Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 04:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jasność obiektywu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jasność obiektywu
Wywnioskowałem, że najlepsze nagrania przy świetle zastanym w pomieszczeniach wychodzą przy jak najjasnieszym obiektywie kamery. Stąd moje pytanie jak będą wyglądały nagrania w pokoju przy oświetleniu słonecznym przy obiektywie f1.2 takie obiektywy oferuja kamey np JVC seri GR-DX27 do 107, Czy to jest wystarczające? Co sądzicie o tych kamerach do celów domowych?

czwartek, 5 maja 2005, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamery serii DX JVC są bardzo wysoko oceniane w USA. Jasność obiektywu to główna zaleta przy trudniejszych warunkach oświetleniowych. Ale kemery tej serii mają extra oprogramowanie , intuicyjna obsługę b.ładny design http://audiovideo.com.pl/product_info.p ... cts_id=293 i co najważniejsze mają naturalne kolory. Zresztą porownaj obrazy na
http://www.videomax.ru/tests/mart2005/
pozdrawiam

czwartek, 5 maja 2005, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie zgodzę się z Kiki co do designu :lol: jakoś takie pionowe kamerki mi się nie podobają... jakoś dziwnie mi to wygląda i kojarzy mi się z gówienkami D-Snap PanaSłonika a nie z prawdziwymi kamerami
no ale to tak tylko na marginesie bo wygląd jest tutaj oczywiście drugorzędny :D

czwartek, 5 maja 2005, 20:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem czy jeździsz na nartach, czy filmowałeś jedąc za kimś na nartach z dużą prędkością.
Czy filmowałeś wspinając się na skałach ? mając mało miejsca w torbach.
Czy filmowałeś przy temperaturze - 45 C , jak długo możesz korzystać z kamery i jak szybko ogrzać ją aby nie przekroczyła wilgotności. Czy kręciłeś zdjęcia pod wodą na 30 m . Dla własnych potrzeb.
Czy nie miałeś wrażenia gdy na pustyni ścieka z Ciebie strumieniami pot a Ty musisz być obładowany dużą kamerą, torbą - bo gdzieś musisz ją schować. Czy chodzisz po plaży z gigantyczną kamerą czy też kamerę wertikalną którą możesz włożyć jak walkmana przy pasku, a rączki wolne .....
Ja to wszystko sprawdziłem sam. Zdecydowanie najlepszą ofertą do tych celów są kamery wertikalne. Podróżujesz dużo po świecie ? Więc musisz się liczyć ,że każde obciążenie jest uciążliwe.
Ja wybrałem JVC GRDVP 7.

pozdrawiam

czwartek, 5 maja 2005, 20:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

:lol: wcale nie miałem tu na myśli żadnych "dużych" kamer. Poza tym pisałem jedynie o wyglądzie, a nie o tym że jest tak mała, lekka i praktyczna na wakacjach...

czwartek, 5 maja 2005, 20:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Praktycznie jasność obiektywu nie zawsze przekłada się na lepszy obraz przy słabym oświetleniu. Poprzednia moja kamera miała F 1.4, obecna 1.8 i przy słabym oświetleniu obraz jest lepszy. Przy zakupie miałem dylemat: JVC-DX27 czy Panasonic NV-SG75. Wybrałem 3 przetworniki zamiast F 1.2.

czwartek, 5 maja 2005, 22:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Praktycznie jasność obiektywu nie zawsze przekłada się na lepszy obraz przy słabym oświetleniu. Poprzednia moja kamera miała F 1.4, obecna 1.8 i przy słabym oświetleniu obraz jest lepszy. Przy zakupie miałem dylemat: JVC-DX27 czy Panasonic NV-SG75. Wybrałem 3 przetworniki zamiast F 1.2.

Mam do ciebie pytanie?
Czy jesteś zadowolony z tego Panasa? Jak pracuje AF?
Żałujesz że nie kupiłeś innej kamery? A może poleciłbyś ją z czystym sumieniem!
Pytam bo sam jestem nią bardzo zainteresowany :wink:

czwartek, 5 maja 2005, 23:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Czy jesteś zadowolony z tego Panasa? Jak pracuje AF?

Auto Focus w Panasonic'ach pracuje dobrze, tylko trzeba wiedziec jak, on po prostu sprawdza srodek kadru, jak przejrzalem wszystkie swoje filmy to ostrosc gubil zawsze w takich samych warunkach, np. na srodku stalo dwoje ludzi i rozeszli sie na boki, wiec automatyka zlapala ostrosc na scianie za nimi :)

czwartek, 5 maja 2005, 23:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chociaż nie powinno się porownywać tych dwoch kamer,to jutro to zrobię. Sam jestem ciekawy efektu . Choć stawiam na Panasonica. Ten model to klasa sama w sobie. Absolutnie wystarczający dla każdego wymagajacego klienta. Kilka godzin spędzilem przy tej kamerze.
Polecam z czystym sumieniem.
pozdrawiam

piątek, 6 maja 2005, 00:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiki dopiero teraz zauważyłem w specyfikacji na stronie Panasonika i kompletnie nie rozumiem polityki tej firmy. Wynika z niej że wejścia DV nie mają kamery NV-GS17,21,35,75 ani nawet 140 !! Jest to dla mnie duże rozczarowanie, bo w końcu wejście się bardzo przydaje. Zawsze w poprzednich seriach kamer Panasonic co druga kamera miała wejście/wyjście, np. GS10,30,40,50 albo GS22,33,44,55. 8O Jak dla mnie jest to niezrozumiałe :?

piątek, 6 maja 2005, 10:20
Nowy
Nowy

Dzięki za podpowiedzi, nie wiem jaką czułoś mają kamery serii GR-DX, pewnie kilka Luksów (bez podbic elektronicznych) ale ta jasnośc obiektywu jest bardzo kusząca. Ciekawi mnie dlaczego najczesciej gdy liczba pixeli wzrasta to obiektywy dają o mniejszej jasności, tak jest np. pomiedzy GR-dX77 a GR-DX107? A co do wygladu, tez osobiscie nie bardzo mi się widzi ale to ze wzgledu gdyz nie wiem jak taka kamere się prowadzi i czy jest bardziej czy mniej stabilna?
pozdrawiam

sobota, 7 maja 2005, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiem Ci ,że mając do dyspozycji komputer od dawna nie korzystałem z wejścia DV . Wszystko zrzucam na płyty dvd.
Kamery vertikalne DX cieszą się na świecie znacznie większym popytem niż w Polsce. Ich największą zaletą jest jakość . W kraju jeszcze są obawy co do wielkości . Że to niby śmiesznie na weselu i niepoważnie pojawić się z taką kamerą. Ale dla osób podróżujących po świecie , takie rozwiązanie to marzenie.

sobota, 7 maja 2005, 13:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jaki zwiazek ma orientacja kamery z jej wielkoscia, bo ja tego nie rozumiem.
Widzialem duze wertykalne i male horyzontalne i na odwot, np. JVC GZ-MC500, jest horyzontalna i jest mala. To rozwoj technologiczny zmniejsza wymiary i wage, a nie ksztalt. Wertykalne sa najczesciej wyzsze i ciensze od horyzontalnych, poniewaz nad mechanizmem i elektronika jest jeszcze obiektyw, w horyzontalnych jest obok, przez co sa nizsze i szersze. Wystarczy sobie policzyc objetosc bryly kamery Sony PC1000 (wertykalna) i np. Panasonic'a GS200 (horyzontalna), objetosc jest prawie taka sama.

sobota, 7 maja 2005, 17:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 7 maja 2005, 23:03
Nowy
Nowy

Zgadzam się, ze wejscie DV moze byc mało przydatne ale mam kilkanascie kaset HI8 i 8 i chetnie przegrałbym to na system cyfrowy i chyba to najtańszy sposób konwesacji korzystając z wejsc analogowych kamery?

poniedziałek, 9 maja 2005, 23:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona