Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 09:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Co wybrać Canon czy Sony? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co wybrać Canon czy Sony?
Zastanawiam się nad kupnem kamery, przy wyborze firmy waham sie pomiedzy Canonem (dobre aparaty fotograficzne, dobra optyka, wierne oddanie kolorów) a Sony (chyba najwieksze doswiadczenie i tradycja w kamerach, dobra jakosc w złych warunkach oświetleniowych). Ewentualnie mógłby być Panasonic, ale spotykałem się ze złą opinią na jego temat chociaż tutaj na forum najnowsze modele są zachwalane. Do JVC nie czuję pociągu zwłaszcza do tańszych modeli. Proszę o radę przy założeniu, że:
* filmowanie amatorskie - podróże, rodzinka, imprezka (w tej kolejności)
* zależy mi na w miarę dobrej jakości przy filmowaniu w gorszych warunkach oświetleniowych np. pochmurny dzień, las, muzeum, w domu
* nie filmuję w nocy
* nie zależy mi na robieniu zdjęć kamerą(mam kilka aparatów)
* zależy mi na wiernym oddawaniu barw
* stabilizacja obrazu - czy optyczna stabilizacja daje skok jakościowy w stosunku do elektronicznej? Ze statywu też mogę filmować.
* zoom nie musi być jakiś fantastyczny ale gdyby był więcejniż x10 byłoby dobrze
* cena nie gra roli ale nie chciałbym płacić za coś co i tak nie wykorzystam lub nie bedzie mialo dla mnie znaczenia np. przy amatorskim kręceniu nie jest zauważalne zbytnio. Chcialbym się zmieścić do 3500 zł netto + VAT tj. ok. 4300 zł
Czytałem kilka testów ale tylko mętlik w głowie, zwłaszcza, że modele kamer zmieniaja sie chyba nawet szybciej niż telefony komórkowe. Czytam opinię o kamerze a ten model już nie jest w ofercie.
Proszę bardzo o opinie.
Pozdrawiam
Roman
:?

środa, 4 maja 2005, 21:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Post odp:
ja bym polecił ten model:
http://www.maximedia.pl/?c=kamery_cyfro ... _mvx_250_i

środa, 4 maja 2005, 21:55
Bywalec
Bywalec

Post Re: odp:
rObO87 napisał(a):

ale drożyzna, za o wiele niższa cenę dostaniesz wyższy i nowszy model: http://www.foto-raj.pl/index.php?op=skl ... cena#tutaj

jeśli bedziesz kupował w necie to musisz dobrze szukac bo roznice sa duze,
sprawdz rowniez na http://www.e-panasonic.pl - (chociaz nie kupowalem w tym sklepie to wydaje sie solidny)
Zaraz "KIKI" Ci go rowniez poleci z jakas kamera Panasonic lub JVC.

środa, 4 maja 2005, 22:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Moge tylko zasugerowac co ja bym zrobil bedac na Twoim miejscu. Majac 4300 PLN stoisz na krawedzi bo mozesz za te pieniadze kupic cos kiepskiego z calym zbiorem bajerow - ja doskladalbym jeszcze troszke kasy i wzialbym Panasonic'a NV-GS400, bo to jest juz naprawde porzadna kamera.

PS. Nie jestem fanatycznym "wyznawca" Panasloikow (mam Sony).

środa, 4 maja 2005, 23:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Acha - zapomnialem dopisac, ze jak poszukasz to znajdziesz Panasonic'a NV-GS400 ponizej 5000 PLN z PRAWDZIWA polska gwarancja.

środa, 4 maja 2005, 23:54
Nowy
Nowy

to ograniczenie 3500 zł + VAT wynika z tego, że kamerke chcę włożyć w koszty jednorazowo a nie bawić się w amortyzację. Panasonic NV-GS400 jest super no ale cena jest od 5600 zł przynajmniej na http://www.kupujemy.pl :(

czwartek, 5 maja 2005, 00:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Sam nie tak dawno stałem przed podobnym dylematem.
Najlepsza jest ta kamera do której ma sie przekonanie że to jest ta.
Jest to produkt na tyle złozony że sama optyka nie wiele tu zmieni
w przypadku canona , ale weżmy sony .....optyka zeisa
albo panasonic optyka leica .
Ja jak zbierałem opinie to mi mówiono
sony..........brzydkie zimne kolory,bardzo drogi serwis
jvc.............kiepska mechanika
canon......przeciez kamera to elektronika a canon to optyka
ostatecznie kupiłem panasonica i to nie dlatego że mi doradzano
ale dlatego ze poprzednia kamere VHS miałem panasonica i przez
15 lat bezproblemowego uzytkowania nabrałem do tej firmy zaufania.
Wszyskie oceny wyrazane na tym forum są subiektywne dla jednych
obraz z dominanta zółci bedzie ładniejszy od obrazu z dominantą czerwieni.Dlatego kieruj się własna ocena i zaufaniem do produktu.

czwartek, 5 maja 2005, 01:33
Stały bywalec
Stały bywalec

i jeszcze jedno obraz w złych warunkach oświetleniowych
czy to z kamer sony czy innych jest poprostu kiepski.

czwartek, 5 maja 2005, 01:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony ciepłe kolory - czasem przebarwione .
JVC - zła praca mechanizmu ale tylko w starej serii grd 53 - w nowych kamerach wszystko eztra chodzi, seria DX bardzo wysoko oceniona przez uzytkownikow ,
Canon mnostwo dobrych kamer.
Jak widać rożnimy się w ocenach kamer.
Zle warunki oświetleniowe ,są złe nawet dla kamer za 300.000 $.
Zależy jakie są oczekiwania od kamery.
Dla każdego spelnienie oczekiwań oznaczają coś innego. Bardzo dużo kupujących jest szczęśliwych z kamer GS 17 Panasonica i GRD 240 JVC.A znam ludzi , ktorzy są nieszczęśliwi z powodu posiadania kamery GS 400 Panasonica za 6000 zl.
Szanuję Twoj sposób myślenia przy wyborze. Przekopując setki kamer i porównując je uważam ,że GS 400 Panasonic jest super.
Ale najszczęśliwszy jestem ze swojej kamery DVP 7 JVC , którą mogę nosić w kieszeni i zabrać wszędzie , nawet tam gdzie był zakaz wnoszenie kamer ./Udawała aparat cyfrowy/. Do nagrań pro zapewne sie nie nadaje.Ale mistrzostwo zapytań w Polsce przeżywa kamera GZ MC 500 JVC./podobnie na świecie/ . Mocno rośnie lista zapisów.
pozdrawiam
pozdrawiam

piątek, 6 maja 2005, 00:26
Bywalec
Bywalec

Na wstępie sorki jeśli ktoś poczuje sie dotkniety, ale zdecydowanie ODRADZAM kamery JVC. Jest to moje indywidualne zdanie ale poparte doświadczeniem - otórz zwracałem już zarówno magnetowidy jak i kamery JVC. Przede wszystkim JVC ma optykę do bani. Dopiero w drogich modelach wykorzystuje optykę godną uwagi ale w modelach średniej klasy jest to po prostu dno. Miałem już złe doświadczenia z JVC więc zdecydowanie polecam firmę, która ma jakieś doświadczenia i sukcesy jeśli chodzi o optykę - wybrałbym CANON lub SONY.

Ale to tylko moje zdanie - jeszcze raz sorki ale nie chcialem tu nikogo urazic :))

wtorek, 17 maja 2005, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W testach to wygląda inaczej .Nie wiem z czym porównywałeś Swój produkt. Sprzęty wymianiamy najróżnieszych firm klientom. Każdy ma prawo się zespsuć. Myślę że masz prawo pisać jako niezadowolony użytkownik. Ale trochę się zmieniło. Nowe kamery z serii GDR są w porządku .
Wszystkie problemy da się rozwiązać tylko trzeba o nich mówić.
Seria DX w Swojej klasie jest najlepsza na rynku. I taka jest ocena użytkownikow.
pozdrawiam

środa, 18 maja 2005, 21:17
Bywalec
Bywalec

prawda jest taka, ze wszystko zalezy do tego gdzie sie bedzie robic ujecia. a jaka kamerka to juz jest poporzadkowane wlasnie temu zadaniu.

smieszne sa tu wypowiedzi ludzi ktorzy sie sprzeczaja ze ta kamerka to lipa a tamta to exra. a juz najlepsze sa sprzeczne wypowiedzi. wezmy np
1. LUJU - sony..........brzydkie zimne kolory
2. KIKI - Sony ciepłe kolory

i teraz masz sam podjac decyzje czy te kolory sa cieple czy zimne hehe.

ja z kolei polecam SONY, mialem 2 takie kamerki, eksploatowane na maksa i w koncu sprzedane bo kupowalem nowszy model. potem mialem jvc i samsung - odradzam.

a teraz wlasnie czekam na sony SONY DCR-HC90E za niecale 3700 brutto. poczytaj sobie na stonce sony co ona tam ma poczytaj co tu sie mowi o niej. ja popatrzylem poczytalem i mimo ze kiki wszedzie stara sie sprzedac panasonika to i tak zamowilem sobie SONY :P

środa, 18 maja 2005, 21:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]