a to tylko była wina taśmy!!!

poniedziałek, 30 maja 2005, 14:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona